Mapa

Levné letenky do Říma

POHÁDKOVÝ ŘÍM

Již staré přísloví praví, že všechny cesty vedou do Říma. A co ta vaše? Většina cestovatelů považuje vidět tuto metropoli s antickými kořeny za povinnost. Koloseum, Pantheon, samotný Vatikán a ještě mnohem více. Perla mezi světovými městy by vám rozhodně neměla uniknout. A navíc – letenky do Říma dnes seženetu opravdu levně!

Letiště v Římě

Hlavní město Itálie má celkem dvě letiště. Prvním je menší a méně využívané letiště Ciampino ležící přibližně 15 kilometrů jihovýchodně od města. Míří sem zejména linky nízkonákladových společností a cesta z něj je o něco komplikovanější než z druhého vzdušného přístavu - letiště Leonardo da Vinci známějšího jako Fiumicino. Od centra je vzdálené asi 34 km a lety z České republiky přistávají ve většině případech zde.

Doprava z letiště v Římě do centra města

Z Campiana se do centra Říma lze dostat autobusy společnosti Terravision. a to pouze v případě předložení letenky a platné jízdenky. Tu si lze zakoupit online nebo přímo na letišti.

Dopravu z letiště Fiumicino obsluhuje vlak Leonardo Express. Jedná se o nejjednodušší způsob cesty z letiště do srdce města, cesta vám zabere přibližně půl hodiny. Jinak se do centra můžete dostat regionálním vlakem FL lines, popřípadě autobusy.

Doprava v Římě

Řím se může pochlubit dobře rozvinutou veřejnou dopravou pokrývající celé město. Operují zde tři linky metra, šest tramvajových linek a přes 300 těch autobusových. Velkou měrou se na tamější dopravě podílí také železniční síť.

Římské metro (metropolitana) tvoří dopravní páteř celého města. Jedná se o nejrychlejší způsob přesunu po metropoli a v současnosti má tři linky – oranžovou A, modrou B a zelenou C. Linky A a B se střetávají na dopravním uzlu města, na vlakovém nádraží Termini.

Město brázdí celkem šest linek tramvají – 2, 3, 5, 8, 14 a 19. Stejně jako autobusové linky jsou označeny písmenem U (urbana) na modrém čtvercovém poli.

Díky integrovanému dopravnímu systému Metrebus můžete využívat jednotné jízdenky na většinu linek městské hromadné dopravy. Zahrnuje čtyři typy jízdenek, které platí na území Říma a příměstských zónách. Pokud byste se chtěli po městě pohybovat po vlastní ose, využijte dopravu automobilem. To se vám může hodit i při výletech do okolí města, například na pláž. Podívejte se na naši nabídku půjčování aut.

Co dělat v Římě

Hlavní město Itálie nabízí na koncentraci památek jako málokterá ze světových metropolí. Stěžejní stavbou, bez které si málo z nás dokáže představit Řím, je Koloseum. Tento antický amfiteátr ve své době hostil slavné zápasy gladiátorů a vešlo se do něj až 50 tisíc diváků. Stejně tak i dnes oprávněně přitahuje davy návštěvníků.

Neměl by vám uniknout ani Vatikán – nejmenší nezávislý stát na naší planetě ležící uvnitř Říma a hostící papežské sídlo. Z balkonu ústřední vatikánské budovy, proslulé baziliky sv. Petra, papež každoročně žehná v době křesťanských svátků Vánoc a Velikonoc městu a světu. Za návštěvu určitě stojí i komplex Vatikánských muzeí s jednou z nejlepších historických a uměleckých sbírek na světě.

Na žebříčku zachovalosti antických památek jasně vítězí Pantheon, chrám všech bohů. Díky dokonalé architektonické konstrukci se stal vzorovým příkladem stavby, která úspěšně překonává všechny nástrahy času. Jeho kopule, největší na světě, jasně dokazuje mistrný um římských stavitelů z doby před Kristem.

Stejně jako Pantheon vás okouzlí Forum Romanum, dochované ruiny dřívějšího srdce města a tím i světa. To dnes pro mnohé představují spíše Španělské schody, vděčná filmové kulisa i místo pro odpočinek turistů.

Nezapomeňte se stavit u Fontány di Trevi, kam podle pověsti máte vhodit minci, abyste se do Říma zase někdy vrátili. Řím je však i centrum módy a umění, nedaleko od něj se nachází i pláž. Možnosti, jak zde strávit nezapomenutelný pobyt ,jsou opravdu nekončící.

Ubytování v Římě

Řím je opravdovým turistickým hitem. Není se čemu divit, na své si zde přijdou zamilované páry, rodiny s dětmi, či baťůžkáři na cestě za dobrodružstvím. Nabídka ubytování tak představuje opravdu širokou škálu možností. Nocovat můžete za menší náklady v kempech a hostelech, stejně tak dobře si můžete dopřávat luxusu v pobočkách mezinárodních hotelů. Najděte si s námi to pro sebe nejlepší ubytování na Skyscanner hotelech.

Povede i ta vaše cesta do Říma? Neváhejte a rezervujte si s námi své letenky!

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Řím

Často kladené otázky

V destinaci Řím jsou 2 letiště: Řím Fiumicino a Řím Ciampino.
Letecké společnosti Gulf Air, SkyUp Airlines, Oman Air, Transavia France, transavia, Nouvelair, Norwegian a GOL Linhas Aéreas létají přímo do destinace Řím.
Nejlevnější měsíc pro let do destinace Řím je březen.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.