Mapa

Levné letenky Rhodos

Uvedené informace jsou platné k 1.3.2018

Řecký ostrov Rhodos

Plánujete letní dovolenou v Řecku? Ostrov Rhodos je pro vás ideální destinací! Krásné historické památky, nádherné pláže a kulinářské speciality vytváří perfektní destinaci pro páry i rodiny s dětmi. Rhodos je navíc vhodný k návštěvě po celý rok.

Letiště Rhodos

Na severu ostrova se nachází letiště Rhodos. V letní sezóně, tj. od května, si zarezervujete levné letenky na Rhodos s nízkonákladovou aerolinií Smart Wings. Lety z pražského letiště s jedním přestupem má ve své nabídce řecká letecká společnost Aegan Airlines. Zajímavé možnosti cesty jsou také přes turecký Istanbul.

Stejnojmenné hlavní město je od letištního terminálu vzdálené přibližně 13 kilometrů. Cesta pomocí taxi vás bude stát přibližně 20EUR. Z letiště se můžete dopravit rovněž autobusem za cca 2EUR. Tyto autobusy jezdí 1-2 za hodinu po celý den. Další možností je pronájem vlastního automobilu přímo na letišti.

Co nabízí ostrov Rhodos

Ostrov Rhodos je mezi turisty velmi oblíbený. Jedná se o bájný ostrov, kde se kdysi nacházel Rhodský kolos, který je považován za starověký div světa. Byla jím monumentální bronzová socha boha Hélia o neuvěřitelné výšce 32 metrů. Historie a legendy na vás v Řecku dýchnou na každém kroku. Nejvíce památek na Rhodu na vás čeká v hlavním městě. Obdivovat zde můžete hrad, středověké hradby a mnoho archeologických nalezišť. Objevíte také pěkně zrekonstruovaný Palác velmistra. Udělejte si jednodenní výlet do krásného městečka Lindos. Samozřejmou atrakcí ostrova jsou pláže s bílým pískem a křišťálově čistou vodou. Atmosféru řeckého jihu umocňují vinné a olivové háje. Těšit se můžete i na bohaté gastronomické zážitky! Porovnejte si nabídky a získejte levné letenky na Rhodos již dnes.

Podívejte se na článek 10 tipů na nejlepší místa v Řecku.

Jak se na ostrově pohybovat a kde se ubytovat

Z hlavního města Rhodu odjíždí do dalších částí ostrova autobusy. Systém je však poněkud nepřehledný a jízdní řády se příliš nedodržují. Pokud chcete ušetřit čas a získat nezávislost, doporučujeme vám pronájem auta v jedné z přítomných autopůjčoven. Hotely si lze rezervovat, jak v Rhodu, tak i na ostatních částech ostrova. Na výběr jsou různé kategorie ubytování včetně levnějších dvouhvězdičkových hotelů od 700Kč za dvojlůžkový pokoj po luxusní pětihvězdičkové hotely s lázněmi za cca. 5000Kč na noc.

Nejlepší čas pro návštěvu

Jelikož se Rhodos nachází na samém jihu Řecka, je turistická sezóna velmi dlouhá. Začíná už v dubnu a končí v listopadu. Ostatní měsíce jsou k návštěvě také příjemné, neboť i v zimě se drží teplota nad 15 stupni. Moře v zimních měsících už je však studené a není vhodné k celoročnímu koupání jako např. Kanárské ostrovy. O to více si užijete pěší turistiku a oslavu místních svátků. Slavit můžete např. masopust nebo konec roku a pravoslavné Vánoce.

Rhodos a gastronomie

Do Řecka se lidé s oblibou vrací za gastronomií. Výjimečnost řecké kuchyně tkví v její jednoduchosti a čerstvých přísadách. Specialitou jsou těstoviny s masem rajčatovou omáčkou zvané hilopites. Populárním pokrmem na Rhodu je též mousaka, kterou tvoří brambory, lilek a bešamelová omáčka. Ve vesnici Afantou se zase připravuje směs masa s cibulí, cizrnou a bramborami pitaroudia. Využijte toho, že jste u moře a dopřejte si čerstvou rybu nebo mořské plody.

Může se vám hodit

V Řecku používají měnu euro. Peníze si nejlépe vyberete přímo z bankomatu na letišti. Cestovat v rámci států EU a Schengenského prostoru lze pouze s platným občanským průkazem. Svůj pobyt v Řecku můžete spojit s návštěvou více ostrovů nebo nedalekého Turecka.

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Rhodos

Často kladené otázky

V destinaci Rhodos je jedno letiště: Rhodos.
Letecké společnosti Transavia France, Olympic Air, transavia, Eurowings Europe, Novair, Norwegian, Czech Airlines a Cyprus Airways létají přímo do destinace Rhodos.
Nejlevnější měsíc pro let do destinace Rhodos je březen.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.