Mapa

Levné letenky na letiště Zadar

Zadar

Zadar pro mnohé oprávněně symbolizuje to nejlepší z celé severní Dalmácie. Nejedná se o pouhou rekreační oblast, ale i místo plné bohaté historie a pozoruhodných památek. Ve městě vás okouzlí krásy Jaderského pobřeží, stejně tak jako připomínky doby antické či renesanční. Co víc si přát? Neváhejte a zarezervujte si s námi své letenky již nyní.

 

Letiště v Zadaru

Letiště Zadar se nachází přibližně 9 km od srdce stejnojmenného města. Nejvytíženější bývá během letních měsíců, kdy se k pravidelné lince ze Záhřebu přidává 16 letů z evropských měst. Najdeme zde jeden přehledný terminál, který však v hlavní sezoně bojuje s vlastní kapacitou. Základnu zde má také nízkonákladová společnost Ryanair, která nabízí letenky do Zadaru doslova za pár korun.

 

Cesta z letiště v Zadaru

Dopravce Liburnija Zadar nabízí autobusový spoj mezi letištěm a hlavním autobusovým nádražím. Vyráží z pravé strany terminálu. Frekvence této linky záleží na roční době, odjezdy se však odvíjejí od letových řádů. Většinou platí pravidlo, že autobus vyjíždí půlhodiny po příletu letadla. Doporučujeme si informace o odjezdech autobusů si raději ověřit. První zastávkou je hlavní autobusové nádraží v Zadaru, které slouží jako významný dopravní uzel. Dále pak pokračuje na zastávku Liburnska Obala, poblíž starého města. Sem se dostanete za přibližně 30 minut za cenu 25 kun, v přepočtu necelých 100 Kč. Z města na letiště pak míří linky ze stanice Liburnska Obala 4, přibližně hodinu a půl před odletem letadel.

Další variantou představuje objednání soukromého transferu, zejména pokud míříte mimo centrum města. Za přibližně 450 Kč se tři osoby dostanou i do okrajových městských částí. Pokud byste se však chtěli po městě pohybovat na vlastní pěst, využijte možnosti zapůjčení  našich Skyscanner aut.

Z letiště mnozí návštěvníci cestují taxíky. Do centra města se jimi dostaneme za asi 150 kun, v přepočtu necelých 600 Kč. Radíme se však na ceně dohodnout před nástupem do auta a také sledovat tachometr.

 

Co dělat v Zadaru

Kromě klasických aktivit, které nabízí většina pobřežních destinací, v Zadaru najdete přidanou hodnotu v bezpočtu historických památek: za všechny uveďme alespoň antické fórum, románské a renesanční budovy, či významnou katedrálu sv. Anastázie. Středem historické části města se táhne známá ulice Kalelarga a živo je i v přístavišti Foša. Protipól skvostů z dob minulých představují dvě moderní technické atrakce. První naleznete na západě Zadaru a jedná se o Mořské varhany (Morské orgule), které díky unikátní konstrukci dokáží vydávat nejrůznější zvuky a melodie. Opomenout nesmíme ani Pozdrav Slunci (Pozdrav Suncu). Ten se postará o nevšední vizuální podívanou pro návštěvníky. Milovníky přírody potěší národní parky Paklenica a Kornati, které najdeme nedaleko hranic města.

 

Ubytování v Zadaru

Turisticky velice populární destinace jako Zadar se jen hemží nepřeberným množstvím ubytovacích zařízení. Mezi návštěvníky se velké oblibě těší zejména části Borik, Puntamika a Kolovare. Zde se soustřeďuje největší množství nabízených možností k noclehu. Méně nároční návštěvníci mohou využít tamějšího oblíbeného kempu nebo hostelů. Stejně tak si na své v Zadaru přijdou turisté toužící po luxusu. Najděte si s námi pro sebe nejvhodnější ubytování se Skyscanner hotely.

 

Neváhejte a zarezervujte si své letenky do Zadaru hned teď!

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Zadar

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.