Mapa

Levné letenky do Tel Avivu

Objevte Tel Aviv

Druhé největší izraelské město Tel Aviv láká k návštěvě z nejednoho důvodu. Skloubí se v něm historie Jaffy i moderní doba s nádechem budoucnosti ve vlastním Tel Avivu. Právě pro vskutku bohatou minulost a stejně pestrou současnost se Tel Aviv stal vyhledávaným cílem mnoha návštěvníků. Budete mezi nimi i vy? Letenky do Tel Avivu s námi totiž seženete dnes opravdu výhodně!

Letiště v Tel Avivu

Největší izraelské letiště své jméno získalo po prvním premiéru země a nazývá se tak Mezinárodní letiště Bena Guriona. Leží vzdušnou čarou 15 km jihovýchodně od srdce města a přibližně 53 km od Jeruzaléma. Základnu v něm má národní dopravce El Al. Na letišti panují vyšší bezpečnostní opatření, zejména při odletu tak dbejte na dostatečnou časovou rezervu. Do centra města jezdí pravidelné vlakové linky na nádraží Savidor, letiště současně obsluhují autobusoví dopravci. Do Jeruzalému se nejlevněji a pohodlně dostanete autobusem číslo 485.

Tipy na cestu do Tel Avivu

Občané České republiky nepotřebují pro vstup do Izraele žádné vízum, pokud se jedná o pobyt do 90 dnů. Cestovat tak lze jen s platným pasem a letenkou. Připravte se však na podrobnou bezpečnostní prohlídku a možný osobní pohovor při příletu i odletu.

Od pátečního podvečera po celou sobotu trvá židovský svátek šabat, nefunguje veřejná doprava a obchody mají zavřeno. Nedostanete se ani k některým památkám jako je Zeď nářků.

Doprava v Tel Avivu

Prim v hromadné dopravě hrají v Tel Avivu autobusy, místní na slibované metro stále čekají. Nejvíce vytížené jsou linky číslo 4 a 5, projíždějící přímo centrem města. Systém autobusové přepravy poskytuje dopravce Dan Bus Company a jízdné ve většině případech platíte rovnou u řidiče. Tel Aviv se může pochlubit moderně řešenými silnicemi, pokud plánujete větší přejezdy i mimo jeho hranice, doporučujeme zapůjčení auta.

Co dělat v Tel Avivu

Co se památek týče, Tel Aviv zcela jistě potěší i náročné cestovatele. Nezpochybnitelné kouzlo má starobylý přístav Jaffa, silně kontrastující s modernějšími částmi města.

Zejména mnoho budov v architektonicky ceněném modernistickém stylu 30. let 20. století, tzv. Bauhaus, se přičinilo o to, že se o Tel Avivu často hovoří jako o bílém městě. Pokud by vás zajímaly dějiny a kultura Izraele, navštivte Muzeum Erec Jisrael. Dalším zajímavým místem zůstává také Muzeum židovské diaspory. Pro veřejnost má své dveře otevřeny i Síň nezávislosti, kde došlo roku 1948 k vyhlášené státu Izrael. Milovníci nákupů si na své přijdou na místních tržnicích, jedna z nejrušnějších se jmenuje ha-Karmel. Pokud se rádi oddáváte nočnímu víru velkoměsta, Tel Aviv je pro vás jako stvořený. Velké množství barů a diskoték utváří podhoubí pro bohatý noční život. Velkou přidanou hodnotu města představují četné pláže na středomořském pobřeží, zvláště pokud holdujete rozmanitým vodním radovánkám.

Kde se v Tel Avivu ubytovat

Jako každé velkoměsto nabízí i Tel Aviv velkou škálu možností k ubytování. Od hostelů po luxusní hotely mezinárodních řetězců, každý cestovatel si zde může snadno vybrat. Pokud si plánujete užít rušné telavivské atmosféry, hledejte nocleh poblíž pobřežní promenády v „novém městě“. V opačném případě přijde vhod ubytování v klidnějších lokalitách. Tak či tak, s výběrem vám rádi pomůžeme na Skyscanner hotelech.

Co v Tel Avivu ochutnat

Pro Izrael je typická kuchyně podobná středomořské, židovští přistěhovalci si ji však díky receptům z celého světa značně upravili. Oblíbený falafel tak pochází z Libanonu, i když si ho rádi nárokují i jiné národy. I tak ho však v Tel Avivu ochutnejte, neboť za zkoušku rozhodně stojí.

Za přívětivou cenu se najíte na pouličních stáncích a tržnicích, v restauraci zaplatíte za hlavní chod i dvojnásobek. V našich končinách stále populárnější hummus, pasta z cizrny, mají místní prodejci dovedenou do dokonalosti. Bistra také často nabízejí šawarmu, podobající se známému gyrosu. Jako přílohu ke zmíněným pokrmům většinou dostanete placky z chlebového těsta – pita či větší lafa.

Na nic nečekejte a objednejte si své letenky do Tel Avivu ještě dnes!

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Tel Aviv

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.