Mapa

Levné letenky do Varny

Varna

Jednomu z největších bulharských měst Varně se ne nadarmo přezdívá „letní hlavní město Bulharska“ či „černomořská perla“. Zejména v letních měsících překypuje tato kosmopolitní destinace životem. Nabízí totiž nejen oblíbené přímořské resorty či impozantní architekturu v centru města, ale i kulturní vyžití a intenzivní noční život. Varna patří mezi nejoblíbenější dovolenkové lokality, a tak neváhejte a zarezervujte si své letenky již nyní!

 

Letiště ve Varně

Nejbližší ze tří bulharských mezinárodních letišť, Letiště Varna, se nachází přibližně 9 kilometrů od centra města. Vytíženost tohoto poměrně malého dopravního uzlu roste zejména v letních měsících. Přímé lety z České republiky zajišťuje sezónně společnost SmartWings. Levnější alternativou mohou být letenky jiných společností s přestupem v některém z evropských měst.

 

Cesta z letiště do Varny

Z letiště se do centra Varny a přímořských letovisek dostanete autobusem číslo 409. Zastávka autobusu se nachází před Terminálem 2. Spoj jezdí v 15minutových intervalech a cesta do městského centra zabere 20 minut. Jízdenky se dají zakoupit u řidiče. Jízdenky se odvíjí dle tarifu, ale částka by neměla přesáhnout 3 Bulharské levy, tj. přibližně 40 Kč.

 

Doprava do okolí Varny

Z autobusového nádraží na okraji města se lze vydat také do okolí města nebo do vzdálenějšího Burgasu či Sofie. Populární alternativou, zejména pokud se chystáte vydat po památkách v okolí města, je obstarat si auto u jedné z půjčoven. S rychlým a snadným výběrem vám pomůže nás server.

 

Co dělat ve Varně a okolí

Varna je proslulá nejen svými rozlehlými písečnými plážemi, ale i bohatou historií. Dominantu města protkaného rušnými bulváry francouzského stylu tvoří bezpochyby pravoslavná katedrála Nanebevzetí Panny Marie stavěná podle petrohradského vzoru. Nadšenci pro historické památky jistě ocení i další náboženské stavby. Ve Varně se totiž nachází další kostely, jako například kostel sv. Atanase nebo sv. Mikuláše, mnohdy s impozantními malbami nebo sbírkami ikon.

Za zmínku stojí také komplex původních římský lázní. Ten je po zrestaurování dnes přístupný široké veřejnosti. Další pozůstatky bohaté varnské historie můžete obdivovat v místním archeologickém muzeu, ve kterém se nachází až 7 tisíc let staré opracované zlato.

Pokud vyrážíte na dovolenou s dětmi, doporučujeme návštěvu Mořské zahrady, svého druhu velmi ojedinělé v Evropě, ve kterých se nachází populární akvárium a delfinárium. Tento podlouhlý přímořský park toho však nabízí mnohem víc. Populární je amfiteátr, kde se neustále pořádají nejrůznější kulturní akce nebo také nesčetně přilehlých kaváren s výhledem na Černé moře.

Fanoušky adrenalinových sportů může překvapit, že se ve Varně nachází Asparuchův most, jenž proslul možností provozovat bungee-jumping. Pokud byste měli zájem o takové dobrodružství, musíte počítat, že si připlatíte cca 75 levů, tj. necelých 1 000 Kč.

Varna je také významný kulturním střediskem. Během léta zde například vrcholí dvouměsíční festival Varnenské léto. Program se skládá z nejrůznějších vystoupení od koncertů přes operní představení až po baletní soutěž.

Příznivci nočního života si také přijdou na své, a to zejména na pobřežní promenádě (Kraybrezhna Aleya) typické řadou barů a diskoték.

Mezi populární destinace do okolí Varny patří destinace jako letovisko Zlaté písky, ústí řeky Kamčija, carská rezidence Evksinovgrad, skalní Aladja manastir nebo Pobiti Kamani. Pro takové výlety mnozí využívají možnosti zapůjčení auta. Pro bezproblémové a snadné zarezervování auta navštivte náš server.

 

Ubytování ve Varně

Vzhledem k popularitě oblasti nabízí Varna celou řadu ubytovacích zařízení od špičkových hotelů podél pláži až po levnější ubytovny ve městě, pokud chcete vycestovat „nalehko“. To správné ubytování vám pomohou najít SkyScanner hotely.

 

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Varna

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.