novinky tipy Co vidět v New Yorku: Nejlepší atrakce americké metropole 🗽

Všechny články

Co vidět v New Yorku: Nejlepší atrakce americké metropole 🗽

Chystáte se na cestu do New Yorku? Poté se vám jistě bude hodit 10 tipů na nejlepší aktivity, které pro vás připravil Skyscanner. Vydejte se na známé památky a prozkoumejte newyorskou metropoli také trochu jinak. Podívejte se, co dělat ve „Velkém jablku“ - jednom z neslavnějších měst světa.

1. Kupte si chytrou kartu New York Pass

Hned v úvodu vám poradíme jeden trik, který vám ušetří mnoho času i peněz při návštěvě newyorských atrakcí. Proveďme si malý výpočet cen. Předpokládejme, že jste poprvé v New Yorku a určitě nechcete vynechat Sochu Svobody, Empire State Building ani vyhlídku z Rockefellerova centra. Za tyto tři návštěvy zaplatíte na místě přibližně 90 amerických dolarů. Zakoupíte-li si však vícedenní kartu New York Pass, budete mít v ceně, nejen tyto 3 místa, ale přes 90 nejlepších atrakcí. Kromě vstupů do mrakodrapů, muzeí a expozic se můžete zúčastnit mnoha prohlídek s průvodci, půjčit si kolo v Central Parku, projet se dvoupatrovým autobusem nebo plout plachetnicí. Kartu lze koupit na jeden den za 124USD, na dva dny za 189USD, 3 dny 233USD atp. Čím více dní hodláte v New Yorku strávit, tím více se vám tato možnost vyplatí. Největší výhodou je, že nebudete muset přemýšlet nad cenami jednotlivých aktivit a svůj výlet v New Yorku si užijete opravdu naplno!

V New Yorku na vás čeká mnoho atrakcí!

2. Sedněte si na schody na Times Square

V New Yorku je velmi těžké nepropadnout jeho zběsilému tempu. Při obíhání newyorských památek se vám totiž může velmi snadno stát, že se zcela vyčerpáte. Udělejte si proto klidnou chvilku pro sebe. Nehleďte na vyšší ceny v centru, kupte si pořádnou kávu ve Starbucks Coffee nebo jinde a posaďte se s ní na slavné červené schody na náměstí Times Square. Zapomeňte na to, co vidět v New Yorku, pijte svůj nápoj a pozorujte bláznivý svět kolem. Uvidíte, že právě na tomto nejrušnějším místě plném svítících reklam, pouličních umělců, žlutých taxíků a pobíhajících lidí nasajete tu pravou atmosféru New Yorku. Příjemné posezení je zde především po setmění, kdy celé schody svítí. Přestože je pravdou, že New York nikdy nespí, schody se v noci na několik hodin zavírají a vy budete požádáni o jejich opuštění. Schází-li se lidé v Praze „u koně pod ocasem“, pak v New Yorku si můžete dát schůzku právě „na schodech“.

Červené schody na rušném náměstí Times Square jsou populární mezi všemi turisty

3. Chodím po Broadwayi sem a tam

Dalším tipem, co vidět v New Yorku, jsou divadla! Jedním z největších zážitků pro vás bude návštěva světově proslulého muzikálu na Broadwayi. Ve zdejších divadlech chce účinkovat i přihlížet každý. Vstupné do divadel bývá zpravidla poněkud drahé. Máme však pro vás jeden zajímavý tip, jak ušetřit. Na Times Square se v blízkosti červených schodů každý den prodávají vstupenky se slevou 50% na muzikály, které se hrají v ten samý den. Jedinou podmínkou je vystát dlouhou frontu, při které ale můžete pozorovat rušný život velkoměsta. Nudit se nebudete, neboť se toho v newyorské metropoli děje opravdu hodně. Broadway je vůbec nejdelší ulicí na Manhattanu a má neuvěřitelných 21 kilometrů! Společně s Londýnem naleznete na Broadwayi největší koncentraci divadel na světě. Vyrazíte-li na muzikál Chicago, Fantom opery nebo na Lvího krále, určitě nebudete peněz za vstupenky litovat.

<a style="background: #00d56d url(data:image/svg+xml;base64,PHN2ZyB4bWxucz0iaHR0cDovL3d3dy53My5vcmcvMjAwMC9zdmciIHZpZXdCb3g9IjAgMCAxNiAxNiIgZW5hYmxlLWJhY2tncm91bmQ9Im5ldyAwIDAgMTYgMTYiPjxwYXRoIGZpbGw9IiNmZmYiIGQ9Ik0xMC42IDEzLjVsMy44LTRjLjgtLjkuOC0yLjIgMC0zLjFsLTMuOC00Yy0uNi0uNS0xLjUtLjYtMi4xIDAtLjYuNi0uNyAxLjUtLjEgMi4xbDEuOSAyaC03LjhjLS44IDAtMS41LjctMS41IDEuNXMuNyAxLjUgMS41IDEuNWg3LjhsLTEuOSAyYy0uMy4zLS40LjctLjQgMSAwIC40LjIuOC41IDEuMS42LjYgMS41LjUgMi4xLS4xeiIvPjwvc3ZnPg==) no-repeat right 12px center; background-size: 24px; border-radius: 96px; padding: 8px 48px 8px 24px; color: white; font-size: 20px; font-weight: bold; display: inline-block; font-family: -apple-system, Helvetica; text-decoration: none;" href="https://www.skyscanner.cz/hotels/q/?q=New+York%2C+Spojen%C3%A9+st%C3%A1ty&sd=2018-04-20&ed=2018-04-21&na=2&nr=1&bpt_eid=o_27537542&_refresh=1519759001748#sb=6&so=1", ‚button-click‘, ‚Find_flights_homepage_tips_article‘)>Rezervujte si hotelový pokoj

Broadway a nejlepší divadelní představení v New Yorku

4. Na piknik do Central Parku

Bolí vás už z chůze po „betonové džungli“ nohy? Pak se vydejte do Central parku. Tento rozlehlý newyorský park je zelenou oázou klidu a pohody v jinak pulzujícím velkoměstě. Samotným zážitkem je pouhá procházka parkem. Narazíte totiž na spoustu Newyorčanů, kteří si sem chodí zaběhat, zacvičit, zahrát baseball, projet se na bruslích nebo na kole. Na okrajích Central parku je několik míst, kde si můžete kolo půjčit. Tento dopravní prostředek vám vřele doporučujeme, neboť rozloha nejstaršího amerického městského parku je velká. Kromě pikniku se lze projet na lodičce na jednom z jezírek, zajít si do ZOO nebo se dokonce projet na koni. Sportovní vyžití v parku je obrovské. Zúčastnit se můžete také různých běhů nebo hudebních a divadelních akcí.

Central Park jsou plíce New Yorku

5. Za jídlem do čtvrti Chinatown

Ceny hotelů a restaurací patří v New Yorku k nejvyšším na světě. Pokud chcete svůj výlet udržet v nižším rozpočtu, odskočte si občas metrem na jídlo z centra. Zatímco za hlavní jídlo v restauraci utratíte v centru nemalé peníze (i McDonalds je na Times Square o poznání dražší), v Chinatownu na vás čeká bufet s výborným čínským jídlem jen za pár dolarů. Čínská čtvrť v New Yorku patří k největším na světě a nachází se na Lower Manhattanu. Pokud se ztratíte v úzkých uličkách plných čínských cedulí, zapomenete na to, že jste v Americe. Odhaduje se, že v New Yorku žije celkem přes 800 tisíc Číňanů, což představuje největší čínskou komunitu mimo Asii. Máte-li štěstí, narazíte na tradiční oslavu čínské svatby. Poznáte to podle fotografií novomanželů umístěných u vchodu do restaurace, kde oslava probíhá.

New York a největší Chinatown

6. Na pizzu a za mafiány do „Malé Itálie“

Věděli jste, že vaše cesta do Ameriky může skončit i v Itálii? Potomci italských přistěhovalců vytvořili v New Yorku velmi silnou komunitu sídlící ve čtvrti s názvem Little Italy. Tato „americká Itálie“ přímo sousedí s čínskou čtvrtí Chinatown. Můžete si tak snadno zorganizovat gastronomický výlet napříč třemi kontinenty a kulturami v jeden jediný den. Pokud zatoužíte po kvalitním espressu, pizze nebo špagetách, je „Malá Itálie“ vaší jasnou volbou. Italská čtvrť byla historicky spojovaná s mafiánskými kmotry a nelegálním obchodem. V ulici Mulberry Street se můžete podívat na domy, ve kterých se gangsteři kdysi scházeli. Tato divoká doba je už ale dávno pryč a dnes je Little Italy přehlídkou těch nejlepších restaurací s pizzou. Nachází se zde také italsko-americké muzeum, kde uvidíte i původní předměty sicilských přistěhovalců.

<a style="background: #00d56d url(data:image/svg+xml;base64,PHN2ZyB4bWxucz0iaHR0cDovL3d3dy53My5vcmcvMjAwMC9zdmciIHZpZXdCb3g9IjAgMCAxNiAxNiIgZW5hYmxlLWJhY2tncm91bmQ9Im5ldyAwIDAgMTYgMTYiPjxwYXRoIGZpbGw9IiNmZmYiIGQ9Ik0xMC42IDEzLjVsMy44LTRjLjgtLjkuOC0yLjIgMC0zLjFsLTMuOC00Yy0uNi0uNS0xLjUtLjYtMi4xIDAtLjYuNi0uNyAxLjUtLjEgMi4xbDEuOSAyaC03LjhjLS44IDAtMS41LjctMS41IDEuNXMuNyAxLjUgMS41IDEuNWg3LjhsLTEuOSAyYy0uMy4zLS40LjctLjQgMSAwIC40LjIuOC41IDEuMS42LjYgMS41LjUgMi4xLS4xeiIvPjwvc3ZnPg==) no-repeat right 12px center; background-size: 24px; border-radius: 96px; padding: 8px 48px 8px 24px; color: white; font-size: 20px; font-weight: bold; display: inline-block; font-family: -apple-system, Helvetica; text-decoration: none;" href="https://www.skyscanner.cz/pujceni-auta/", ‚button-click‘, ‚Find_flights_homepage_tips_article‘)>Potřebujete v New Yorku auto?

![Pizza v italské čtvrti "Little Italy"](https://content.skyscnr.com/3d354daf5e43233b60ff644132821bb1/GettyImages-528430057.jpg "Ve čtvrti "Little Italy" si dáte výbornou pizzu")

7. Kam v New Yorku na pláž?

Co ještě vidět v New Yorku? Jedná se o obrovské město, které netvoří pouze turistický Manhattan. Vydat se můžete také do jeho ostatních částí, abyste poznali pravý život Newyorčanů a v létě se vykoupali v oceánu. Na mapě se zdá, že má New York k oceánu přímý přístup. To je sice pravda, cesta z centra města na pláž je však poněkud delší než např. v Barceloně a může vám trvat i několik hodin. Nejznámější a zároveň nejbližší pláž naleznete na Coney Islandu v newyorské čtvrti Brooklyn. Dlouhá pláž je velmi čistá a její zázemí bylo nově zrekonstruováno. Máte-li ve slavné metropoli více času, je výlet na pláž skvělým námětem na jednodenní výlet. Mezi další pláže v New Yorku patří např. Rockaway Beach nebo nádherná pláž s bílým pískem Long Beach na Long Islandu.

Na pláž do newyorského Brooklynu

8. Ztraťte se v newyorských muzeích

Ať už si koupíte chytrou kartu New York Pass nebo ne, určitě se v New Yorku vypravte do slavných muzeí. Některé vstupy do muzeí a galerií jsou dokonce bezplatné nebo dobrovolné. S dobrovolným vstupným se setkáte např. ve slavném Metropolitním muzeu umění. Navštívit můžete také velkolepé Americké přírodní muzeum nebo Guggenheimovo muzeum, do kterého jsou vstupenky zdarma v sobotu večer. Nádherné galerie objevíte ve čtvrti Chelsea ve West Side na Manhattanu. V newyorských muzeích proto můžete strávit dny a týdny. Muzea v New Yorku patří k největším a nejlepším na světě. Jejich sbírky jsou obrovské. New York je rájem turismu, a tak narazíte i na drahé muzeum voskových figurín Madame Tussauds, muzeum kuriozit a další spoustu podobných atrakcí.

New York - muzea a galerie

9. Projeďte se zdarma trajektem

Poradíme vám, co vidět v New Yorku při cestě lodí! Pokud se chcete vyhnout dlouhým frontám na sochu Svobody a netoužíte stát přímo pod ní nebo se podívat do jejích útrob, vydejte se trajektem na Staten Island. Osmikilometrová plavba je zcela zdarma a pýchu USA si hezky vyfotíte asi z 200 metrů. Získáte navíc skvělé výhledy na přístav a všechny newyorské mrakodrapy včetně nejvyššího z nich One World Trade Center. Bezplatně se můžete trajektem vypravit také na ostrov Elis, kde se v muzeu dozvíte něco více o životě imigrantů. Navštívit trajektem lze také Governors Island s pozůstatky domů holandských kolonií. Na tomto ostrově se každý rok pořádají stylové jazzové koncerty. Trajekty v New Yorku směřují také do Brooklynu.

<a style="background: #00d56d url(data:image/svg+xml;base64,PHN2ZyB4bWxucz0iaHR0cDovL3d3dy53My5vcmcvMjAwMC9zdmciIHZpZXdCb3g9IjAgMCAxNiAxNiIgZW5hYmxlLWJhY2tncm91bmQ9Im5ldyAwIDAgMTYgMTYiPjxwYXRoIGZpbGw9IiNmZmYiIGQ9Ik0xMC42IDEzLjVsMy44LTRjLjgtLjkuOC0yLjIgMC0zLjFsLTMuOC00Yy0uNi0uNS0xLjUtLjYtMi4xIDAtLjYuNi0uNyAxLjUtLjEgMi4xbDEuOSAyaC03LjhjLS44IDAtMS41LjctMS41IDEuNXMuNyAxLjUgMS41IDEuNWg3LjhsLTEuOSAyYy0uMy4zLS40LjctLjQgMSAwIC40LjIuOC41IDEuMS42LjYgMS41LjUgMi4xLS4xeiIvPjwvc3ZnPg==) no-repeat right 12px center; background-size: 24px; border-radius: 96px; padding: 8px 48px 8px 24px; color: white; font-size: 20px; font-weight: bold; display: inline-block; font-family: -apple-system, Helvetica; text-decoration: none;" href="https://www.skyscanner.cz/doprava/lety/cz/nyca?adults=1&children=0&adultsv2=1&childrenv2=&infants=0&cabinclass=economy&rtn=1&preferdirects=false&outboundaltsenabled=false&inboundaltsenabled=false&seo_airline=ad", ‚button-click‘, ‚Find_flights_homepage_tips_article‘)>Letenky do New Yorku

Cesta trajektem na Staten Island a pohled na mrakodrapy a sochu Svobody

10. Chovejte se jako praví Newyorčané

Naše poslední rada na závěr zní, chovejte se jeden den jako praví obyvatelé nejznámějšího amerického města. Zapomeňte na zdravou stravu a zajděte si na pořádný hamburger nebo si dopřejte hot dog na ulici. Běžte si zaběhat do Central parku nebo přes Brooklynský most. Svezte se alespoň kousek typickým žlutým taxíkem v centru. Není to zase tak drahé! Zajděte si do některého ze střešních barů. To už drahé je, ale zase zaplatíte za úžasný výhled. Jeden takový bar, The Cantor Roof Garden Bar, naleznete přímo na střeše Metropolitního muzea. V největším obchodním domě Macy’s si kupte něco pěkného na sebe a poté navštivte pěknou kavárnu nebo knihkupectví. Nakonec se vypravte třeba na sportovní klání. Na výběr máte baseball slavných Yankees, basketbal klubu Knicks nebo atraktivní hokejovou NHL místních New York Rangers.

New York je městem neomezených možností, a proto se v něm určitě nebudete nudit ani minutu!

Chovejte se jako obyvatelé New Yorku

Skyscanner vám přeje skvělý pobyt v New Yorku!

Podívejte se také na další články:

Kam na výlet do zahraničí Kam o víkendu v Evropě Utečte davům turistů na neobvyklá místa Dovolená 2018: Současné trendy v cestování Exotické destinace pro vaši dovolenou

Skyscanner je světový cestovní vyhledávač, který vám pomůže ušetřit peníze za letenky, hotely a půjčení auta.

Mapa