novinky tipy 10 tipů, kam na výlet do zahraničí

Všechny články

10 tipů, kam na výlet do zahraničí

Plánujete romantiku ve dvou, chcete vzít své děti na výlet do zahraničí, nebo byste se rádi vypravili do nějaké pěkné destinace za zábavou s partou kamarádů? Skyscanner vám přináší 10 tipů, kam na výlet!

Romantické duše

1. Benátky nenechají nikoho chladným

Těžko budete v Evropě hledat romantičtější místo, než jsou Benátky! Projíždět se na gondole po benátských kanálech při západu slunce vás nenechá chladnými. Velmi romantické jsou i procházky mezi úzkými uličkami a historickými domy Benátek. Uličkami se dostanete z krásného náměstí svatého Marka až ke slavnému mostu Ponte di Rialt. Právě u tohoto mostu kotví většina gondoliérů. V jedné z mnoha kaváren si můžete vychutnat pravé espresso a večer si zajít na sklenku italského vína a romantickou večeři při svíčkách. Ideálním obdobím pro návštěvu Benátek je jaro nebo podzim. Vyhnete se tak vysokým teplotám a davům turistů.

Zaleťte si do Benátek

Romantická plavba na kanálech v Benátkách

2. Paříž – město zamilovaných

Stejně jako v Itálii, mají i francouzská města velmi romantickou atmosféru. Na čele žebříčků romantických měst vždy najdete jedinečnou Paříž! Jedním z nejoblíbenějších míst zamilovaných v Paříži je Montmartre s nádhernou bazilikou Sacré Coeur. Tato čtvrť na kopci je plná umělců a hudebníků a výhled ze schodů od baziliky je úchvatný. Další klasikou je samozřejmě Eiffelova věž, Notre Dame, slavná třída Champs-Elysées, Vítězný oblouk či areál Louvre s muzeem a slavnou Mona Lisou. Velice romantické jsou také večerní procházky nasvícenou Paříží nebo plavba po řece Seině. V neposlední řadě můžete navštívit útulné francouzské kavárny a restaurace. Francouzi jsou výborní kuchaři!

Letenky do Paříže

Paříž je romantickým městem všech zamilovaných

3. Romantika na střechách v Santorini

Naším třetím tipem, kam na výlet za romantikou, je nádherný řecký ostrov Santorini. Pohled na bílé domy a modré kupole kostelů vás zaručeně ohromí, podobně jako pohled na útesy a moře! Západy slunce jsou na Santorini kouzelné! Kromě scenérií objevíte na ostrově také pláže různých barev, které vznikly sopečnou činností. Nejznámější z nich je červená pláž Red Beach. Zatoužíte-li po sociálním kontaktu, pak v hlavním městě Fira najdete spoustu zábavy! Nebude chybět hudba, tanec ani řecké víno. Velmi romantickým místem je malebné městečko Oia známé svým kostelem a větrným mlýnem. Na Santorini na vás čeká dovolená, ze které se nebudete chtít vracet!

Vyhledejte si lety na Santorini

Řecké Santorini je velmi romantickým místem

Vezměte své děti na výlet

4. Hrady i oceán v Lisabonu

Poklidné Portugalsko je doslova stvořené pro návštěvu s dětmi! Lisabon nabízí celou řadu aktivit, které si vaše děti zamilují. Velkou výhodou hlavního města Portugalska je jeho blízkost k oceánu a plážím. V Lisabonu můžete navštívit největší oceanárium v Evropě a obdivovat krásy podmořského života. Děti se mohou těšit na rejnoky, žraloky, delfíny nebo hravé vydry. Přilehlý Park národů je rovněž velmi pěkným místem ke strávení odpoledního času. Z Lisabonu se můžete vypravit na mnoho výletů do okolí a navštívit některé z portugalských hradů. Zejména poutavý je barevný palác Palácio da Pena nebo opevněný hrad Castelo de Mouros u města Sintra.

Vydejte se do Lisabonu

Lisabon je ideálním místem pro cestování s dětmi. Najdete tu oceán, pláže i hrady.

5. Teplo a klid na ostrově Malta

Malta je další skvělou destinací, kam na výlet pro rodiny s dětmi, které se těší na teplo, slunce a pláže. Cestování po této malé ostrovní zemi je velmi jednoduché. Spoustu míst můžete navštívit dokonce pěšky nebo na kole. Výlet si můžete udělat na nedaleký ostrov Gozo. Spoje zajišťují trajekty a hydroplán. Za návštěvu rozhodně stojí i hlavní město Valletta, kde můžete obdivovat městské hradby, pevnost a katedrálu. V jedné z příjemných restaurací si vychutnáte čerstvou rybí specialitu s výhledy na Středozemní moře. Lidé na Maltě jsou milí, a celková atmosféra nejmenšího státu EU je poklidná. Vy si tak na své zasloužené dovolené určitě odpočinete i s dětmi.

Rezervujte si odpočinek na Maltě

Malta je poklidný ostrovní stát vhodný pro cestování s dětmi

6. Bezpečná Kodaň i Legoland

Velmi levné letenky můžete zakoupit i do Kodaně. Hlavní město Dánska je pro své nabízené aktivity ideálním místem pro výlet s dětmi. Dánsko je velmi vyspělou, organizovanou a bezpečnou zemí, a proto vám na vaší dovolené nebude nic chybět. Velkým tahákem pro vaše děti je Legoland, který naleznete u města Billund. Oblíbený je zábavní park Tivoli v centru Kodaně. V Dánsku najdete také spoustu interaktivních muzeí. U města Maribu zase objevíte Safari park Hnuthenborg. Výlet do přírody si můžete udělat např. na ostrov Aero nebo Mon, kde spatříte nádherné křídové útesy Stevens Klint.

Podívejte se na lety do Kodaně

Kodaň je velmi bezpečným a krásným městem vhodným pro cesty s dětmi. Najdete zde slavný Legoland

Vyrazit si s kamarády

7. Roztančená Barcelona

Nevíte, kam na výlet s partičkou kamarádů? Pak si najděte na Skyscanner levné letenky do Barcelony, neboť tato španělská metropole vás určitě nezklame! Těšit se můžete na teplé klima a také městskou pláž. Na slavné třídě La Rambla se zaručeně pobavíte. Noční život v Barceloně je vyhlášený, a tak si můžete jít každý den zatancovat na španělské rytmy do jednoho z mnoha klubů a barů. Pokud máte rádi fotbal, navštivte stadión FC Barcelona. Návštěva fotbalového utkání na slavném Camp Nou je velkou společenskou událostí. V Barceloně se s přáteli rozhodně nudit nebudete!

Cestujte do Barcelony

Barcelona je skvělým městem pro cestu s přáteli

8. Bláznivý Amsterdam

Typickým místem pro výlety s kamarády je Amsterdam. Míří sem mladí lidé z celého světa, kteří nehledají jen proslavené coffee shopy, ale i skvělé bary, noční kluby a jedinečnou multikulturní atmosféru města. Amsterdam i jeho okolí můžete skvěle prozkoumat na kole. V Holandsku je opravdu mnoho cyklotras, které vás zavedou na zajímavá místa. Místní lidé jezdí s oblibou na kole do práce za každého počasí. Na okraji Amsterdamu si můžete udělat fotku s holandským mlýnem. Velmi zábavná jsou i amsterdamská muzea nebo plavba lodí po kanálech, při které budete obdivovat tradiční house boaty.

Levné letenky do Amsterdamu

Amsterdam je party město, kam na výlet s partou kamarádů

9. Nádech orientu v Istanbulu

Chcete se vypravit někam dále za exotikou a neutratit při tom příliš peněz? Vydejte se s přáteli do Istanbulu, kam se dají často najít velmi levné lety. Istanbul je obrovskou metropolí a skvělou branou do muslimské kultury. Po celém městě můžete obdivovat nádherné mešity s minarety, ze kterých jsou svolávání věřící k modlitbám. Zejména fotogenická je mešita sultána Ahmeda, známá též jako Modrá mešita. Istanbul je rájem jídla! Ochutnejte místní kebab nebo si dejte vyhlášenou tureckou kávu. Istanbul je také velmi kontrastním městem. Najdete tu klasické trhy s kořením a rybami, ale i moderní nákupní centra. Za návštěvu rozhodně stojí Velký Bazar! V labyrintu uliček s tisíci obchody koupíte vše od čaje až po koberec.

Nádech orientu v tureckém Istanbulu

Istanbul v Turecku je skvělým poznávacím výletem s kamarády

Nechci jet s nikým

10. Zaleťte si na nákupy do Londýna

Nechcete cestovat s partnerem, dětmi ani kamarády? Zaleťte si sami do Londýna! Kosmopolitní Londýn na vás čeká s otevřenou náručí. Cestování po městě je jednoduché, anglicky se domluvíte všude a v hostelech se seznámíte s cestovateli z celého světa. Pokud chcete být sami, můžete se vypravit na nekonečné nákupy na Piccadily Circus. V Londýně objevíte velké množství muzeí a galerií, kde se můžete procházet dlouhé hodiny. Odpočinout si můžete v typických anglických knihkupectvích, knihovnách nebo kavárnách. Odpolední procházku si dopřejte např. v Hyde parku nebo Greenwich s výhledem na město. Před odjezdem si ještě udělejte „selfie“ se slavným mostem London Bridge nebo s budovou parlamentu.

Levně do Londýna

Cesta do Londýna je skvělá na nákupy. Můžete cestovat sami!

Přejeme vám šťastnou cestu a hodně zážitků!

Skyscanner je světový cestovní vyhledávač, který vám pomůže ušetřit peníze za letenky, hotely a půjčení auta.

Mapa