novinky tipy Dovolená 2018: Současné trendy v cestování 🌎

Všechny články

Dovolená 2018: Současné trendy v cestování 🌎

Shromáždili jsme pro vás informace o destinacích, které v poslední době zaznamenaly velký nárůst zájmu. Dozvíte se tak nejnovější trendy v cestování a získáte inspiraci i pro vaši dovolenou v roce 2018! Podívejte se na 10 zajímavých destinací s největším nárůstem popularity. Ať už hledáte cestu po Evropě nebo exotiku za oceánem, Skyscanner vám poradí, kam se vydat!

1. Praya, Indonésie – nárůst zájmu o 106%

Indonéský ostrov Lombok je lehce zastíněn oblíbeným Bali. V posledních letech se však dostává do hledáčku mnohých turistů, kteří touží poznat autentickou atmosféru Indonésie, zajímavou kulturu a krásnou přírodu. Cesta na Lombok se dá pojmout velmi sportovně. Vydat se totiž můžete na několikadenní náročný výstup na sopku Rinjani, která je, se svou výškou 3726m, druhou nejvyšší horou celé Indonésie. Odměnou vám bude dech beroucí výhled daleko do kraje. Pokud by výlet na sopku Rinjani nebyl možný z důvodu její zvýšené aktivity, Lombok toho nabízí mnohem více! Dobrodruzi si přijdou na své na jihozápadě ostrova, kde končí udržované silnice a turistické zázemí. Za nádherným šnorchlováním a potápěním se pak vypravte na malý ostrov Nanngu, který je mnohem klidnější než známé „party“ ostrovy Gilly na severu.

Letenky na ostrov Lombok

Rezervujte si letenku na ostrov Lombok do Indonésie

2. Stavanger, Norsko – nárůst zájmu o 95%

Zaznamenali jsme téměř dvojnásobný nárůst poptávky po letech do norského Stavangeru! Toto čtvrté největší město naleznete na pobřeží Severního moře. Příroda v okolí je kouzelná, neboť Stavanger představuje bránu do norských fjordů. V okolí města se nachází také krásná jezera. Aktivit v Norsku je vám k dispozici celá řada. Na své si přijdou příznivci turistiky, rybaření, cyklistiky, surfování nebo raftingu. Hlavním lákadlem oblasti je Lysefjord, za kterým přijíždí turisté z celého světa. Nejnavštěvovanějšími místy jsou skály Preikestolen a hora se slavným zaklíněným balvanem Kjeragbolten. Nízkonákladová společnost Norwegian Air Shuttle provozuje v letní sezóně přímé linky z Prahy do Stavangeru a Bergenu. Pokud budete mít štěstí na propagační akce, můžete letenku do Norska zakoupit opravdu velmi levně!

Lety do Stavangeru

Kupte si levně letenky do Norska a vydejte se např. do Stavangeru nebo Bergenu

3. Hurghada, Egypt – nárůst zájmu o 83%

Další možností pro vaši dovolenou v roce 2018 je egyptská Hurghada. Pokud jste ještě nebyli v Egyptě, určitě si tam udělejte cestu. Přístav Hurghada je největším turistickým střediskem na pobřeží Rudého moře a skvělou základnou k dalším výletům po této zemi. Nemusíte tak celou dovolenou pouze proležet na pláži! Za poznáním se vydejte do Káhiry nebo Luxoru a na vlastní oči tak spatřete pyramidy v Gize, Údolí králů či chrámy v Karnaku. Do Hughady se jezdí také za potápěním a šnorchlováním, neboť okolní ostrůvky nabízí jedny z nejhezčích korálů na světě. Z množství a druhů barevných ryb vás bude pod vodou přecházet zrak. Z polských Katovic byly do Hurghady zavedeny nové lety. Samozřejmě se nejdříve podívejte na nabídky z pražského letiště Václava Havla. Levné letenky se dají vyhledat také z blízkého Lipska nebo z Vídně.

Levné lety do Hurgady

Dovolená v roce 2018. Vydejte se do Hurghady v Egyptě

4. Krakov, Polsko– nárůst zájmu o 73%

Velmi značný nárůst zájmu zaznamenalo město Krakov, které je mnohými lidmi považováno za nejhezčí město Polska. V minulém roce zavedla irská nízkorozpočtová společnost Ryanair přímé lety na trase Praha-Krakov. Aerolinie létá do Krakova dvakrát týdně. Jedná se proto o ideální destinaci pro víkendové výlety. Město má podobně poutavou atmosféru jako Praha. Je plné historických domů, malebných náměstí, kostelů a příjemných restaurací, kde si můžete dát některou z výborných polských specialit. Vydejte se na kopec Wawel, abyste objevili stejnojmenný hrad z 10. století a také katedrálu sv. Stanislava a Václava. Hrad nad řekou Visla je dominantou města a býval sídlem polských králů. Staré město je právem zapsáno na seznamu Světového dědictví UNESCO. V Krakově najdete ubytování všech cenových kategorií. Porovnejte si výhodné nabídky hotelových pokojů.

Na víkend do Krakova!

Vydejte se na víkend do polského Krakova

5. Nassau, Bahamy – nárůst zájmu o 61%

Toužíte po dovolené u moře v tropickém ráji? Pak se vydejte na Bahamy, které jsou velmi dobře dostupné. Stačí si počkat na nabídku levných letenek do USA. Do hlavního města Nassau míří mnoho letů společnosti American Airlines. Z Miami vám cesta zabere pouze hodinu. Levné letenky se objevují také z Drážďan. Bahamy tvoří kolem 2400 ostrovů. Na Bahamské souostroví se jezdí především za teplým počasím a nádhernými plážemi s křišťálově čistou vodou. Jednou z nejhezčích pláží je Cable beach, kterou naleznete kousek od hlavního města. Ostrovní stát vám zaručí též úžasné podmínky na potápění. Vyhlášený je zejména 200km bariérový útes u ostrova Andros. V národním parku Trust budete zase moci obdivovat mořské želvy a plameňáky. Oblíbenou turistickou zónou je Arawak Cay, kde si najdete svou restauraci s rybími specialitami a mořskými plody. Na velkých ostrovech zvažte pronájem auta, abyste se nemuseli spoléhat na veřejnou dopravu.

Dovolená na Bahamách

Bahamy - to je pravý tropický ráj palem a krásných pláží

6. Praia, Kapverdy – nárůst zájmu o 61%

Velkým trendem posledních let jsou také Kapverdské ostrovy. Bývalá portugalská kolonie se nachází v Atlantském oceánu u západního pobřeží Afriky. Ostrov dostal jméno „Zelený mys“ (portugalsky Cabo Verde). Kapverdy tvoří deset ostrovů a několik dalších menších ostrůvků. Všechny tyto ostrovy mají vulkanický původ. Na ostrově Fogo se navíc nachází stále aktivní vulkán Pico do Fogo. Klima v Kapverdách je velmi suché a horké. Nečekejte typickou destinaci s nádhernými plážemi a luxusními hotelovými rezorty. Levný pokoj si můžete zarezervovat zde. Najdete tu však ideální příležitosti k turistice a poznání africké kultury. Místní obyvatelé milují tanec a hudbu, která je kombinací afrických a evropských prvků. Aktivně můžete strávit dovolenou také surfováním na ostrově Sal. Bezpečnostní situace v Kapverdské republice je dlouhodobě stabilní a místní lidé jsou velmi přátelští.

Zaleťte si na Kapverdy

Kapvedské ostrovy jsou zajímavavou destinací u západní Afriky

7. Madeira, Portugalsko – nárůst zájmu o 59%

Madeira je označována jako zelený ostrov věčného jara. Není proto důležité, v jakém období ji navštívíte. Během celého roku probíhá celá řada svátků a festivalů, které vaší dovolené dodají ten pravý náboj. Největšími událostmi jsou každoročně barevný festival květin, festival vína nebo karneval. Madeira není, podobně jako Kapverdy, typickou plážovou destinací. Přesto zde několik pěkných pláží různých barev najdete. Ostrov je i díky svému příjemnému klimatu ideální pro pěší turistiku. Po celé Madeiře byly historicky vybudovány umělé zavlažovací kanály, tzv. levády, podle kterých vedou opravdu nádherné turistické stezky. Vypravit se lze také na nejvyšší hory Pico Ruivo a Pico do Arieiro, které dosahují nadmořské výšky kolem 1800 metrů. Při výstupu se často ocitnete nad mraky a při jasném počasí budete mít zbytek ostrova jako na dlani. Levné letenky si můžete vyhledat s využitím kombinací letů Ryanair a easyJet z polského města Wroclaw. Půjčíte-li si automobil, budete se po Madeiře pohybovat svobodně a rychle.

Letenky na Madeiru

Vypravte se na portugalský ostrov Madeira

8. New Orleans, USA – nárůst zájmu o 56%

Z amerických destinací si nejlépe, v průzkumu zvýšeného zájmu, vedlo přístavní město New Orleans v USA. Toto legendární město se nachází u řeky Mississippi ve státě Louisiana. Jeho centrem je historická francouzská čtvrť plná krásných domů, typických lamp, kaváren a obchodů. New Orleans proslavila zejména muzika, která přetrvává dodnes. Kromě tradičního jazzu a blues se setkáte i s dalšími hudebními styly. Město je také rodištěm slavného jazzového zpěváka Louise Armstronga. Hudbu můžete poslouchat na ulici, v barech i v klubech. Africká, francouzská a španělská kultura se nemísí jen v hudbě, ale také v gastronomii. Ochutnejte např. speciální pokrm Gumbo, což je velmi hustá polévka s rýží a masem nebo mořskými plody. Určitě nevynechejte ani slavnou plavbu na řece Mississippi. Před cestou do New Orleans si vyhledejte nabídky hotelů. Zajímavé nabídky letů tradičně zveřejňuje německá aerolinie Condor.

Lety do New Orleans

Dovolená v New Orleans v USA. Město kde se zrodil jazz

9. Bora Bora, Franc. Polynésie – nárůst zájmu o 55%

Současným trendem v cestování jsou i tropické ostrovy Bora Bora, které jsou jednou z nejvzdálenějších destinací, kam se můžete z Česka vypravit. Kolem většiny ostrovů se nachází prstence korálových útesů. Nad mělkými lagunami s neuvěřitelně modrou vodou se občas tyčí pozůstatky sopečných kráterů. Příznivci turistiky se mohou vypravit na pěší túru s průvodcem na nejvýše položené hory Pahia a Otemanu na hlavním ostrově Bora Bora. Dalšími oblíbenými aktivitami jsou jízda na kajaku, windsurfing, vodní lyžování nebo jízda na vodním skútru. Zúčastníte-li se potápěčského nebo šnorchlovacího výletu, budete moci pozorovat mořské želvy, rejnoky a dokonce žraloky. Bora Bora patří k nejluxusnějším destinacím na světě a hotely vás zahrnou širokou škálou komfortních služeb. Svou dovolenou můžete spojit také s návštěvou sousedního ostrova Tahiti.

Vydejte se na Bora Bora

Za luxusem na ostrovy Bora Bora

10. Sorvagur, Faerské ostrovy – nárůst zájmu o 54%

Faerské ostrovy, v překladu Ovčí, naleznete mezi Islandem a Norskem. Touha po poznání divoké přírody a zajímavé severské kultury posunula v žebříčku poptávky i toto méně známé souostroví. Z Prahy lze sehnat letenky se společností SAS s přestupem v Kodani. Léta i zimy jsou na ostrovech mírné díky teplému Golfskému proudu. Počasí je však, podobně jako např. na Islandu, velmi proměnlivé. Pokud vás láká turistika, rozhodně nesmíte vynechat nejvyšší horu Slaettaratindur, která se nachází ve výšce 882 metrů nad mořem. Na cestě na vás čeká krásná příroda se skálami a vodopády. Další pěkný výlet vede po horských hřebenech do Saksúnu. Svéráznost místní přírody oceníte i během projížďky na lodi, která začíná v městečku Vestmanna. Chcete-li poznat netradiční severskou zemi, kam nejezdí davy turistů, vypravte se na kouzelné Faerské ostrovy!

Letenky na Faerské ostrovy

Skyscanner vám přeje šťastnou cestu, ať už budete v roce 2018 cestovat kamkoliv!

Podívejte se na další články Skyscanner:

Utečte davům turistů na neobvyklá místa Exotické destinace pro vaši dovolenou Kam na výlet do zahraničí Kam o víkendu v Evropě

Skyscanner je světový cestovní vyhledávač, který vám pomůže ušetřit peníze za letenky, hotely a půjčení auta.

Mapa