Mapa

Levné letenky do Astany

Astana

Mrakodrapy by v nedozírných kazašských stepí, kde častěji narazíte na vlka než na člověka, by čekal asi málokdo. Když nedlouho po skončení napoleonských válek založili carští kozáci v severním Kazachstánu malou dřevěnou pevnost, nemohli tušit, že zde jednou vyroste jedno z nejmodernějších hlavních měst světa. Za překotný rozvoj vděčí Astana, v kazachštině Hlavní město, snaze sovětského režimu v 50. a 60. letech 20. století rozorat obrovské nehostinné stepní oblasti a přeměnit je na pole, označované jako celiny. Před dvaceti lety rozhodla vláda samostatného Kazachstánu, že opustí velkoměsto Alma-Atu a přenese metropoli do bývalého Celinogradu. Země si mohla dovolit vybudovat nové centrum díky zásobám ropy, uhlí a uranu. Do jaké míry se toto úsilí Kazachům zdařilo, napoví návštěva dnes více než milionové Astany. Pokud chcete navštívit nové hlavní město země, jež je 35x větší než ČR, objednejte si letenky zde.Letiště v Astaně

Přeměna kdysi ošuntělého sídla v široširé stepi na Fatu morganu moderní architektury si vyžádala i modernizaci satanského letiště. V roce 1966 zprovozněné letiště, které nahradilo třicet let sloužícího předchůdce, tak dostalo před deseti lety zcela novou podobu. V současnosti se skládá ze dvou terminálů, z nichž jeden obsluhuje vnitrostátní lety, zatímco druhý využívající pasažéři mířící do zahraničních destinací.

Mezi letištěm a výstavnou metropolí, vzdálenou asi 14 km, funguje kyvadlová doprava, zabezpečovaná autobusy č. 10 a 12. Linky jezdí zhruba každých 15 minut a jízdné stojí 90 tenge, tedy asi 5,85 Kč, přičemž platit můžete přímo v autobuse u řidiče nebo průvodčího. Protože se nejedná o expresní linku, cesta vám zabere necelou hodinu: první autobus opouští letiště v 6:30, poslední vyjíždí ve 23:00.

 

Doprava v Astaně

Modernímu velkoměstu slouží překvapivě hustá a kvalitní síť 40 linek městských autobusů. Výhodou je, že na každé zástavce cestující najdou aktuální mapu městské hromadné dopravy. Sympatická je i cena: jednosměrná jízdenka stojí stejně jako z letiště do města 90 tenge, expresní autobusy si za ni účtují 150 tenge (9,75 Kč).

K projížďce Astanou můžete využít i minibusy, označované jako maršrutky: jezdí většinou po stabilních trasách, ale zastaví i na znamení, a cena za jízdu závisí nejen na ujeté vzdálenosti, ale i na počtu pasažérů. Připomínáme, že v maršrutkách neplatí jízdenky MHD.

Chcete-li se skutečně prohlédnout hlavní zajímavosti ve městě, kde se místem rozhodně nešetřilo a které protínají desetiproudové dálnice, přijde víc než vhod zapůjčení vhodného automobilu, kupř. zde: pronájem auta.

 

Ubytování v Astaně

Přestože Astana patří mezi města, založená až ve 20. století a významně modernizovaná na jeho konci, turista si v ní může vybrat z různých typů ubytování.  Aktuální nabídku si můžete prohlédnout a v klidu si vybrat zde.Co musíte v Astaně vidět

V Astaně se moderní architekti skutečně vyřádili. Světově uznávaný britský tvůrce Sir Norman Foster navrhl 77 vysokou pyramidu Paláce míru a porozumění, plánovanou jako místo, kde se setkávají všechna významná náboženství. Stavba ukrývá i knihovnu, muzeum národní kultury a rozsáhlou knihovnu. Mešitu se čtyřmi minarety vypínající se do výšky 63 metrů v Islámském centru sponzoroval Katar. Pětipatrový prezidentský palác v rozsáhlých zahradách proslavil zlatý sál, kde kazašská hlava státu přijímá návštěvy.  Za nákupy míří návštěvníci do 150 metrů vysoké prosklené stavby ve tvaru pasteveckého stanu označovaného jako Chan Šatyr. Celé město se dá přehlédnout z koule na vrcholu věže Bajterek. Na kraji kazašského města vyrostlo výstaviště, v roce 2017 hostilo Světovou výstavu EXPO. Neváhejte a vyberte si své letenky do Astany ještě dnes!

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Nur-Sultan

Často kladené otázky

V destinaci Astana je jedno letiště: Nur-Sultan.
Letecké společnosti Uzbekistan Airways, Air Astana, KLM, Aeroflot, Air France, Cathay Pacific, S7 Airlines a United létají přímo do destinace Nur-Sultan.
Nejlevnější měsíc pro let do destinace Nur-Sultan je březen.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.