novinky inspirace Tipy na výlet: 8 exotických destinací pro vaši dovolenou

Všechny články

Tipy na výlet: 8 exotických destinací pro vaši dovolenou

Uvažujete o tom, sbalit si kufr a vyrazit někam daleko za mořem a teplem? Skyscanner vám přináší tipy na výlety na krásná místa, kde se můžete ohřát i v zimě a koupat po celý rok!

1. Srí Lanka

Srí Lanka se v posledních letech stala velmi oblíbenou destinací nejen kvůli teplému počasí. Ostrov Cejlon nabízí vše, na co si jen vzpomenete! Na Srí Lance najdete nádherné pláže s bílým pískem, rybářské vesničky, džungli plnou zvířat, čajové plantáže, hory i úžasné buddhistické a hinduistické památky. Svou dovolenou můžete strávit aktivně surfováním nebo pěšími výlety do hor. Nejlepší podmínky na surfování slibují pláže Mirissa a zátoka Arugam Bay. Nádherná pěší túra vede na posvátnou Adamovu horu – Adam’s Peak nebo na Lví skálu a skalní pevnost Sigiryia. Hlavními památkami na Srí Lanky jsou starobylá města Anuradhapura a Polonnaruwa nebo jeskynní chrám Dambula. V národních parcích Uda Walawe nebo Yala máte velkou šanci spatřit slony, leopardy, krokodýly a další spoustu divoké zvěře. Na Srí Lance můžete poznat úžasnou a mírumilovnou buddhistickou kulturu.

Dovolená na Srí Lance? Sloni, pláže a Buddha.

Letenky na Srí Lanku

2. Kostarika

Kostarika je malým zeleným rájem Střední Ameriky. Na své si zde přijdou milovníci zvířat, hor, sopek i pláží. Nejvíce lidí bydlí v hlavním městě San José, ze kterého se můžete vypravit na výlety do různých částí kouzelné Kostariky. Tato země má výhodu, že má přístup, jak ke Karibskému moři, tak k pobřeží Tichého oceánu. Pláže v Karibiku jsou hezčí a voda teplejší. Pacifická část zase nabízí výborné podmínky na surfování. V národních parcích dozajista narazíte na velké množství exotických zvířat i rostlin. Typickými obyvateli džungle jsou lenochodi, pásovci, nosálové, leguáni, barevní tukani i papoušci. Nejznámějšími parky, jsou Tortuguero, Cahuita, Mark Antonio a Monteverde. Parky jsou velmi příjemné, neboť nabízí kromě stezek i krásné písčité pláže a možnost koupání. Na výlet se můžete vydat také k sopce Arenal, která je nejaktivnější sopkou v Kostarice. Díky aktivní sopečné činnosti objevíte v zemi mnoho termálních pramenů.

Kostarika v Centrální Americe je zeleným rájem s džunglí, sopkami a plážemi.

Objevte krásu Kostariky

3 Kuba

Toužíte po Karibském ostrově s bohatou kulturou? Mezi naše další tipy na výlet patří Kuba! Ostrovní stát Kuba pro vás bude díky komunistickému režimu Castrovy rodiny doslova cestováním v čase. Jedinečnou atmosféru hlavního města Havany poznáte, až se budete proplétat uličkami starého města Havana Vieja, projedete se v historickém automobilu nebo se budete snažit o koupi v obchodech s poloprázdnými regály. V Havaně to opravdu vypadá, jako když se zastavil čas. Na optimismu to však neubírá roztančeným Kubáncům, kteří i přes svou těžkou životní situaci nepřestávají rozdávat úsměvy na všechny strany. Kubánci jsou výborní hudebníci, a tak neustále zpívají, hrají na nástroje a tančí. Kromě přátelských lidí jsou pro Kubu typické levné kvalitní doutníky a karibský rum. Míchaný drink Cuba Libre si můžete vychutnat na jedné z nádherných karibských pláží.

Kuba to je zpěv tanec, stará auta a nádherné karibské pláže.

Lety na Kubu

4. Filipíny

Velmi přátelské a pohostinné lidi najdete také na Filipínách! Tento stát se rozkládá na mnoha ostrovech a je jen na vás, které z nich si zvolíte. Na Filipínách najdete vůbec jedny z nejhezčích pláží na světě a ideální podmínky pro potápění a šnorchlování. Jedním z nejvyhledávanějších filipínských ostrovů je Palawan. Korálové moře je zde neuvěřitelně čisté. Hlavní centrum El Nido nabízí kromě pláží i projížďky na kajaku a pěší stezky podél skalisek. Z Palawanu můžete navštívit také menší ostrůvky Calamian nebo Curyo, které jsou vhodné na potápění. Dalším filipínským ostrovem, kam se můžete vydat, je Bohol. Na ostrově Bohol najdete pohádkové Čokoládové kopce Chocolate Hills a také nártouna filipínského, který je jedním z nejmenších primátů na světě. Z ostrova Bohol už to není daleko na klidný Siquijor nebo malý ostrůvek Apo, kde jsou rovněž skvostné podmínky pro pozorování mořského života.

Chystáte se na dovolenou na Filipíny? Těšte se na teplé počasí a nádherné ostrovy.

Hurá na Filipíny

5. Kolumbie

Bezpečnostní situace se v jihoamerické Kolumbii v posledních letech velmi zlepšila a země se otevřela velkému množství turistů. Pokud se do Kolumbie chystáte, můžete se těšit na skvělé teplé počasí, dobré jídlo a také věčně usměvavé a přátelské Kolumbijce. Říká se také, že kolumbijské ženy patří k nejkrásnějším na světě. Kolumbie nabízí vše, od karibských pláží, přes hory, Amazonský prales i zajímavá města. Svou cestu můžete zahájit v jednom z největších měst Jižní Ameriky – v Bogotě. Hlavní kolumbijské město vás přivítá s otevřenou náručí. Ve městě narazíte na pouliční umění, galerie, muzea, útulné bary a restaurace, kde si můžete objednat proslulou kolumbijskou kávu. V Medellínu už je divoká éra Pabla Emilia Escobara dávno pryč a město se pyšní příjemnou atmosférou a jednou z největších proměn na světě. Máte-li rádi tanec, zastavte se v Cali, které je městem Salsy. Určitě nevynechte ani živé a barevné město Cartagena se svým nádherným historickým centrem opevněným hradbami.

Levné letenky do Kolumbie

6. Indonésie

Skvělé tipy na výlet naleznete i v Indonesii! Svou cestu můžete začít na Bali, kam zpravidla seženete nejlevnější letenky. Proslavené Bali je skutečnou perlou indonéských ostrovů! Nechybí zde pláže, sopky, nádherná zelená příroda ani jedinečná a přátelská kultura balinéského hinduismu. Bali ale není rozhodně jediným krásným ostrovem v Indonésii. Vydáte-li se více na východ, objevíte neméně pěkný a mnohem klidnější ostrov Flores. Můžete si půjčit skútr a projíždět se kolem prastarých osad, rýžových políček, moře i sopek. Velmi krásným několikadenním výletem je plavba k ostrovům Rinca a Komodo, kde žije největší ještěr světa – komodský varan. Cestou ke Komodu budete míjet další kouzelné malé ostrůvky, plavat s rejnoky nebo navštívíte růžovou pláž. Barvu písek získává díky úlomkům červených korálů. Z této tropické dovolené se vám nebude chtít vracet zpět domů!

Bali, Flores, Komodo a další indonéské ostrovy jsou ideální dovolenou

Vydejte se do Indonésie

7. Thajsko

Klasickou destinací, jejíž počasí a levné ceny vás celoročně nezklamou je Thajsko! Svou cestu pravděpodobně začnete v Bangkoku, který je jedním z největších a nejbláznivějších asijských měst. Pohybovat se místní dopravou či navštívit thajský barevný trh plný místních specialit je velkým úvodním zážitkem pro každého. V Thajsku naleznete kromě tradičních pláží i skvělou kuchyni a zajímavou kulturu. Na severu země není tolik turistů a můžete zde navštívit buddhistické chrámy, ponořit se do meditací, anebo se naučit základy thajské masáže. Na nejrůznější thajské ostrovy se dostanete jednoduše s lety lokálních nízkonákladových leteckých společností. Ceny jídla, ubytování a dopravy jsou pro Čechy velmi příznivé. Přestože turismus Thajsku trochu přerůstá přes hlavu, stále můžete najít méně navštěvovaná místa, kde si užijete dovolenou s krásnými plážemi, ideálními podmínkami na potápění i milými lidmi.

Thajsko je nádhernou zemí plnou pláží, dobrého jídla a bohaté kultury.

Na masáž do Thajska

8 Mexiko

Zatoužíte-li pro svou dovolenou po pravé karibské pláži, tyrkysovém moři a chutném jídle, vydejte se na poloostrov Yucatán do Mexika! Kromě krásně modré barvy Karibského moře, narazíte i na pozůstalé památky Mayské civilizace nebo se můžete vykoupat v průzračné vodě krasových jeskyní cenotes. Po celém poloostrově se nachází zbytky staveb a pyramid dávných Mayů. Mezi nejznámější pyramidu patří monumentální Chichen Itza. Můžete se však vypravit na méně navštěvovaná místa a opuštěné pyramidy se dají objevit i v pralese v sousední Guatemale. Cancún se stal obětí masového turismu. Najdete zde jeden hotel přilepený na druhém. Lepší atmosféra je u slavné pláže Playa del Carmen a ještě příjemnějším místem k návštěvě je Tulum. Za jedním z nejlepších potápění v Mexiku se můžete plavit na ostrov Cozumel. Více pravého Mexika zakusíte ve městě Merida, kde každoročně probíhá velký festival a průvod v maskách k příležitosti svátku zesnulých Dia de los Muertos.

Mexiko a poloostrov Yucatán jsou perfektní volbou pro vaši exotickou dovolenou

Letenky do Mexika

Skyscanner je světový cestovní vyhledávač, který vám pomůže ušetřit peníze za letenky, hotely a půjčení auta.

Mapa