Mapa

Levné letenky na letiště Porto

Porto

Proslulé víno, desítky klášterů, kostelů a nejrůznějších dalších budov, vystavěných ve 13–20. století, úchvatný dvoupatrový most Ludvíka I. To jen skromný výčet pozoruhodností, kterými oplývá druhé největší portugalské město. Připomeňme, že do Porta, které se v roce 2012 stalo nejlepší evropskou turistickou destinací, se dostanete z Prahy dokonce i přímými lety. S nízkonákladovými společnostmi je navíc možné sehnat letenky opravdu výhodně!

 

Letiště v Portu

Letiště Francisco Sa Carneiro v Portu, pojmenované po premiérovi, který zahynul při leteckém neštěstí při cestě do Porta, se stalo druhým nejvytíženějším vzdušným přístavem v Portugalsku, a to počtem jak odbavených cestujících, tak letů. Působivá prostorná moderní budova se nachází asi 10 kilometrů severozápadně od centra města a byla opakovaně vyhodnocena mezi třemi nejlepšími evropskými letišti. Nespornou výhodou zůstává, že jej s centrem města spojuje linka metra E (fialová), jejíž stanici najdete hned před terminálem. Metro jezdí jednou za půl hodinu a počítejte s tím, že cesta trvá 26 minut: dojedete také na stanice Trindade a Aliados přímo v srdci Porta. Nejprve si za 0,50 eur pořiďte v automatu nebo v informační přepážce pro turisty přímo v příletové hale magnetickou kartu Andante: můžete si ji rovnou nabít kreditem, přičemž jednosměrná jízdenka z letiště do centra přijde na 1,90 eur.  

Z Prahy do Porta létají v letní sezóně přímo České aerolinie.

 

Doprava v Portu

Páteří veřejné dopravy v Portu se od roku 2002 stalo lehké metro, které nejezdí jen pod zemí, ale většinu tras je vedena nad zemských povrchem. Pokud máte již zmiňovanou magnetickou kartu, nabijte si ji: jízdné platí i pro tramvaje připomínající vozy z 30. let, autobusy a příměstské vlaky: vyplatí si ji nabít jízdným na 24 hodin: obdobně jako v jiných městech bývá jízdné zakoupené u řidiči o něco dražší.

Chcete-li se doopravdy seznámit s portskou aglomerací a pokochat se vyhlášenými vinicemi, doporučujeme si pronajmout automobil: možnosti najdete zde: pronájem auta.

 

Ubytování v Portu

Ubytování v Portu zahrnuje překvapivě širokou škálu možností, od pětihvězdičkových hotelů připomínajících spíše paláce přes rodinné hotely a penziony až po levnější hostely a soukromé ubytování. Důležité proto je si pozorně projít nabídku a předem si vybrat podle svých představ a možností, kupř. zde.Co musíte v Portu vidět

Mozaika různých kultur v podobě různých kultur v Portu je v celoevropském měřítku vskutku ojedinělá. Římští úředníci, maurští učenci i Napoleonovi granátníci – ti všichni Porto významně ovlivnili. Úzké křivolaké uličky s naprosto poklidnou atmosférou na svahu nad řekou Duoro, která v Portu ústí do moře, připomínají pražskou Malou Stranu. Zkuste si najít čas na působivou projížďkou lodí. Na ulici Carmelitas zavítejte do jednoho z nejznámějších knihkupectví na světě. Nejen milovníci romantiky nasednou v centru města na tramvaj a zajedou si na vyhledávanou pláž.

 

Už se do Porta těšíte? Rezervujte si výhodné letenky ještě dnes!

 

Nejlevnější lety do Porto z...

 Nejžádanější na Skyscanner...

Místo příletu

Místo odletu

Obrázky od Flickr/xJason.Rogersx

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.