Mapa

Levné letenky na letiště Madrid

Madrid

 

Klenot Španělska, město králů, metropole Pyrenejského poloostrova. Město, jenž přeměnilo bohatství koloniálního impéria v těžko srovnatelnou krásu svých budov, paláců a katedrál. Zároveň však moderní, rozvíjející se metropole, která nikdy nespí a chlubí se rušným nočním životem. Snad kvůli tomu, že se Madridu dostává velmi teplého a suchého podnebí se jeho ulice plní zejména v podvečer a utichá až nad ránem. 

 

Madrid je k turistům přívětivý, neboť téměř všechny významné památky stojí v jeho centru. Bohatost kultury Madridu vychází z jeho historie, kdy byl centrem Španělského impéria. Královský palác, rozlehlá prostranství a velkolepé budovy užívané španělským dvorem, mohutné katedrály a kostely jsou ve městě velmi početné, stejně jako středověká architektura. Přesto je dnes Madrid městem stejně kosmopolitním, jako je Berlín anebo Londýn. Dědictví hnutí Movida, které dalo vzniknout takovým jménům, jako je Pedro Almodávar, je zde stále patrné a centrum Madridu je liberální, barevné a vždy tady narazíte na nějaký mejdan.

 

Pokud vás zajímá umění, pak zcela určitě nesmíte vynechat věhlasné Museum del Prado. Najdete zde jedny z nejlepších světových sbírek evropského umění a určitě nejlepší sbírku umění španělského. Obrazů a soch jsou zde doslova tisíce. Museum del Prado je součástí madridské muzejní čtvrti. Tvoří ji také Thyssen-Bornemisza muzeum, kde je kolekce klasického umění a Reina Sofia, kde je zase kolekce umění moderního. Každý si zde přijde na své.

 

Do ulic Madridu se vydejte z náměstí Puerta del Sol – je to určitě nejrušnější prostor ve městě a také hlavní přestupiště MHD, schází se zde velké množství lidí a občas se zde pořádají i politické mítinky. Nachází se zde také symbol Madridu – socha medvěda šplhajícího na strom madroño. Přilehlá čtvrť Barrio de las Letras je domovem mnoha známých spisovatelů, barů, hospod, restaurací a hotelů. Dav mladých lidí bavících se až do rána potkáte vždy ve čtvrti Alonso Martínez. Na Velkém bulváru či Gran Vía, místě, které nikdy nespí, najdete spoustu klubů, obvykle otevřených od půlnoci do rána. Nachází se zde i množství kin, hotelů a jde také o jednu z nejrušnějších nákupních zón vůbec. Pro odpočinek v horkém dni se hodí procházka po parku. I těch Madrid nabízí mnoho. Hlavním je Parque del Buen Retiro (tedy „park příjemného odpočinku“). K rozjímání přispívají sochy a sousoší, jezírka s fontánami a spousta překrásných zákoutí.

 

Všechna jídla typická pro Španělsko naleznete i v Madridu. Nadto zde narazíte i na madridské speciality, jako jsou Gallinejas and Entresijos – kousky různých druhů jehněčího ve vlastní šťávě – jídlo velmi typické pro Madrid. Callos a la Madrileña je pálivá polévka z hovězích drštěk velmi těm na Balkáně a v Turecku.

Nejlevnější lety do Madrid z...

 Nejžádanější na Skyscanner...

Místo příletu

Místo odletu

Obrázky od Flickr/trioptikmal

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.