Mapa

Levné letenky Tbilisi

Uvedené informace jsou platné k 1.3.2018

Plánujete cestu do Tbilisi?

Pokukujete po výhodných nabídkách letenek do Tbilisi? Určitě neváhejte, neboť Gruzie je nádhernou zemí s krásnou přírodou, bohatou historií a dobrým jídlem. V létě na vás čeká horská turistika a moře a v zimě zase skvělé a velmi levné lyžování.

Letiště v Tbilisi

Z pražského letiště jsou v nabídce přímé lety do Gruzie se společností Georgian Airways. Levnější letenky do Tbilisi zakoupíte s jedním přestupem. Mezipřistání ve městě Boryspil nabízí letecká společnost Ukraine Inernational Airlines. Lety s jednou zastávkou v Istanbulu zase seženete s tureckou národní aerolinií Turkish Airlines.

Letiště Tbilisi se nachází asi 18km od centra hlavního města. Za cestu s taxi zaplatíte cca 13 lari (1GEL=85Kč). Cenu si vždy snažte domluvit předem a nebojte se smlouvat. Do centra se dostanete přibližně za půl hodiny. Alternativně se lze do Tbilisi dopravit městskou hromadnou dopravou. Jízdenku za 0,5 lari si zakoupíte v autobuse. V roce 2017 bylo otevřeno také vlakové nádraží, které se nachází přímo před letištěm. Vlaky z letiště ale jezdí pouze dvakrát denně. Na jejich jízdní řád se zeptejte po vašem příletu. Třeba budete mít zrovna štěstí a nějaký vlak do města pojede. Cena je rovněž 0,5GEL.

Atrakce Tbilisi

V Gruzii si přijdou na své příznivci horské turistiky i lyžování. Pohoří Velký Kavkaz je dokonce vyšší než Alpy. Nejoblíbenějším lyžařským střediskem je Gudauri, které nabízí přes 20 sjezdovek. Oproti Alpám tu naleznete prázdné svahy a bohaté možnosti free ridu. Permanentka v lyžařských centrech vás navíc bude stát jen cca 300Kč. V Gruzii je hlavním lákadlem nedotčená příroda, hory, krásné vesničky a typické kostelíky. V létě se můžete vypravit rovněž k plážovým letoviskům na pobřeží Černého moře.

Kde se ubytovat a jak cestovat po Tbilisi?

Ubytování je v Gruzii velmi levné. Pěkný dvoulůžkový pokoj v centru Tbilisi lze rezervovat i za méně než 300Kč. I ceny luxusních hotelů jsou velmi příznivé. Doprava po Tbilisi je nejlepší pomocí levných taxíků. Nastoupit můžete také do některého z minibusů. Pokud se chcete pohybovat po Gruzii nezávisle, půjčte si automobil. Do některých odlehlých horských oblastí bude potřeba džíp.

Nejlepší období cesty

Nejlepší období pro vaši cestu do Gruzie jsou měsíce od května do října, kdy budete mít jistotu slunečných dní.. U Gruzínského pobřeží je v létě velké sucho a teploty přesahují 30 stupňů. Horské oblasti jsou chladnější. V zimě jsou gruzínské hory díky pravidelnému sněhu vhodným místem k lyžování.V Tbilisi se drží teploty nad nulou i v zimě a celkově je klima teplejší než v Česku.

Co ochutnat v Tbilisi?

V Gruzii je základem stravování gruzínský chléb puri. Oblíbená je chlebová placka chačapuri plněná sýrem. Tento pokrm naleznete ve spoustě variant. Často se přidává i různě upravované vejce. Dalším typickým jídlem jsou masové knedlíčky chinkali. Podobné pokrmy můžete znát např. z Číny nebo z Nepálu. V souvislosti s Gruzií už jste možná zaslechli slovo šašlik. Tyto opečené kusy masa napíchnuté na jehlách zpravidla doplňuje sladkokyselá omáčka. Dalšími chody jsou např. pstruh na grilu nebo kababi, což jsou šišky z mletého masa. V Gruzii je velmi silná kultura pití alkoholu. V supermarketu lze zakoupit dvoulitrové láhve piva a více než 30 značek vodky. Gruzie je také považována za zemi, kde vzniklo víno. "Panák" silného alkoholu se popíjí v jakoukoliv denní dobu a dokonce i k zapití snídaně.

Rady a tipy

V roce 2015 byla pro občany České republiky zrušena vízová povinnost. Nyní je možné na území Gruzie vstoupit s platným cestovním pasem až na 1 rok. Platit budete pomocí gruzínského lari. Měnu si vyměňte na letišti nebo vyberte z bankomatu. Ceny jsou nejméně o třetinu nižší než u nás. Mluví se gruzínsky a většina obyvatel mluví také rusky. Anglické základy zvládají pouze v turistických oblastech. V Gruzii se nejvíce slaví pravoslavné církevní svátky. Pěknou dobou k návštěvě je také vinobraní v září a říjnu. Vyhledejte si letenky do Tbilisi již dnes!

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Tbilisi

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.