Mapa

Levné letenky na letiště Zadar

Zadar

Zadar pro mnohé oprávněně symbolizuje to nejlepší z celé severní Dalmácie. Nejedná se o pouhou rekreační oblast, ale i místo plné bohaté historie a pozoruhodných památek. Ve městě vás okouzlí krásy Jaderského pobřeží, stejně tak jako připomínky doby antické či renesanční. Co víc si přát? Neváhejte a zarezervujte si s námi své letenky již nyní.

 

Letiště v Zadaru

Letiště Zadar se nachází přibližně 9 km od srdce stejnojmenného města. Nejvytíženější bývá během letních měsíců, kdy se k pravidelné lince ze Záhřebu přidává 16 letů z evropských měst. Najdeme zde jeden přehledný terminál, který však v hlavní sezoně bojuje s vlastní kapacitou. Základnu zde má také nízkonákladová společnost Ryanair, která nabízí letenky do Zadaru doslova za pár korun.

 

Cesta z letiště v Zadaru

Dopravce Liburnija Zadar nabízí autobusový spoj mezi letištěm a hlavním autobusovým nádražím. Vyráží z pravé strany terminálu. Frekvence této linky záleží na roční době, odjezdy se však odvíjejí od letových řádů. Většinou platí pravidlo, že autobus vyjíždí půlhodiny po příletu letadla. Doporučujeme si informace o odjezdech autobusů si raději ověřit. První zastávkou je hlavní autobusové nádraží v Zadaru, které slouží jako významný dopravní uzel. Dále pak pokračuje na zastávku Liburnska Obala, poblíž starého města. Sem se dostanete za přibližně 30 minut za cenu 25 kun, v přepočtu necelých 100 Kč. Z města na letiště pak míří linky ze stanice Liburnska Obala 4, přibližně hodinu a půl před odletem letadel.

Další variantou představuje objednání soukromého transferu, zejména pokud míříte mimo centrum města. Za přibližně 450 Kč se tři osoby dostanou i do okrajových městských částí. Pokud byste se však chtěli po městě pohybovat na vlastní pěst, využijte možnosti zapůjčení  našich Skyscanner aut.

Z letiště mnozí návštěvníci cestují taxíky. Do centra města se jimi dostaneme za asi 150 kun, v přepočtu necelých 600 Kč. Radíme se však na ceně dohodnout před nástupem do auta a také sledovat tachometr.

 

Co dělat v Zadaru

Kromě klasických aktivit, které nabízí většina pobřežních destinací, v Zadaru najdete přidanou hodnotu v bezpočtu historických památek: za všechny uveďme alespoň antické fórum, románské a renesanční budovy, či významnou katedrálu sv. Anastázie. Středem historické části města se táhne známá ulice Kalelarga a živo je i v přístavišti Foša. Protipól skvostů z dob minulých představují dvě moderní technické atrakce. První naleznete na západě Zadaru a jedná se o Mořské varhany (Morské orgule), které díky unikátní konstrukci dokáží vydávat nejrůznější zvuky a melodie. Opomenout nesmíme ani Pozdrav Slunci (Pozdrav Suncu). Ten se postará o nevšední vizuální podívanou pro návštěvníky. Milovníky přírody potěší národní parky Paklenica a Kornati, které najdeme nedaleko hranic města.

 

Ubytování v Zadaru

Turisticky velice populární destinace jako Zadar se jen hemží nepřeberným množstvím ubytovacích zařízení. Mezi návštěvníky se velké oblibě těší zejména části Borik, Puntamika a Kolovare. Zde se soustřeďuje největší množství nabízených možností k noclehu. Méně nároční návštěvníci mohou využít tamějšího oblíbeného kempu nebo hostelů. Stejně tak si na své v Zadaru přijdou turisté toužící po luxusu. Najděte si s námi pro sebe nejvhodnější ubytování se Skyscanner hotely.

 

Neváhejte a zarezervujte si své letenky do Zadaru hned teď!

Nejlevnější lety do Zadar z...

 Nejžádanější na Skyscanner...

Místo příletu

Místo odletu

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.