Letiště PrahaPřílety a odlety

Rychlé hledání

Levné lety z letiště Praha

Vydejte se na cestu s aplikací Skyscanner

Odlety z letiště Václava Havla

Mezinárodní letiště Václava Havla v Praze má celkem 3 terminály.

Terminál 1 slouží pro odbavení letů mimo schengenský prostor. Terminál je využíván k mezikontinentálním letům do Severní Ameriky, Asie, Afriky i na Blízký východ. Z terminálu T1 budete cestovat také např. do Velké Británie, Irska, Kypru, Rumunska či Bulharska, které nejsou součástí dohody, nebo spolupracují jen částečně.

Terminál 2 odbavuje lety do zemí, které jsou součástí schengenského prostoru. Do této kategorie spadá většina států EU, ale i Švýcarsko, Norsko, Island a Lichtenštejnsko.

Terminál 3 se využívá pro soukromé, charterové a nákladní lety. Na tomto terminálu jsou také přijímány důležité státní návštěvy.

Check-in na letišti Praha

Pražské letiště je v porovnání s jinými evropskými hlavními městy poklidným místem. Terminály T1 a T2 jsou navzájem propojeny a cesta mezi nimi vám zabere jen pár minut. Značení na letišti je velice přehledné a v malých terminálech se určitě neztratíte.

Přesto se ke svému letu dostavte s dostatečnou rezervou! Pro lety po Evropě se doporučuje být na letišti alespoň 2 hodiny před cestou a pro mezikontinentální lety min. 3 hodiny předem. Nikdy nevíte, co se může při cestě na letiště přihodit. Určitě je lepší vypít si v poklidu kávu a přečíst noviny v jedné z mnoha příjemných letištních restaurací, než zmeškat svůj let!

Některé nízkonákladové aerolinky, jako např. easyJet či Ryanair, vyžadují provést online check-in nejpozději 2 hodiny před odletem. Dejte si proto pozor, abyste nemuseli platit zbytečné vysoké poplatky na letišti.

Přílety na letiště Václava Havla

Vydáte-li se do Prahy na letiště vyzvednout své známé či kamarády, zkontrolujte si, na který terminál jejich letadlo přilétá. Tuto informaci naleznete nejen na letišti, ale i na tabuli příletů a odletů na této stránce viz výše. Na své blízké můžete počkat ve vymezeném prostoru v příletových halách obou terminálů.

Možnosti parkování na letišti

Rychlé vyzvednutí na letišti

Stačí vám k vyzvednutí osoby na letišti pouze 15 minut? Pro krátkodobá vyložení a naložení cestujících a jejich zavazadel jsou určena parkoviště P1 EXPRESS a P2 EXPRESS. Parkoviště P1 se nachází před terminálem 1 a parkoviště P2 naleznete ve druhém podlaží před terminálem 2. Druhé patro slouží k odletům do zemí schengenského prostoru.

Bezplatný vjezd na jedno z uvedených parkovišť je možný pouze jednou za hodinu. Při překročení bezplatné 15 minutové lhůty, zaplatíte 100 Kč za každou započatou půlhodinu.

Parkování na 1 hodinu a více

Pokud chcete své známé doprovodit k check-inu a strávit s nimi delší chvíli, je lepší využít parkoviště PC KOMFORT a PB ECONOMY, která slouží k dlouhodobějším stáním.

Parkoviště KOMFORT najdete na levé straně při vašem příjezdu k terminálu 1. Toto parkoviště je kryté a hlídané a nabízí nadstandardní služby jako např. úschovu cenností, dobíjení baterie apod. Své auto můžete také zaparkovat na parkovišti ECONOMY u spodního podlaží terminálu 2 – příletová hala. Obě parkoviště jsou zpoplatněna částkou 50 Kč / hod. Pokud zůstanete na parkovišti KOMFORT déle než 12 hodin, platí pro vás stejná cena jako za 1 den, tj. 590 Kč.

Parkování při odjezdu na dovolenou

Při vícedenním parkování se vám vyplatí odstavit auto na parkovišti PA SMART. Toto převážně kryté a střežené parkoviště najdete u terminálu T2. Ceny parkování jsou výhodnější při rezervaci online. Za 3-8 dní parkovacího stání zaplatíte při online rezervaci 990 Kč. Cena každého dalšího dnu se pak zvyšuje o částku 100 Kč. Druhou možností je využít zvýhodněné parkoviště PD HOLIDAY, kde můžete parkovat jen za 790 Kč až 8 dní. Pokud odlétáte na dovolenou, jsou právě parkoviště SMART a HOLIDAY vaší nejlepší volbou!

Dlouhodobé parkování na letišti Praha si můžete rezervovat na stránce Aeroparking.

Jak se dostat na / z letiště Praha?

Vlastním autem

Přijíždíte-li na letiště Praha vlastním autem, poslouží vám následující kontaktní údaje:

Adresa: Letiště Praha, a. s. K Letišti 6/1019, 160 08 Praha 6

GPS: 50°5'54.51"N, 14°17'12.52"E

Letištní informace: +420 220 111 888 (nonstop provoz)

Na letiště se dopravíte po rychlostní silnici s označením R7. Po cestě sledujte značku letiště, která vás k terminálům navede. Jednotlivé terminály a parkoviště jsou přehledně značeny.

Městskou hromadnou dopravou

Na pražské letiště se nejlevněji dostanete pomocí MHD Praha. Nejprve můžete využít služeb metra do stanic Veleslavín (trasa A) nebo Zličín (trasa B) a poté přestoupit na autobusy směřující přímo na letiště. Z Veleslavína pravidelně odjíždí autobus č. 119 a ze Zličína autobus č. 100. Z metra na autobus přestoupíte v rámci jedné 90 minutové jízdenky, kterou zakoupíte v trafice nebo ve vstupu do metra. Jízdenku můžete také zaplatit z mobilu pomocí SMS, kterou odešlete na číslo 902 06 ve tvaru DPT32 pro 90 minutovou jízdenku za 32 Kč a DPT24 pro 60 minutovou jízdenku za 24 Kč. Do dvou minut od odeslání vám přijde SMS s potvrzením, které předložíte případné kontrole.

Informace o jízdních řádech jednoduše získáte na internetové stránce MHD Praha nebo na stránce IDOS.

Autobusem Airport Express

Na pražské letiště se můžete dostat také autobusovou linkou Airport Express, která jezdí každou půlhodinu mezi Hlavním nádražím Praha a letištními terminály T1 a T2. Doba jízdy je přibližně 35 minut. Budete potřebovat speciální jízdenku, kterou zakoupíte na přepážce MHD v příletové hale obou terminálů, na zastávkách v automatech nebo přímo u řidiče autobusu. Cena jízdenky pro dospělého je 60 Kč. Vaše zavazadla budou přepravena zdarma.

Taxi službou

Letiště Praha na svých stránkách uvádí dvě společnosti s garantovanými tarifními cenami dle počtu ujetých kilometrů. Těmito taxi společnostmi jsou FIX TAXI a Taxi Praha. Do centra Prahy by vás jízda měla stát cca 500 Kč. Konkurence je velká, a proto se můžete poohlédnout i po cenách dalších taxi společností.

Projekt Měníme letiště

Letiště Václava Havla se v rámci projektu Měníme letiště pro vás snaží zlepšovat ceny a kvalitu svých služeb. Na letiště byli nově přidáni informační asistenti, byla otevřena levná samoobslužná restaurace Praha, zavedeno parkoviště Holiday či přidána zábava pro děti.