Mapa

Nejnizší ceny letenek do města Kuala Lumpur

Jediné velkoměsto v tropické Malajsii, ekonomické, zábavní i správní centrum pevninské části země, panorama mrakodrapů, obchodní centra, ale i některé tradičnější čtvrti, to je Kuala Lumpur, město kdysi založené na blátivém soutoku dvou řek.

Nejlépe na něj uvidíte z výšky. Za tímto účelem zamiřte buď ke stále ještě nejvyšší dvojité budově světa Petronas Twin Towers, nebo na televizní věž KL Tower. V Petronas si můžete zaplatit výtah do 41. patra, ve kterém se nachází můstek propojující oba mrakodrapy, nebo až do patra 86. na poměrně novou vyhlídku, odkud budete mít celé město jako na dlani. Výhoda KL Tower je, že si z ní můžete prohlédnout právě věže těžební společnosti Petronas, aniž by vás pak týden bolelo za krkem, a také odsud uvidíte až za město, k proslulým jeskyním Batu. Suvenýry můžete levně pořídit v nákupním centru Central Market přestavěném ve stylu art deco. Dá se tu i dobře najíst, aniž byste museli vysypat celý obsah své peněženky. V okolí se rozprostírá čtvrť s názvem Zlatý trojúhelník. Najdete v ní spoustu barů a restaurací se západní nabídkou. S alkoholem to ale nepřehánějte, místní jsou na to citliví.

Až se dostatečně vynadíváte na supermoderní centrum, může být příjemnou změnou několik historických staveb. Za těmi se vydejte třeba na náměstí Merdeka, kde stojí někdejší sídlo sultána Abdula Samada, dnes sloužící jako Ministerstvo informací, komunikace a kultury, nebo anglikánská katedrála sv. Marie. Působivá je i národní mešita Masjid Jamek olbřímých rozměrů – při významných svátcích v ní napočítáte až 15 000 věřících – a budova hlavního nádraží v indickém stylu. Malajsii obývá několik etnik a pestrá je i náboženská situace, a tak zde krom mešit narazíte i na buddhistické, křesťanské nebo hinduistické svatostánky.

Alternativou nákupním centrům západního střihu jsou místní tržiště. Na Jalan Alor v Čínské čtvrti nedaleko Petronas Towers se v noci objeví nespočet stánků s rychlým občerstvením, a budete mít jedinečnou příležitost k ochutnání místních laskomin – za nepoměrně nižší ceny než v restauracích ve Zlatém trojúhelníku, a navíc s nezaměnitelným šarmem asijského trhu s davy proplétajících se místních i turistů.

V Kuala Lumpur jsou také dvě vyhlášená místa týkající se světa zvířat; mořské akvárium a zoo. V akváriu můžete sami krmit některé z mnoha druhů ryb, které jsou zde chovány, a třikrát týdně máte příležitost zjistit, jak to vypadá, když dostávají nažrat žraloci. Velkou atrakcí je také podmořský tunel dlouhý 90 metrů. Zdejší zoo je jedna z největších na světě a uvidíte zde bezmála 500 druhů zvířat.

Od ruchu velkoměsta si odpočiňte při výletu do hinduistického jeskynního chrámu Batu Caves. Pokud můžete, slaďte termín své návštěvy s tamilským svátkem Thaipusam, kdy se k poutnímu místu vydávají z centra města kvanta lidí. V roce 2015 do chrámu dorazilo přes milion poutníků. Výsledkem jsou samozřejmě davy, vyšší ceny ubytování a všudypřítomný nepořádek, máte ale příležitost zažít neobyčejnou atmosféru. K jeskyním jezdí i autobus, a to přímo z Čínské čtvrti, a cesta trvá jen asi 40 minut (samozřejmě v závislosti na dopravní situaci). Na schodech k chrámu často sedává spousta opic, které škemrají o pamlsky. Buďte s nimi opatrní – zejména starší samci mohou být agresivní, pokud pojmou podezření, že před nimi schováváte banán.

 

Důležité informace

Měna: Malajský ringgit (MYR; k 29. 12. 2014 1 MYR = 6,5 CZK)

Časová zóna: CET + 7

Víza: Občané České republiky nepotřebují vízum pro turistické cesty o maximální délce 90 dní. 

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Kuala Lumpur

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.