Mapa

Levné letenky Izrael

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Poznejte Izrael!

Izrael je velmi zajímavou zemí, kde se střetávají různé kultury a náboženství. Kromě historických památek má Izrael rovněž mnoho přírodních krás včetně pouště a tří moří: Středozemní, Rudé a Mrtvé.

Co navštívit v Izraeli?

Projděte si pěkný Tel Aviv, který má dlouhou promenádu a městskou pláž, kde se dá skvěle surfovat. Seznamte se s místním jídlem a pokračujte do historického Jeruzaléma. Tam na vás čeká slavná židovská Zeď nářků, Chrám Božího hrobu, Skalní dóm na Chrámové hoře a další posvátná místa různých vyznání. Centrum města je rozděleno na křesťanskou, židovskou, muslimskou a arménskou část. Do města se vydávají poutníci z celého světa, což Jeruzalému dodává jedinečnou mystickou atmosféru. Pokud se vydáte do staré čtvrti Me'a Še'arim, setkáte se s ortodoxními židy, kteří ani v letním horku neodkládají své černé obleky a klobouky. Velkým zážitkem v Izraeli je koupel v Mrtvém moři. Extrémně slaná voda vás udrží nad hladinou. Společně s přírodním bahnem má silné léčebné účinky. K moři se jezdí na jih do Eljatu a za turistikou zase do Golanských výšin na sever země.

Podívejte se na Tipy na poznávací dovolenou.

Kdy letět?

Víte, kdy koupit letenky do Izraele? Letní měsíce jsou v Izraeli velmi suché a horké. Teploty dosahují až k 40 stupňům. Největší teplo je na jihu u Rudého moře. Ideální dobou k poznávání památek je jaro nebo podzim. Ani v zimě teploty v Tel Avivu nebo Jeruzalémě neklasají pod 20 stupňů. Do Izraele se tak můžete bez problémů vydat celoročně.

Letenky do Izraele

Pokud si zakoupíte letenky do Izraele z Letiště Václava Havla v Praze, budete směřovat na Ben Gurionovo letiště v Tel Avivu. Přímé lety nabízí nízkorozpočtové společnosti Wizz Air a Smart Wings. Podívat se můžete i na nabídky izraelské aerolinie El Al Israel Airlines. S jedním přestupem létají do Tel Avivu společnosti Ukraine International Airline a airBaltic.

Druhé izraelské letiště Ovda se nachází na jihu země u plážového letoviska Eljat. Činnost tohoto letiště však byla zastavena, neboť v této oblasti probíhá výstavba letiště nového.

Jak cestovat a kde se ubytovat?

Po Izraeli se lze pohybovat autobusem nebo půjčeným autem. Druhá možnost je o poznání příjemnější, neboť získáte svobodu a čas. Podívejte se na aktuální nabídky autopůjčoven. Auto si lze pronajmout na letišti nebo v centru Tel Avivu a Jeruzaléma. Ubytování máte po celém Izraeli k dispozici v hotelech i hostelech. Dvoulůžkový pokoj se snídaní seženete v Tel Avivu od 1500Kč.

Izraelská kuchyně

Pro Izrael je nejvíce typickým jídlem hummus a falafel. Na každém rohu také koupíte marinované maso Shawarma v podobném stylu jako giros. Na vyhlášeném trhu Yehuda v Jeruzalémě objevíte mnoho dalších specialit.

Závěrečné informace

Pro vstup do Izraele nepotřebují občané ČR vízum. S platným cestovním pasem můžete za účelem turismu cestovat v zemi 90 dní. Mezi Izraelem a Palestinou lze v povolených zónách bezplatně přecházet. Platí se novými izraelskými šekely (NIS), které si vyměníte na letišti. Tuto měnu budete používat i v Palestině. Na území Palestiny se můžete např. vypravit na výlet do Betléma nebo do Hebronu. Velmi pěkným obdobím pro cestu do Izraele jsou Velikonoční svátky, kdy probíhá rekonstrukce Ježíšova příjezdu do Jeruzálema. Během celého týdne budete svědky celé řady procesí a svátečních mší. Vyhledejte si letenky do Izraele již dnes!

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.