Mapa

Levné letenky na letiště Liverpool

Liverpool

Rodiště legendárních Beatles, všudy přítomné umění a slavný fotbalový klub, jedním slovem Liverpool. Zavítejte i vy na severozápad Anglie poznat jedno z nejzajímavějších měst celé Velké Británie. Zarezervujte si s námi své letenky do Liverpoolu již nyní!

 

Letiště v Liverpoolu

Letiště v Liverpoolu, celým názvem John Lennon Liverpool Airport , leží přibližně 12 km od středu města. Největšími na něm působícími leteckými společnosti jsou Ryanair a easyJet, většina tamějších letů má tak nízkonákladový charakter a letenky se dají sehnat za pár korun. Letištní terminál je rozlohou menší, ale veskrze moderní.

Samotné logo letiště se odkazuje na Johna Lennona.  Má podobu jím zhotovené ilustrace doplněné slovy „Nad námi je jen nebe“, původně ze slavné písně Imagine.

 

Cesta z letiště v Liverpoolu

Do centra města se z letiště na břehu řeky Mersey dostanete autobusovými spoji.  Expresní linka číslo 500 dorazí na hlavní autobusové nádraží za přibližně 25 minut. Lístek pořídíte za 3 libry. Intervaly spoje se pohybují mezi 30 až 60 minutami.

Další autobusové linky mířící na hlavní autobusové nádraží jsou linky 80A, 82A a 86A. Jízda s nimi zabere 50 minut a stojí 2,20 libry, přičemž uvedené spoje jezdí každých dvacet minut. Dále vás autobusy 80A, 86, 86A a 86D zavezou i na blízkou vlakovou stanici South Parkway.

 

Doprava v Liverpoolu

Město je významným dopravním uzlem celé Anglie, zejména díky poloze a tamějšímu přístavu. Právě odsud mnoho pasažérů míří do Irska či na ostrov Man. Železničními spoji lze odsud vycestovat například do Londýna, Birminghamu, Manchesteru, Sheffieldu či Leedsu.

 

Co dělat v Liverpoolu

Turistický ruch v Liverpoolu žije z velké části ze neutichající slávy známých Brouků. Na každém kroku nalezneme místo, které s historií skupiny nějak souvisí. Se jménem Beatles je spojován zejména Cavern Club na Mathew Street, kde skupina hrála ve svých počátcích. Původní budova musela ustoupit stavbě metra, jeho věrná kopie však byla postavena jen o několik metrů dál.

Členy skupiny Beatles můžete vidět v podobě soch v životní velikosti na břehu řeky Mersey.  V muzeu The Beatles Story v Albertových docích vás největší expozice o Beatles na světě seznámí se zajímavou historií kapely. Opodál stojí hotel stylizovaný do tvaru ponorky a názvem podle hitu Yellow Submarine.

Liverpool je významný i pro mnohé fotbalové nadšence. Stojí v něm  velké fotbalové stadiony klubů FC Everton a FC Liverpool. Protože leží nedaleko od sebe, můžete navštívit oba. .

Velkoměsto charakterizuje nejrůznější  umění. V ulicích města zhlédneme mnoho nevšedních instalací. Další díla, tentokrát již pod střechou, bývají vystavena v galeriích jako Tate Gallery  a Walker Art Gallery. Jako umělecká čtvrť proslulo okolí ulice Hope Street. Nejenom bohatou kulturní historii města vám osvětlí návštěva Museum of Liverpool.

 

Ubytování v Liverpoolu

V Liverpoolu se nechá pořídit cenově příznivější ubytování ve srovnání například s hlavním městem Londýnem. Ani cena za ubytování přímo ve středu města nemusí dosahovat astronomických výšek a všechny atrakce a zajímavosti budete mít jako na dlani. Liverpool nabízí velkou škálu ubytování od hotelů až po nejrůznější hostely. Vyberte si s námi to pro sebe nejlepší ubytování na Skyscanner hotelech. Už se do Liverpoolu těšíte? Zarezervujte si s námi své letenky a začněte balit!

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Liverpool

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.