novinky tipy Levné letenky: Nejlepší tipy, jak vyhledat lety, hotely a pronájem aut

Všechny články

Levné letenky: Nejlepší tipy, jak vyhledat lety, hotely a pronájem aut

Levná dovolená je nyní na dosah! S průvodcem Skyscanner se dozvíte, jak najít levné letenky, hotely a pronájem aut pro vaši cestu. Ať už se vypravíte do Evropy nebo na druhý konec světa, ukážeme vám, že si můžete vyhledat levné lety pouze několika kliknutími!

Levné výlety – 1. krok: JAK NAJÍT LEVNÉ LETENKY

Využijete-li celosvětový vyhledávač letenek Skyscanner, v několika vteřinách získáte nabídky letů do jedné z tisíců destinací. Každý den pro vás totiž zdarma porovnáváme miliony letenek našich přímých partnerů. Po zadání cílové destinace se vám zobrazí seznam všech možných letů. Pohodlně si porovnáte jednotlivé nabídky a zvolíte si tu, která vám nejvíce vyhovuje. Skyscanner je bezplatný a neúčtuje si žádné skryté poplatky. Po výběru vašeho letu budete přesměrováni přímo na stránku letecké společnosti nebo cestovní agentury.

<a style="background: #00d56d url(data:image/svg+xml;base64,PHN2ZyB4bWxucz0iaHR0cDovL3d3dy53My5vcmcvMjAwMC9zdmciIHZpZXdCb3g9IjAgMCAxNiAxNiIgZW5hYmxlLWJhY2tncm91bmQ9Im5ldyAwIDAgMTYgMTYiPjxwYXRoIGZpbGw9IiNmZmYiIGQ9Ik0xMC42IDEzLjVsMy44LTRjLjgtLjkuOC0yLjIgMC0zLjFsLTMuOC00Yy0uNi0uNS0xLjUtLjYtMi4xIDAtLjYuNi0uNyAxLjUtLjEgMi4xbDEuOSAyaC03LjhjLS44IDAtMS41LjctMS41IDEuNXMuNyAxLjUgMS41IDEuNWg3LjhsLTEuOSAyYy0uMy4zLS40LjctLjQgMSAwIC40LjIuOC41IDEuMS42LjYgMS41LjUgMi4xLS4xeiIvPjwvc3ZnPg==) no-repeat right 12px center; background-size: 24px; border-radius: 96px; padding: 8px 48px 8px 24px; color: white; font-size: 20px; font-weight: bold; display: inline-block; font-family: -apple-system, Helvetica; text-decoration: none;" href="https://www.skyscanner.cz/", ‚button-click‘, ‚Find_flights_homepage_tips_article‘)">Začněte s hledáním levných letenek hned

Skyscanner vám pomůže vyhledat levné lety do celého světa

Vyhledejte si lety s pomocí interaktivní mapy

Sháníte levné letenky, ale ještě jste se nerozhodli, kam na výlet? Pomůže vám Skyscanner mapa pro porovnávání letů. Po zadání úvodních údajů se vám zobrazí destinace po celém světě v podobě malých teček. Tyto tečky symbolizují jednotlivá letiště. Na výběr máte přímé lety, nebo cestu s přestupy. Mapu si můžete kdykoliv přiblížit nebo oddálit, a tak vám neuniknou ty nejlevnější letenky.

Podívejte se na podrobný návod, jak s interaktivní mapou pro porovnávání letů pracovat. Je to velmi jednoduché!

<a style="background: #00d56d url(data:image/svg+xml;base64,PHN2ZyB4bWxucz0iaHR0cDovL3d3dy53My5vcmcvMjAwMC9zdmciIHZpZXdCb3g9IjAgMCAxNiAxNiIgZW5hYmxlLWJhY2tncm91bmQ9Im5ldyAwIDAgMTYgMTYiPjxwYXRoIGZpbGw9IiNmZmYiIGQ9Ik0xMC42IDEzLjVsMy44LTRjLjgtLjkuOC0yLjIgMC0zLjFsLTMuOC00Yy0uNi0uNS0xLjUtLjYtMi4xIDAtLjYuNi0uNyAxLjUtLjEgMi4xbDEuOSAyaC03LjhjLS44IDAtMS41LjctMS41IDEuNXMuNyAxLjUgMS41IDEuNWg3LjhsLTEuOSAyYy0uMy4zLS40LjctLjQgMSAwIC40LjIuOC41IDEuMS42LjYgMS41LjUgMi4xLS4xeiIvPjwvc3ZnPg==) no-repeat right 12px center; background-size: 24px; border-radius: 96px; padding: 8px 48px 8px 24px; color: white; font-size: 20px; font-weight: bold; display: inline-block; font-family: -apple-system, Helvetica; text-decoration: none;" href="https://www.skyscanner.cz/inspire/map", ‚button-click‘, ‚Find_flights_homepage_tips_article‘)">Otevřít interaktivní mapu letů

Skyscanner pro vás připravil interaktivní mapu letů

Ujistěte se, že používáte různá kritéria vyhledávání

Jakmile si zvolíte svou destinaci a termíny letu, můžete se podívat na podrobnější detaily cesty. Nespěchejte s rezervací letenky a nejprve naplno využijte vyhledávací filtry! Levné letenky si nejsnáze najdete, budete-li zkoušet různé alternativní možnosti. Let s přestupem může být např. levnější než přímý spoj. Filtrovat letenky lze také dle časů odletu. Mimo špičku, např. večer, bývají zpravidla lety levnější. Samozřejmě budou rozdílné i ceny dle jednotlivých leteckých společností. Vy je však uvidíte přehledně seřazené, a proto si z jejich nabídek snadno vyberete tu nejlepší.

Najděte si levné letenky po celém světě

Nebaví vás cestovat na stále stejná místa? Využijte vyhledávací funkci „Kamkoliv“ a získejte tak dokonalou inspiraci pro své cesty. Po zadání místa odletu, stačí do vyhledávacího pole „Kam“ vepsat slovo „Kamkoliv“. V tu chvíli se vám již zobrazí nejlevnější nabídky destinací po celém světě. Z přehledného seznamu si už pak jen vyberete místo, které vás oslovilo. Lety jsou seřazeny od nejlevnějšího.

Přečtěte si více o funkci vyhledávač letů „Kamkoliv“.

<a style="background: #00d56d url(data:image/svg+xml;base64,PHN2ZyB4bWxucz0iaHR0cDovL3d3dy53My5vcmcvMjAwMC9zdmciIHZpZXdCb3g9IjAgMCAxNiAxNiIgZW5hYmxlLWJhY2tncm91bmQ9Im5ldyAwIDAgMTYgMTYiPjxwYXRoIGZpbGw9IiNmZmYiIGQ9Ik0xMC42IDEzLjVsMy44LTRjLjgtLjkuOC0yLjIgMC0zLjFsLTMuOC00Yy0uNi0uNS0xLjUtLjYtMi4xIDAtLjYuNi0uNyAxLjUtLjEgMi4xbDEuOSAyaC03LjhjLS44IDAtMS41LjctMS41IDEuNXMuNyAxLjUgMS41IDEuNWg3LjhsLTEuOSAyYy0uMy4zLS40LjctLjQgMSAwIC40LjIuOC41IDEuMS42LjYgMS41LjUgMi4xLS4xeiIvPjwvc3ZnPg==) no-repeat right 12px center; background-size: 24px; border-radius: 96px; padding: 8px 48px 8px 24px; color: white; font-size: 20px; font-weight: bold; display: inline-block; font-family: -apple-system, Helvetica; text-decoration: none;" href="https://www.skyscanner.cz/doprava/lety-z/prg?adults=1&children=0&adultsv2=1&childrenv2=&infants=0&cabinclass=economy&rtn=1&preferdirects=false&outboundaltsenabled=true&inboundaltsenabled=true&ref=home", ‚button-click‘, ‚Find_flights_homepage_tips_article‘)">Vyhledávejte letenky "Kamkoliv"

![S funkcí "Kamkoliv" si lehce vyhledáte levné letenky do všech koutů světa](https://content.skyscnr.com/e5433c81895cb25c2cded7f6b2f43040/GettyImages-133601845.jpg "Hledejte akční nabídky letů s funkcí "Kamkoliv"")

Vyhledejte si nejlevnější letenky v měsíci

Máte už vybranou destinaci, ale jste flexibilní s datem cesty? Poté budete mít dobrou šanci získat velmi levné letenky! Zadejte místo odletu a název vašeho cíle. Ve vyhledávacích polích „odlet“ a „návrat“ si místo konkrétního dne zvolte „Celý měsíc“. Funkce vám zobrazí přehledný kalendář, ve kterém uvidíte všechny ceny letů. Nejste-li pevně vázáni na termíny, můžete si vybrat nejlevnější letenky za daný měsíc.

Pomocí funkce kalendář si hravě najdete levné lety

Nezapomeňte na blízká letiště v okolí

Chcete-li opravdu najít levné letenky, poohlídněte se také po jiných letištích ve vašem okolí. Ve vyhledávání si zaškrtněte možnost „Přidat blízká letiště“. Při letu např. z Prahy se vám zobrazí výhodné nabídky letenek také z Brna, Vídně, Bratislavy, Katowic apod. Tato možnost lze shodně použít i na letiště v cílové destinaci. Levné letenky lze takto najít i v rámci jednoho města. Lety na londýnské letiště Heathrow bývají dražší než na letiště Gatwick apod.

Nastavte si oznámení o změně ceny letu a nic vám neuteče!

Skyscanner vám vždy umožní získat informace o levném cestování. Vy si pouze zvolíte svou destinaci a čas odletu. Dále už se nemusíte o nic starat. Budeme za vás sledovat ceny vybraného letu a v případě změny vás upozorníme e-mailem. Tato možnost automatického oznámení vám zaručí, že nepřijdete o výhodné ceny letenek.

Ušetřete peníze s automatickým oznámením a alternativními letišti

Levné výlety – 2. krok: VYHLEDEJTE SI HOTEL

Hotely, hostely a apartmány vyhledáváme z široké nabídky 1.200.000 ubytovacích zařízení. Hotely je možné porovnávat dle ceny nebo vzdálenosti do centra města. Máte svou oblíbenou značku hotelů? Poté není nic snazšího než filtrovat výsledky hledání dle hotelového řetězce. Hotely je možné vyhledávat a řadit také pomocí počtu hvězdiček nebo podle oblíbenosti. Výhodnou nabídku ubytování si vyhledáte několika kliknutími velmi rychle.

<a style="background: #00d56d url(data:image/svg+xml;base64,PHN2ZyB4bWxucz0iaHR0cDovL3d3dy53My5vcmcvMjAwMC9zdmciIHZpZXdCb3g9IjAgMCAxNiAxNiIgZW5hYmxlLWJhY2tncm91bmQ9Im5ldyAwIDAgMTYgMTYiPjxwYXRoIGZpbGw9IiNmZmYiIGQ9Ik0xMC42IDEzLjVsMy44LTRjLjgtLjkuOC0yLjIgMC0zLjFsLTMuOC00Yy0uNi0uNS0xLjUtLjYtMi4xIDAtLjYuNi0uNyAxLjUtLjEgMi4xbDEuOSAyaC03LjhjLS44IDAtMS41LjctMS41IDEuNXMuNyAxLjUgMS41IDEuNWg3LjhsLTEuOSAyYy0uMy4zLS40LjctLjQgMSAwIC40LjIuOC41IDEuMS42LjYgMS41LjUgMi4xLS4xeiIvPjwvc3ZnPg==) no-repeat right 12px center; background-size: 24px; border-radius: 96px; padding: 8px 48px 8px 24px; color: white; font-size: 20px; font-weight: bold; display: inline-block; font-family: -apple-system, Helvetica; text-decoration: none;" href="https://www.skyscanner.cz/hotely", ‚button-click‘, ‚Find_flights_homepage_tips_article‘)">Rezervujte si levný hotelový pokoj

Akční nabídka ubytování! Vyhledejte si hotel nebo hostel na Skyscanner

Najděte si hotelové služby, které vám vyhovují

Je pro vás důležité mít na pokoji připojení k wifi nebo raději toužíte po skvělé snídani a hotelovém baru? Skyscanner vám, kromě vyhledání hotelů, poskytne také detailní informace o vybavení a službách každého ubytovacího zařízení. Cestujete vlastním autem? Pak by vás mohlo zajímat, zda má váš hotel k dispozici bezplatná parkovací místa. Tyto a mnoho dalších informací naleznete po kliknutí na název hotelu. Zpravidla bývá uveden popis, poloha, zařízení a také hodnocení hostů.

Vyhledávejte dle hotelových služeb

Levné výlety – krok 3: PRONÁJEM AUTA

Chcete na své cestě získat nezávislost a navštívit i místa mimo hlavní turistické cíle? Pak neváhejte s půjčením vlastního auta. Skyscanner vám rychle najde výhodné nabídky autopůjčoven a také letištní přepravu. Vyhledávat vozidla můžete např. dle typu, třídy, převodovky, výbavy aj. Auto si můžete dle potřeby většinou vyzvednout přímo na letišti nebo v centru města. Získáte také informaci, zda je vyzvednutí možné přímo na terminálu, nebo jestli je k dispozici bezplatný kyvadlový autobus, který vás zaveze k autopůjčovně. V nabídce našich partnerů jsou kromě osobních aut i dodávky, SUV, pick-upy a dokonce minibusy.

<a style="background: #00d56d url(data:image/svg+xml;base64,PHN2ZyB4bWxucz0iaHR0cDovL3d3dy53My5vcmcvMjAwMC9zdmciIHZpZXdCb3g9IjAgMCAxNiAxNiIgZW5hYmxlLWJhY2tncm91bmQ9Im5ldyAwIDAgMTYgMTYiPjxwYXRoIGZpbGw9IiNmZmYiIGQ9Ik0xMC42IDEzLjVsMy44LTRjLjgtLjkuOC0yLjIgMC0zLjFsLTMuOC00Yy0uNi0uNS0xLjUtLjYtMi4xIDAtLjYuNi0uNyAxLjUtLjEgMi4xbDEuOSAyaC03LjhjLS44IDAtMS41LjctMS41IDEuNXMuNyAxLjUgMS41IDEuNWg3LjhsLTEuOSAyYy0uMy4zLS40LjctLjQgMSAwIC40LjIuOC41IDEuMS42LjYgMS41LjUgMi4xLS4xeiIvPjwvc3ZnPg==) no-repeat right 12px center; background-size: 24px; border-radius: 96px; padding: 8px 48px 8px 24px; color: white; font-size: 20px; font-weight: bold; display: inline-block; font-family: -apple-system, Helvetica; text-decoration: none;" href="https://www.skyscanner.cz/pujceni-auta", ‚button-click‘, ‚Find_flights_homepage_tips_article‘)">Podívejte se na širokou nabídku autopůjčoven

Vyberte si auto z široké nabídky autopůjčoven

Extra tip pro vás!

Stáhněte si cestovní aplikaci Skyscanner

S mobilní aplikací Skyscanner máte jistotu, že levné letenky, hotely ani půjčení aut nezmeškáte! Naše oceněná aplikace je dostupná pro systémy iOS a Android. Vše budete mít po ruce na jednom místě ve vašem mobilu! Pomocí řady funkcí a nástrojů získáte snadnou pomůcku, která vám pomůže ušetřit čas a peníze na cestách. Ovládání programu se bát nemusíte, neboť je velmi jednoduché a intuitivní.

Dovolená bez problémů. Rezervujte si letenky, hotely i auta!

Skyscanner vám přeje šťastnou cestu!

Podívejte se i na další cestovní rady a tipy:

Akční ceny letů: Vyhledejte si levné nabídky letenek

Skyscanner vyhledávač letů „Kamkoliv“: Jak vyhledat letenky do celého světa?

Nevíte, kam na výlet? Pomůže vám Skyscanner mapa porovnávání letů!

Rady a tipy na výlet do zahraničí

easyJET: Jak naplno využít příruční zavazadla

Skyscanner je světový cestovní vyhledávač, který vám pomůže ušetřit peníze za letenky, hotely a půjčení auta.

Mapa