Mapa

Levné letenky do Melbourne

Melbourne

Melbourne je jedním z nejvíce pokrokových, pulzujících, kosmopolitních měst světa. I přes svoji charakteristickou moderní zástavbu a panoramata plná výškových budov je však Melbourne australským městem s největšími pozůstatky po evropském kolonialismu. Nejen tato kombinace neustále láká čím dál větší množství návštěvníků. Nezapomeňte si tedy rezervovat vaše letenky a přesvědčte se o zdejší kráse na vlastní oči!

 

Letiště v Melbourne

Přestože se v Melbourne nachází vícero letišť, tím nejvytíženějším a leteckými společnosti nejužívanějším je Melbourne Tullamarine, které se nachází od města necelých 25 km. Přímý let mezi Prahou a Melbourne není zajišťován. Nejčastějšími leteckými společnostmi operujícími na této lince jsou Qantas a Emirates. Počítejte s nejméně jedním přestupem, a to nejčastěji v Dubaji.

 

Levné letenky do Melbourne

Letenky do tak vzdálené destinace se přirozeně pohybují ve vyšších cenových hladinách – obecně mezi 23 000 a 30 000 Kč. Jen málokdy se ceny dostanou po 20, ne-li 15 tisíc, obzvláště v nám vyhovující termín. Proto doporučujeme si nastavit upozornění pro jakékoliv akce a slevy na této lince.  

 

Doprava z letiště do Melbourne

Dopravu mezi letištěm a městským centrem zajišťuje autobusová společnost Sky Bus. Jízdenky se liší dle tarifu, ale neměly by překročit částku 20AUD, tj. přibližně 300 Kč. Cesta trvá přibližně 30 minut. Levnější alternativou jsou lokální linkové autobusy. Autobus linky 901 vás doveze až do centra.

 

Pro cestování hromadnou dopravou, včetně cesty z letiště, je zapotřebí si obstarat tzv. „myki card“ – kreditovou jízdenku, jejíž nákup stojí 6AUD, tj. necelých 100 Kč. Tu si můžete dobíjet v tramvajových a vlakových stanicích. Při každém užití hromadné dopravy vám bude určitý částka stržena. Zajímavostí je tzv. volná dopravní zóna v samotném centru, kde funguje doprava tramvajemi zdarma.

 

Co dělat v Melbourne a okolí

Centrum veškeré dění a setkávání místních se nachází na moderním Federation Square. Toto náměstí neustále překypuje (nejen) kulturním životem. Charakteristické jsou také futuristické stavby. Kromě moderních mrakodrapů se v okolí nacházejí také skryté krásy evropské architektury. Největší koncentrace viktoriánských domů se nacházejí kolem Collins Street.

 

Vřele doporučujeme také prohlídku Parlamentu státu Victorie s přilehlými Fitzroy Gardens. V těchto zahradách se mimo jiné nachází Cook’s Cottage, kterou obývali rodiče kapitána Jamese Cooka. Milovníci přírody bezpochyby ocení Royal Botanical Gardens s 12 tisíci druhy rostlin.

 

Město jako na dlani budete mít z nejvyšší umělé vyhlídky na jižní polokouli, kterou najdete na 88. patře mrakodrapu Eureka Skydeck 88. Připravte se však zaplatit vstupné ve výši 12AUD, tj. necelých 200 Kč.  

 

Za zmínku stojí také okolí města. Za Melbourne se nachází takzvaná Great Ocean Road. Tato proslulá silnice vedoucí po části jižního pobřeží Austrálie lemuje světoznámé surfařského lokality nebo rozmanitou vegetaci eukalyptových lesů. Největším lákadlem je však Dvanáct apoštolů, skupina vápencových skalních sloupů vystupujících z oceánu.

 

Pro mnohé surfaře je Austrálie, tedy i Melbourne a jeho okolí, ideálním místem pro provozování tohoto sportu. Bells Beach, pláž nacházející se asi 100 km jižně, proslula nejen svojí průzračnou vodou, ale také velmi populárními mezinárodními závody v surfingu.

 

Pro tyto a mnohé další výlety do okolí mnozí volí možnost zapůjčení auta. Můžete si tak přizpůsobit průběh cesty vašemu vlastnímu tempu. Rozmanité pobřeží bezpochyby stojí za to! Pro bezproblémovou rezervaci navštivte naše webové stránky.

 

Ubytování v Melbourne

Melbourne nabízí široký výběr ubytování od luxusních hotelů až po levné hostely. Ceny na okraji města se velmi liší od v těch samotném centru. To nejvýhodnější ubytování vám pomůžou najít Skyscanner hotely.

 

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Melbourne

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.