novinky tipy Jarní prázdniny: Vyrazte na poznávací dovolenou! 🏰

Všechny články

Jarní prázdniny: Vyrazte na poznávací dovolenou! 🏰

Nejste velkými fanoušky lyžování a poohlížíte se spíše po poznávacím výletu? Jarní prázdniny jsou skvělou příležitostí pro dovolenou v Evropě i do trochu větších dálek! Skyscanner pro vás připravil 8 zajímavých tipů na místa plná památek. Stačí si jen vybrat a vydat se na cestu! 🛫

1. Portugalsko

Portugalsko je nádherná země, která cestovatelům nabízí historické památky, kouzelná města, pláže, oceán i jedno z nejteplejších podnebí Evropy. Pokud se chcete na sklonku zimy trochu zahřát, je Portugalsko vaše správná volba. Teploty v zimě se na jihu země a v Lisabonu drží nad 10 stupni. Můžete tak hravě podnikat pěší výlety nebo výlety na kole. Lisabon si určitě zamilujete! Město se rozkládá na 7 kopcích a ukrývá celou řadu památek. Historickou žlutou tramvají dojedete až k majestátnému hradu Svatého Jiří, ze kterého je nádherný výhled do okolí. Večer rozhodně zavítejte do lisabonské čtvrti Bairro Alto. Ulice se tu každou noc promění v jednu velkou oslavu. Za vínem se vypravte na sever do Porta. Podobně jako Lisabon je i Porto velmi staré a historické město. Věhlas mu zajistil především vývoz kvalitního portského vína. V Portugalsku jsou celý rok výborné podmínky na surfování. Oceán je stejně ledový v zimě i v létě. Nebojte se! Místní půjčovny vám se surfem poskytnou též neopren, který vás zahřeje.

Letenky do Portugalska

Vydejte se o jarních prázdninách na výlet do Portugalska

2. Maroko

Jednou z nejdostupnějších exotických destinací na severu Afriky je Maroko. Létají sem totiž nízkonákladové letecké společnosti. Již za několik hodin letu se ocitnete v jiném světě plném barevných trhů, opevněných měst a mešit, které svolávají věřící k modlitbám. Vydáte-li se podél pobřeží Atlantického oceánu, narazíte na velmi zajímavá města Tanger, Rabat a Casablanca. V hlavním městě Rabatu se nachází nejvíce památek, neboť se jedná o sídlo králů. Budete obdivovat mausoleum Mohameda V., pevnost Udájský kasbah nebo Hassanovu věž, která je se svými 44 metry nejvyšším minaretem na světě. V Casablance zase mají jednu z největších mešit na světě. Krásná mešita Hassana II. se monumentálně tyčí přímo na pobřeží. V noci z mešity zelený laser označuje směr do Mekky. Mezi další královská města patří Fez a Marrakesh. V Maroku na vás čeká výborná a levná orientální kuchyně. Na vašem stole nesmí chybět tradiční mátový čaj. Velkým zážitkem může být několikadenní výlet na velbloudech do pouště. Maroko má totiž nejen oceán a pláže, ale také vysoké pohoří Atlas a Saharskou poušť.

Vyhledejte si letenky do Maroka

Odjeďte na jarní prázdniny za teplem do Maroka

3. Itálie

Málokterá země nabízí tolik přírodních, kulturních a historických památek jako Itálie. Pokud se nevypravíte do italských Alp, můžete se vydat za nádhernými městy a italskou kuchyní. V Itálii se vše točí kolem jídla. Pizza, pasta, špagety, panini, cappuccino jsou jen drobným výčtem několika pojmů, které zná díky Itálii celý svět. Věřte, že Italové vařit skutečně umí! Svou cestu po Itálii můžete zahájit na severu. Velmi levné letenky lze zakoupit do Milána-Bergama nebo do Benátek. Obě města patří k nejkrásnějším v Evropě. Pokračovat můžete k Šikmé věži v Pise nebo do Florencie. Všechny cesty vás samozřejmě nakonec dovedou do Říma, který je naprostým historickým skvostem světového měřítka. Koloseum, Forum Romanum, Fontána di Trevi či Vatikán vás určitě nenechají chladnými. Chcete-li se na konci zimy trochu ohřát, navštivte Neapol, Bari nebo Sicílii, kde panují příjemné teploty po celý rok.

Levné letenky do Itálie

Italské prázdniny v Pise u Šikmé věže

4. Turecko

Jarní prázdniny můžete strávit také v Turecku. Dostatek času si vyčleňte zejména na kouzelný Istanbul. Do Istanbulu se dají rovněž vyhledat velmi levné letenky. V největším tureckém městě objevíte mnoho památek. Nejznámější je krásná Modrá mešita sultána Ahmeda. Na Velkém Bazaru poznáte, co je asijský trh. Místní prodejci nabízí kebab, kávu, oděvy, koberce i koření. V Istanbulu tak na vás kromě teplého vzduchu dýchne i vůně orientu. Četli jste Staré řecké báje a pověsti? Pak vás bude zajímat bájné město Trója! Starověké město se nachází v tureckém regionu Marmara. Dalším světově významným archeologickým nalezištěm jsou ruiny města Efesu. Za tradičními starými domy se můžete vydat k Černému moři do městečka Safranbol. Dalším pěkným místem v Turecku je univerzitní město Adana s úchvatnou Adanskou mešitou s 6 minarety. Máte-li na cestování více času, vypravte se na několikadenní výlet na ostrov Kypr, který leží od Adany velmi blízko.

Podívejte se na lety do Turecka

Jarní prázdniny v tureckém Istanbulu

5. Francie

Podobně jako v Itálii, můžete skloubit váš prázdninový výlet do Francie s gastronomickými zážitky, neboť francouzská kuchyně patří k nejvyhledávanějším na světě. Města mají v zemi galského kohouta dlouhou a bohatou historii. Neměli byste si nechat ujít Paříž s tradičními památkami, jako jsou Eiffelova věž, Vítězný oblouk, chrám Notre-Dame či Sacré-Coeur. V Pažíži je ale i spousta dalších zajímavých čtvrtí, uliček, muzeí a galerií. Velmi krásnou oblastí Francie je údolí řeky Loiry, kde naleznete proslulé zámky na Loiře. Podél řeky se nachází takové historické klenoty jako Chambord, Azay-le-Rideau, Blois, Villandry a jiné. Nadchne vás i slunný francouzský jih, který je známý výrobou vynikajícího vína. Přestože to o jarních prázdninách ještě nebude na koupání, slunce na Azurovém pobřeží vás pěkně ohřeje. Začněte v Nice a pokračujete přes filmové město Cannes do letoviska Saint-Tropez. Vaše další cesta může směřovat přes Tolous až do Marseille nebo Montpellier. Francouzský jih je mimo léto ideálním místem pro výlety na kole. Z vaší dovolené se vám do chladného Česka nebude chtít vracet!

Lety do Francie

Jarní prázdniny, kouzelná Paříž, slunný jih i zámky na Loiře!

6. Rusko

Lehce opomíjeným hlavním městem s neuvěřitelně bohatou a zajímavou historií je Moskva. Toto velkoměsto se nachází blíže, než si mnozí myslí. Přímým letem z Prahy se do Moskvy dopravíte za pouhé 2,5 hodiny. Pomyslným středem celého Ruska je Rudé náměstí, kde probíhaly všechny významné události v dějinách země. Zážitkem je vystát si frontu do Mauzolea V. I. Lenina. Symbolem Moskvy je pak chrám Vasila Blaženého, který hraje všemi barvami. Chrámů a kostelů můžete v Rusku obdivovat mnoho. Vaše návštěva Moskvy by nebyla úplná bez Kremlu, rudé středověké pevnosti a sídla ruského prezidenta. Za nejhezčí ruské město je ale považován Petrohrad, který se od ČR nachází ještě blíže. Zlaté kupole paláců, mosty nad řekou i živé centrum dělají z Petrohradu velmi oblíbené město. Toužíte-li po velkém nevšedním dobrodružství, projeďte se vlakem do tradičních ruských vesnic. Čím menší a opuštěnější vesnici najdete, tím větší zážitek to pro vás bude. O jarních prázdninách však bude na většině území stále zima jako v Rusku! Proto se na cestu dobře připravte.

Najděte si lety do Ruska

Prázdniny v Rusku. Vydejte se do Moskvy a Petrohradu!

7. Španělsko

Poklidnější dovolenou s příjemnějšími teplotami si užijete ve Španělsku. Madrid, Barcelona, Granada, Valencie, Sevilla, Malaga, Cordoba a další španělská města vás přivítají s otevřenou náručí a sangrií v ruce. Španělsko má mezi svými městy pravé perly Evropy. Ať už se vydáte na návštěvu Královského paláce v Madridu, Gaudího chrámu Sagrada Familia v Barceloně nebo úchvatného náměstí Plaza de Espaňa v Seville, vždy budete nadšeni. Váš výlet bude doplněn o veselé Španěly a dobré jídlo. U Malagy a okolí jsou teploty příjemné i v zimě, a proto se vám nabízí skvělá možnost k poznání dalších měst, hradů i národních parků. Španělsko má díky své koloniální historii také mnoho ostrovů. Pokud se chcete po dlouhé zimě zahřát, vypravte se např. na Baleárské nebo Kanárské ostrovy, kde se lze koupat v teplém moři celý rok. Na ostrovy Tenerife, Grand Canaria, Lanzarote, Mallorca nebo Ibiza se dostanete velice levně se španělskými low cost aeroliniemi. Můžete si tak klidně naplánovat i kratší několikadenní výlet, který vaší cestě Španělskem dodá ten správný náboj!

Levné letenky do Španělska

Jarní prázdniny v nádherných španělských městech

8. Spojené arabské emiráty

Naším posledním a nejvíce exotickým tipem na jarní prázdniny je cesta do Spojených arabských emirátů na Blízký východ. Na konci zimy je návštěva pouštního státu velmi příjemná, neboť se vyhnete extrémně vysokým teplotám. V únoru a březnu bude pravděpodobně kolem 30 stupňů. Získáte ideální čas pro poznávání památek i odpočinek na pláži. V Dubaji uvidíte opravdu unikátní věci. Dubajskou metropoli zdobí především nejvyšší budova světa Burj Khalifa, hotel ve tvaru plachetnice Burj Al Arab, umělé ostrovy, ale také lyžařská sjezdovka nebo ledové kluziště. Dubaj navíc plánuje další okázalé výstřelky a stavby. Druhým největším městem ve Spojených arabských emirátech je Abu Dhabi, kde je k vidění pohádková Velká Mešita Šejka Zajeda. V Abu Dhabi objevíte závodní okruh Formule 1 s tematickým parkem Ferrari World. Ve městě se nachází také nejrychlejší horská dráha na světě. Vzhledem k nižším teplotám se o jarních prázdninách dají na cestovatelský seznam přidat i další místa, jako jsou městské trhy či menší méně známé mešity. Stejně jako v Maroku se i v Emirátech můžete vypravit na výlet do pouště. V zimním období k tomu máte výbornou šanci!

Lety do Spojených arabských emirátů

Jarní prázdniny ve Spojených arabských emirátech. Vydejte se do Dubaje nebo Abu Dhabi

Přejeme vám hodně zážitků a příjemné prožití jarních prázdnin!

Skyscanner je světový cestovní vyhledávač, který vám pomůže ušetřit peníze za letenky, hotely a půjčení auta.

Mapa