Mapa

Levné letenky Gran Canaria

Uvedené informace jsou platné k 1.3.2018

Gran Canaria, Kanárské ostrovy

Gran Canaria je jedním z nejoblíbenějších Kanárských ostrovů. Nabízí totiž krásné pláže i zajímavé přírodní scenérie. Budete moci obdivovat sopečnou krajinu i písečné duny, které ostatní ostrovy nenabízí. Na ostrově na vás čeká skvělé jídlo, teplé počasí a spousta zábavy!

Letiště Gran Canaria

V letní sezóně létá na Gran Canarii 2x týdně přímá linka nízkorozpočtové letecké společnosti Smart Wings. Alternativou jsou letenky Gran Canaria-Praha přes Barcelonu se španělskou aerolinií Vueling.

Letiště Gran Canaria se nachází 25 kilometrů od hlavního města ostrova Las Palmas de Gran Canaria. Cesta z letiště do centra vás bude stát přibližně 20EUR. Do Maspalomas je účtováno o několik eur více. Z největšího letiště Kanárských ostrovů jezdí do města také autobusové linky. Jízdenka stojí 2,50EUR a cesta trvá cca 30minut. Další autobusy pak zajišťují dopravu do turistických letovisek Maspalomas, Bahía Feliz nebo Puerto Rico.

Co dělat na ostrově Gran Canaria?

Na Kanárské ostrovy se jezdí především za teplem a krásnými plážemi. Z letoviska Maspalomas se můžete vypravit na výlet k písečným dunám, které jsou hlavním rysem a symbolem ostrova Gran Canaria. Na jiných ostrovech podobné duny neuvidíte, přestože např. Fuerteventuru tvoří z velké části rovněž pouštní krajina. Na severu ostrova jsou dobré podmínky pro surfování. Pokud jste příznivci tohoto sportu, vypravte se na pláže Playa del Águila nebo San Agustín. Máte-li rádi turistiku, zamiřte do parku Roque Nuble. Uvidíte slavnou 80 metrovou skálu, která je součástí UNESCO. V okolí jsou ideální možnosti pro pěší vycházky. Na Gran Canarii naleznete krásné písečné pláže. Za jednu z nejhezčích městských pláží ve Španělsku je považována La Playa de las Canteras. Tato pláž se nachází přímo ve městě Las Palmas de Gran Canaria. Mezi další oblíbené pláže na ostrově patří Playa de Mapalomas a Playa del Inglés.

Ubytování a doprava

Podobně jako na Tenerife je sever ostrova chladnější, a proto většinu hotelů naleznete na jižním slunném pobřeží. Dvoulůžkový pokoj v hotelu nebo v hostelu lze rezervovat už od 700Kč.

Dopravu na ostrově zajišťují autobusy společnosti Global. 4 autobusové linky spojují hlavní město s dalšími městy a plážovými destinacemi. Cestovat můžete také pomocí taxi nebo půjčeného auta. S vlastním automobilem získáte nezávislost a budete se moci podívat na všechna zajímavá místa ostrova. Podívejte se na aktuální nabídky autopůjčoven na Gran Canarii.

Kdy cestovat?

Nevíte, kdy koupit letenky na ostrov Gran Canaria? Nejlepší obdobím návštěvy jsou měsíce březen a květen a také doba od září do listopadu. V létě a v zimě probíhá hlavní sezóna a na ostrovy létá na dovolenou velké množství turistů z celé Evropy. Ceny hotelů jsou v tomto čase vyšší. V zimě je navíc teplota vody mnohem nižší a často dochází k dešťovým přeháňkám.

Gastronomie

Typickým pokrmem na Gran Canarii je potaje de berros. Toto jídlo tvoří brambory, kukuřice, dýně, česnek a různé druhy masa. Další specialitou je cochino, které obsahuje kousky vepřové maso na bílém víně a pepři s bramborami. Oblíbené jsou také rybí pokrmy. Připomeňme např. jídlo vieja con papas, což je opečená bílá ryba vieja s rajčaty, cibulí a česnekem. Ve Španělsku se tradičně popíjí skvělá vína.

Užitečné informace

Pro cestu do Španělska vám bude stačit platný občanský průkaz. Délka pobytu v zemích EU není omezena. Platit budete na ostrově, stejně jako v kontinentálním Španělsku, pomocí eur. Peníze si můžete vyměnit na letišti nebo vybrat přímo z bankomatu platební kartou. Grand Canaria a Tenerife tradičně pořádají největší karnevalové oslavy na Kanárských ostrovech. Významně se slaví i následné Velikonoce. Letenky Gran Canaria-Praha si můžete bezplatně vyhledat již nyní!

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Gran Canaria Las Palmas

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.