Mapa

Levné letenky na letiště Las Vegas Mccarran

Největší město státu Nevada, ležícího v jihozápadní části USA, je vlastně zelenou oázou obklopenou Mohavskou pouští. Město je vyhlášené především díky svému bohatému nočnímu životu, světelným show a bezpočtu kasin. Centrum a okolí této západoamerické metropole ale skýtá i zcela odlišné pohledy.

 

Las Vegas proslavily například fontány před hotelem Bellagio, kde se každých patnáct minut ve večerních hodinách a každou hodinu o víkendových odpoledních odehrává velkolepé vodní představení doprovázené klasickou i moderní hudbou. Nitro hotelu ale ukrývá poklidnou botanickou zahradu, která je každý měsíc obohacována o nové přírůstky a obměňována. A za poplatek si můžete prohlédnout i umělecká díla v tamní galerii.

 

Tento hotel se chlubí nabídkou nejlepšího jídla v metropoli. Ochutnat zde můžete nepřeberné množství extravagantně tvarovaných a barevných zákusků. Střed restaurace tvoří fontány, jimiž protékají různé druhy čokolády od bílé po hořkou. A k vidění je i velký čokoládový kostlivec.

Nejznámější částí města je čtvrť The Strip, v níž se nachází osmnáct z pětadvaceti největších hotelů světa. Téměř všechny zajímavosti v Las Vegas jsou totiž nějak spojeny s hotely. Čtvrtí vede pravidelná linka, která několik hotelů spojuje a je zcela zdarma. Jedná se o monorail, tedy jednokolejnicovou dráhu.    

 

Dalším hotelem, jehož návštěvu byste si neměli nechat ujít, je Mandalay Bay, v němž za několik dolarů můžete projít proskleným tunelem. Vaši návštěvu bude provázet bezpočet mořských živočichů - žraloci, želvy a desítky druhů tropických rybek.

 

Od herních stolů a výherních automatů si můžete odpočinout také v zákulisí hotelu Golden Nugget, které ukrývá největší zlatý valoun na světě nalezený detektorem kovů. Ten váží více než 27 kilogramů a hotelu byl rok po jeho nálezu v Austrálii prodán za milion dolarů. I zde si můžete prohlédnout obří třípatrové akvárium se žraloky.

 

Las Vegas ale nezklame ani milovníky přírody. Asi hodinu jízdy od města po silnici Interstate 15 leží nejstarší nevadský státní park Údolí ohně, kde se vám naskytne pohled na typickou americkou divočinu. Cesta se zde klikatí mezi keříky, kaktusy a doruda zbarvenými skalami rozličných tvarů, které jim v průběhu staletí daly větry a deště. Pokud se do Údolí ohně vydáte v létě, určitě nezapomeňte na velké množství vody a pokrývku hlavy. Teplota se zde může vyšplhat až k padesáti stupňům. V zimních měsících pak kolísá mezi deseti a pětadvaceti. Celoročně se parku vyhýbají deště. 

 

Údolí ohně propojuje síť parkovišť, kde můžete nechat auto a vydat se do přírody po svých. Pokud vás omrzí rudé skály, v parku jsou i bílé homole a obrazy vytesané do kamene předky dnešních indiánů. Nedaleko údolí se pak nachází rekreační oblast Lake Mead, jíž dojedete až ke stejnojmennému jezeru.

 

Ještě blíže Las Vegas se nachází Red Rock Canyon. Chráněná oblast zhruba dvacet kilometrů od mekky nočního života je oblíbená především mezi hollywoodskými filmaři.

Točil se zde například Jurský park Stevena Spielberga. Z Red Rock Canyonu si přivezete fotky sluncem rozpálené přírody kontrastující s azurovým nebem. V oblibě ho mají i milovníci zvířat. Běžně tu potkáte drobné osly, zajíce či želvy a ještěrky. Park nabízí také projížďku v silných amerických jeepech.

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Las Vegas Mccarran

Často kladené otázky

V destinaci Las Vegas jsou 3 letiště: Las Vegas Mccarran, Las Vegas Henderson Sky Harbor a Las Vegas North Air Terminal.
Letecké společnosti Delta, KLM, Sun Country Airlines, Volaris, Allegiant Air, eurowings, Viva Aerobus a Interjet létají přímo do destinace Las Vegas Mccarran.
Nejlevnější měsíc pro let do destinace Las Vegas Mccarran je leden.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.