Mapa

Nejnizší ceny letenek do města Santa Cruz de Tenerife

Tenerife

Spící sopka, moře a tajuplné pralesy. To vše najdete na rozlohou největším z Kanárských ostrovů – Tenerife. Ostrov v Atlantském oceánu nabízí nejen koupání a sluníčko, ale i neobvykle pestrou přírodu. Celoročně příznivé počasí mu oprávněně vysloužilo označení „ostrov věčného jara“. Chcete vidět tento skvost na vlastní oči? Neváhejte a rezervujte si s námi letenky na Tenerife!

Letiště na Tenerife

Na ostrově se nacházejí celkem dvě letiště. Nesou označení podle svého umístění. Větší z nich, Letiště Tenerife Jih, najdeme mezi obcemi Granadilla de Abola a San Miguel. Míří sem především turistické lety z pevninského Španělska a zbytku Evropy. Menší Letiště Tenerife Sever leží nedaleko hlavního města Santa Cruz a míří na něj většinou kratší meziostrovní linky.

Doprava na Tenerife

Do hlavního města a plážových destinací vás z Letiště Tenerife Jih svezou autobusové linky 111, 343 a 450. V noci pak po stejné trase jezdí linka 711. Autobusová doprava na ostrově celkově dosahuje vysoké úrovně a návštěvníci si ji pochvalují. Linky spojují města, pláže, ale také přírodní památky. Cestovat tak můžete i do místních národních parků, například k samotné hoře Pico del Teide. Zvláštností zůstává místní tramvajová trať, spojující města La Palma a Santa Cruz. Milovníci aut zde zcela jistě ocení udržované silnice. Pokud dáváte přednost dopravě zapůjčeným autem, podívejte se na naši nabídku zde.

Co dělat na Tenerife

Ostrov se stal vyhledávanou turistickou destinací díky své neobyčejné rozmanitosti. Odpočinete si na plážích a poté si vyjít na pohodovou pěší túru. Kam se tedy vydat?

Povinnou položku na itineráři pro většinu návštěvníků Tenerife představuje proslulý Národní park Teide s vrcholem Pico del Teide, nejvyšší horou celého Španělska a zároveň neaktivním vulkánem. Výstup na vrchol hory není náročný, jedná se o chodeckou trasu, ale raději si nazujte pohorky. K vystoupání závěrečného dvousetmetrového převýšení potřebujete úřední povolení, o které lze zažádat na stránkách španělských národních parků.

Další možnost výletu aktivnějšího charakteru představuje návštěva horské vesnice Masca a následný sestup přes soutěsku Barranco De Masca. Pro většinu turistů tato trasa skončí v místě rozevření soutěsky u Playa de Masca. Kromě koupání na kamenité pláži zde můžete nastoupit na loď, často mířící do Los Gigantes. Toto označení nese kromě letoviska i působivý skalní útvar.

Pokud zavítáte do přírodního parku Anaga na severu Tenerife, najdete zde největší vavřínový les celého souostroví. Díky vysoké vlhkosti se zde uchovaly zbytky původního třetihorního pralesa.

Za návštěvu určitě stojí Puerto de la Cruz, které původně sloužilo jako přístav pro sousední město Orotava. Místo si stále uchovává svůj šarm, narazíte v něm na spoustu malebných hospůdek a restaurací. Město Santa Cruz de Tenerife o pozici hlavního města celých Kanárských ostrovů soupeří s Las Palmas de Gran Canaria. Na vyhlášenou pláž Playa de las Teresitas dovezli zlatavý písek dovezli ze samotné Sahary.

Tenerife se proslavilo i dalším unikátem – je to světově druhé nejvyhledávanější místo na sledování velryb (whalewatching) a dalších obyvatel moří. Místní hejno více než 550 kosatek celoročně obdivují tisíce nadšených malých i velkých návštěvníků!

Ubytování na Tenerife

Vzhledem k velkému rozmachu turistického ruchu na ostrově najdete velké množství hotelů a jiných ubytovacích zařízení. Pro nejčastěji vyhledávané lokality je nejvhodnější pobývat v blízkosti Puerta de Santiago. Západnímu pobřeží dominují plážové hotely, zejména mezi Costa Adeje a Los Gigantes. Finančně zajímavou alternativu představuje ubytování ve vnitrozemí, kde absenci pláží vyvažuje nižší cenou za noc. Najděte si s námi pro sebe nejvýhodnější hotel zde.

Co ochutnat na Tenerife

Při návštěvě Kanárských ostrovů by vám nemělo uniknout „mojo“. Jedná se o chutné omáčky, na které má každá rodina, restaurace či hospůdka svůj speciální recept. Barvu získávají z přidávaného koření, které v souladu se zdejšími pokrmy z místních surovin zajisté potěší vaše chuťové buňky.

Neváhejte a objevte s námi krásy Tenerife – stačí jen najít ty nejvýhodnější letenky!

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Santa Cruz de Tenerife

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.