Mapa

Levné letenky Marseille

Uvedené informace jsou platné k 1.3.2018

Dovolená v Marseille

Plánujete cestu do Francie? Poté je pro vás Marseille skvělou volbou! Těšit se můžete na skvělé pláže, historické památky i úžasou gastronmii, která je vyhlášená po celém světě. Marseille navíc nabízí nejvíce slunečných dnů v celé Francii, a proto je toto město vhodné k návštěvě celoročně.

Letiště v Marseille

Z letiště Václava Havla v Praze lze zakoupit levné letenky do Marseille s aerolinií Volotea. Lety jsou dostupné 2x týdně. Letenky s jedním přestupem lze rezervovat se společnostmi Brussels Airlines nebo Eurowings.

Letiště Marseille Provence naleznete 25km od centra. Proto je taxi z letiště drahé a bude vás stát cca 40EUR. Z letiště do Marseille se lze dopravit také autobusem nebo vlakem. Cesta vlakem je levnější a stojí přibližně 5EUR. Na vlakové nádraží vás odveze zdarma letištní autobus. Poslední možností je pronájem vlastního auta, které vám umožní nezávislé cestování po francouzském jihu.

Co dělat v Marseille?

Centrem Marseille je Starý přístav Vieux-Port, kde se nachází mnoho barů a restaurací. Z přístavu je nádherný pohled na západ slunce. Objevíte zde pevnosti St. Jean a St. Nichola a také baziliku Notre-Dame de la Garde. Určitě se zastavte u nedaleké marseillské katedrály Cathédrale de la Major, na které se mísí románský a byzantský sloh. Hlavní třída La Canebiere je centrem dění a můžete si tu zajít na nějakou specialitu do restaurace nebo kavárny. Ve čtvrti Le Panier je zase k vidění mnoho pouličního umění, graffiti a stylových obchůdků. Marseille je druhým největším městem Francie, a proto jsou městské pláže velmi přeplněné. Vyplatí se vám odjet z centra města. Populárními plážemi na okraji města jsou Plage du Prado nebo Plage de la Pointe Rouge. Pěknou pláž naleznete také u města Cassis. V Marseille máte mnoho příležitostí k nočnímu životu. Teplé podnebí nahrává venkovním večírkům i nejrůznějším koncertům pod širým nebem.

Ubytování a doprava

Dopravu v Marseille zajišťují 2 linky metra, 3 tramvajové spoje a 80 linek autobusů. Jízdenka na metro stojí 2EUR. Do ostatních částí Francie se nejpohodlněji dostanete vlakem. Koupit si můžete kartu City Pass, která vám poslouží jako jízdenka na všechny veřejné dopravní prostředky. Poskytne vám rovněž možnost vstoupit do některých muzeí a dalších památek. Plánujete-li větší cestu po Francii, doporučujeme vám pronájem auta. S autem se rychle dopravíte např. do Saint Tropez, Cannes nebo dalších plážových destinací na Azurovém pobřeží. V Marseille máte na výběr ubytování všech typů a cenových tříd. Podívejte se na aktuální nabídky hotelů. Ceny jsou obecně oproti Česku až 3x vyšší.

Nejlepší období cesty

Kdy koupit letenky do Marseille? Středomořské klima nabízí velmi mnoho slunečných dní a vysoké teploty během celého roku. Teploty v zimě většinou neklesají pod 8 stupňů. Marseille je místem, kde z celé Francie nejméně prší. Hlavní sezónou jsou letní měsíce červenec a srpen. Chcete-li se vyhnout turistickým davům, cestujte začátkem června nebo v září.

Co ochutnat v Marseille?

Marseille se nachází u moře, a proto v menu restaurací nechybí ryby a mořské plody. Místní specialitou je rybí polévka la bouillabaisse, kterou kdysi začali vařit chudí rybáři ze zbytků ryb a mušlí. Dnes je tento pokrm nabízen v nejluxusnějších restauracích. Ochutnejte také omáčku la anchoiade z ančoviček, olivového oleje a octu podávanou s čerstvou zeleninou a bagetou. K jídlu se podává výborné bílé nebo růžové víno a též anýzový likér.

Může se vám hodit

Francie je, stejně jako Česká republika, součástí Evropské unie, a proto je cestování umožněno s občanským průkazem. Pro půjčení automobilu budete potřebovat evropský řidičský průkaz. Platit budete pomocí eur. V létě probíhá ve městě celá řada kulturních akcí. Organizovány jsou festivaly různých stylů hudby i vystoupení světově známých kapel. Letenky do Marseille si můžete vyhledat na Skyscanner zcela zdarma!

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Marseille

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.