Mapa

Levné letenky Manchester

Uvedené informace jsou platné k 1.3.2018

Poznejte anglický Manchester

Co se vám vybaví, když se řekne Manchester? Fotbal, kalhoty nebo hudba? Zatímco ve velmi turistickém Londýně je skoro těžké potkat Angličana, v Manchesteru vás přivítá pravá anglická atmosféra s typickými domy z dob průmyslové revoluce a živou uměleckou scénou.

Letiště Manchester

Mezinárodní letiště Manchester patří k největším a nejmodernějším letištím ve Velké Británii. Jeho výhoda spočívá v tom, že provozuje velké množství mezikontinentálních letů. Může vám proto dobře posloužit i jako přestupní stanice. Z Letiště Václava Havla v Praze seženete velmi levné letenky do Manchesteru během celého roku díky dvoum nízkoknákladovým leteckým společnostem. Těmito aeroliniemi jsou Jet2 a easyJet.

Do centra města vás pohodlně dopraví vlak. Vystoupit lze na zastávkách Oxfrord Street nebo Piccadilly. Cesta vlakem vám potrvá pouhých 20 minut. Na Centrální nádraží v Manchesteru jezdí též autobusy. V případě využití autobusu se však vaše cesta prodlouží i na hodinu v závislosti na dopravě. Přímo z letiště se můžete vypravit i do sousedního Liverpoolu.

Co dělat v Manchesteru?

Manchester zdaleka nedosahuje oblíbenosti hlavního města Londýna. I tak vás jeho návštěva mile potěší. Jak jsme již zmínili v úvodu, Manchester si uchovává pravou anglickou tvář. Město, které proslavil textilní průmysl, je nyní centrem obchodu. Mezinárodní firmy z celého světa se soustřeďují v centru města u Piccadilly. Atmosféra trochu připomíná např. americké Chicago. Působí zde spousta umělců všech směrů. Prakticky každý den můžete zajít do hudebního klubu nebo baru na živou muziku. Některé kluby mají díky průmyslovým budovám úžasné prostory. Hudebníci hrají občas i na ulicích. Po celém městě je otevřeno spousta muzeí a galerií, které by rozhodně neměly uniknout vaší pozornosti. Příznivci fotbalu zaplesají nad možností návštěvy stadionů Manchester United a Manchester City. Pokud se vám podaří dostat na slavný stadion Old Trafford a vidět na vlastní oči zápas Premiere League, bude to pro vás zážitek na celý život. Vstupenky na utkání ale bývají velmi drahé a často vyprodané. Manchester má tu výhodu, že sousedí s dalším zajímavým městem - Liverpoolem. Do města Beatles se lze vypravit vlakem nebo autobusem a obdivovat např. muzeum slavné hudební skupiny. Určitě se také vyfoťte se sousoším legendárních zpěváků 60. let.

Doprava a ubytování v Manchesteru

Ceny ubytování a dopravy jsou v Manchesteru, podobně jako v ostatních anglických městech, 2-3 vyšší než v Praze. Najdete zde drahé řetězce hotelů těch nejznámějších značek, ale i levnější možnosti pro mladé osamělé cestovatele. Podívejte se na aktuální nabídku hotelů v Manchesteru. Doprava patří v Manchesteru k nejlepším ve Velké Británií. Ve městě operují tramvaje systému Metrolink, které mají velmi široký dosah. Hustou síť tvoří i autobusové linky. Z dob průmyslové revoluce se zachovaly říční kanály, a tak se můžete vypravit na vyhlídkovou plavbu lodí. Pokud si chcete půjčit auto, podívejte se na výhodné nabídky autopůjčoven.

Kdy cestovat?

Manchester je možné navštívit v každém ročním období. Téměř vždy musíte počítat s dešťovými přeháňkami, které jsou ve Velké Británii na denním pořádku. Zima je díky teplému Golfskému proudu mírnější než v České republice. Velmi příjemné je léto, které svádí k hudebním festivalům a dalším akcím pod širým nebem. Letenky do Manchesteru si můžete porovnat již nyní!

Manchester a restaurace

Anglická gastronomie nepatří k nejvěhlasnějším na světě. Přesto nabízí některé pokrmy, které je dobré zkusit. Národním jídlem je "Fish & Cips", což je opečená ryba a hranolky. Angličané si zakládají na vydatné snídani. V restauraci si alespoň jednou poručte kompletní snídaňové menu, tzv. "Full English Breakfast". Tato velká ranní porce jídla zpravidla obsahuje vejce, párky, slaninu, fazole, grilovaná rajčata i houby. Během dne se pak jedí sendviče a samozřejmostí je tradiční pití odpoledního čaje. Večer si můžete dát třeba grilovaná žebírka a pivo. Zážitkem je rovněž návštěva anglických hospod a barů. Dejte si pozor, až uslyšíte po půlnoci zvonit zvonec. Právě tehdy budete mít poslední příležitost k objednání posledního drinku. Bary zde mají povinnost zavírat dříve než u nás.

Tipy na závěr

Ke vstupu do Velké Británie vám stačí občanský průkaz. Nechme se překvapit, jak se pro "Brexitu" změní např. studijní nebo pracovní podmínky. Cestování na ostrovy bude ale zcela určitě podobně jednoduché a levné. V Anglii budete platit britskými librami, které si lze vybrat přímo z bankomatu na letišti. Nemusíte tak zbytečně vyměňovat hotovost už doma. Do Velké Británie se často jezdí na nákupy oblečení nebo kosmetiky! Obchodní domy mají největší slevy po Vánocích nebo na konci letních prázdnin. Velmi levné věci nakoupíte také v rámci oblíbeného dne "Black Friday".

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Manchester

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.