novinky inspirace 8 tipů, kam o víkendu v Evropě

Všechny články

8 tipů, kam o víkendu v Evropě

Chystáte se na víkendový výlet po Evropě? Skyscanner vám dá 8 tipů na zajímavá místa, kam o víkendu na výlet! Při své víkendové cestě určitě nechcete utratit hodně peněz a ani ztratit příliš času dopravou. Vybrali jsme proto pro vás několik blízkých destinací, do kterých se dostanete rychle a levně!

1. Manchester

Zatímco se Londýn proměnil v kosmopolitní město, kde je téměř těžké potkat rodilého Angličana, Manchester si stále zachovává pravou anglickou tvář. Město známé svým textilním průmyslem se stalo centrem umění a obchodu. V centru města u Piccadilly naleznete velké množství firem a kanceláří. Atmosféra Manchesteru je ale stále ovlivněna starými budovami z dob průmyslové revoluce. Ve městě působí mnoho hudebníků a umělců. Můžete se tak vypravit do galerií, muzeí nebo na koncert. Světový věhlas zajistily městu též fotbalové kluby Manchester United a Manchester City. Vidět na vlastní oči zápas anglické Premiere league na slavném stadionu Old Trafford je velký zážitek. Vydat se můžete také po stopách Beatles a navštívit sousední Liverpool! Do Anglie koupíte levné letenky s nízkonákladovými společnostmi Jet2 a easyJet.

Letenky do Manchesteru

Anglický Manchester je ideálním místem k víkendové návštěvě

2. Mnichov

Naším dalším tipem, kam o víkendu je Mnichov, který je pro jižní Německo velmi důležitým kulturním i obchodním centrem. Celosvětově proslavenou kulturní akcí je zejména mnichovský Oktoberfest. Každý rok zde několik týdnů pivo teče doslova proudem. Kromě piva se jedí klasické klobásy se zelím, tančí se a zpívá. Centrum města nabízí mnoho historických památek včetně mnichovské katedrály a budovy radnice. Významným náměstím je Karlzplatz, jehož brána byla součástí městských hradeb. Na věži Nové radnice naleznete krásný orloj se zvonkohrou. Poutavý je i mariánský sloup a Rybí kašna na dalším náměstí Marienplatz. Asi 10 km od centra se nachází zámek Nymphenburg, který patří k nejhezčím v celé Evropě. Město proslavil kromě pití piva také fotbalový klub Bayern Mnichov. V Mnichově naleznete též muzeum s korunovačními klenoty bavorských králů a obrovskou sbírkou egyptského umění.

Zaleťte si do Mnichova

Německý Mnichov a víkendový výlet na pivní Oktoberfest

3. Dublin

Město je rozděleno řekou Liffey na severní a jižní část. V severní části Dublinu naleznete honosnou nákupní ulici O´Connell Street plnou bank a drahých obchodů. V jižní části města se nachází všechny významné památky, jako jsou katedrála svatého Patrika, katedrála církve Kristovy nebo Dublinský hrad. Večer se všechna pozornost ubírá do nedaleké čtvrti Temple Bar, kde můžete ochutnat proslulé pivo Guinness. Určitě se zastavte i v muzeu piva Guinness a muzeu whisky Jameson. Na nejstarší irské univerzitě Trinity College zatoužíte studovat. Architektura i atmosféra místa je totiž úžasná. Irsko je malá země, a proto se z Dublinu můžete snadno přesunout do ostatních částí ostrova. Do Dublinu vyhledáte letenky levně s irskou low cost společností Ryanair.

Vyhledejte si lety do Dublinu

Irské hlavní město Dublin má skvělou historii a pivo Guiness

4. Kyjev

Kyjev je velmi zajímavou destinací východní Evropy. Pro občany ČR je kultura blízká a ceny v hlavním městě Ukrajiny jsou příznivé. Město má podobně jako Praha velmi dlouhou a bohatou historii. Kyjev byl po staletí znám svým ortodoxním křesťanstvím, díky kterému dnes uvidíte velkou koncentraci chrámů, katedrál a kostelů. Mezi hlavní památky patří zejména klášter Kyiv Pechersk Lavra, katedrála svaté Sofie nebo chrám svatého Ondřeje. Ulička vedoucí k posledně jmenovanému chrámu je plná muzeí, galerií, uměleckých obchodů a kaváren. V ulici Khreshchatyk vedle náměstí Nezávislosti, narazíte o víkendu na velké množství umělců. V Kyjevě se rozhodně nebudete nudit ani v noci, díky nejrůznějším barům, klubům a kulturním představením.

Lety do Kyjeva

Ukrajinské hlavní město nabízí mnoho chrámů, katedrál a kostelů

5. Amsterdam

Hlavní město Amsterdam je oblíbenou možností, kam o víkendu na výlet z ČR. Holandsko je zemí mlýnů, tulipánů a také kol! Najdete zde přes 20 tisíc kilometrů cyklotras, které vedou napříč malebnou rovinatou krajinou. Jízda na kole je vhodná i k poznání samotného Amsterdamu. Můžete si udělat výlet kolem proslulých kanálů s house boaty nebo se zajet podívat na okraj města na tradiční větrný mlýn. Velkým zážitkem je vidět na vlastní oči čtvrť Red Light district s dívkami ve výlohách. Hodně turistů přijíždí do Amsterdamu za vyhlášenými coffee shopy. Ve městě můžete najít muzeum hašiše a marihuany, muzeum sexu, muzeum prostituce, muzeum kabelek nebo muzeum holandského génia Van Gogha s největší sbírkou jeho uměleckých děl. Každý večer se město plné barů a klubu mění na nekonečnou party. Do Amsterdamu pořídíte nejlevnější letenky se společností easyJet.

Levné letenky do Amsterdamu

Amsterdam hlavní město Nizozemska je skvělou destinací na víkendové výlety

6. Varšava

Varšava nepatří k tradičním víkendovým destinacím typu Paříž, Londýn nebo Amsterdam. Přesto je hlavní město Polska velmi dobrým tipem ke kratší víkendové návštěvě. Je neuvěřitelné, jak se Varšava vzpamatovala z druhé světové války, kdy byla zničena naprostá většina domů. Svou prohlídku Varšavy můžete začít na trojúhelníkovém Zámeckém náměstí. U náměstí najdete Královský zámek ze 14. století. Obdivovat můžete zbytky obranného opevnění Barbakan nebo krásné Staroměstské náměstí se sochou mořské panny, která je symbolem města. Nezapomeňte navštívit ani barokní Palác Krasinských. Ve Varšavě je velké množství pěkných parků a také pouličního umění – street artu. Populární je městská čtvrť Praga, ve které najdete hotely, zoologickou zahradu i ruskou tržnici. Ceny ve Varšavě jsou podobné jako v Praze, a tak je cestování v Polsku příjemné.

Poznejte Varšavu

Polské hlavní město Varšava je zajímavým místem k víkendovým výletům

7. Stockholm

Stockholm je dalším hlavním městem, kam se můžete z Prahy vypravit např. na prodloužený víkend. Město se rozkládá na 14 ostrovech a je přezdíváno „Benátky severu“. Na jednom z ostrovů byl založen Skanzen, ve kterém můžete obdivovat selská stavení, lidovou u kultury i severská zvířata. Dominantou města je stockholmská radnice postavená z miliónů červených cihel. Rozhodně si nenechte ujít výměnu stráží před královským palácem. Navštívit můžete i Drottningholmský palác, který je soukromou rezidencí královské rodiny. Zajímavé je i Nobelovo muzeum. Vynálezce dynamitu Alfred Nobel byl totiž známým stockholmským rodákem. Velmi zábavná je prohlídka muzea ABBA. V tomto interaktivním muzeu si můžete zazpívat známé hity švédské fenomenální skupiny.

Cestujte do Stockholmu

Stockholm je hlavním městem Švédska. Rozkládá se na ostrovech.

8. Edinburgh

Skotský Edinburgh je nádherné město plné historických památek. Jednou z nejvýznamnějších staveb v Edinburghu je hrad, který byl stavěn už od 6. století! Jedná se o ohromný komplex budov, jehož součástí jsou i skotské korunovační klenoty. Vydáte-li se do skotského hlavního města v srpnu, budete svědky úžasné přehlídky vojenských bubeníků a kapel s názvem Military Tattoo. Skotsko je proslulé výrobou skvělé whisky. Ve Whisky Heritage Center se můžete zúčastnit degustace i prohlídky historie výroby. Nezapomeňte si také vyfotit jedinečný železniční most Forth Rail Bridge vedoucí přes záliv Firth of Forth. Nad městem se nachází vyhaslá sopka s názvem Arthur’s Seat – Artušovo křeslo. Celý Edinburgh je opředen nejrůznějšími legendami, které společně s historickými budovami utváří tajuplnou atmosféru města. Z Prahy se do Skotska dostanete s levnými lety aerolinky easyJet.

Letenky do Edinburghu

Hlavní město Skotska Edinburgh je velmi historickým městem

Skyscanner je světový cestovní vyhledávač, který vám pomůže ušetřit peníze za letenky, hotely a půjčení auta.

Mapa