novinky tipy Velikonoce 2018: Oslavte letošní velikonoční týden v zahraničí! 🐰

Všechny články

Velikonoce 2018: Oslavte letošní velikonoční týden v zahraničí! 🐰

🐣 Blíží se velikonoční prázdniny a to znamená, že si můžete dopřát volno a vycestovat do zahraničí. Máte tak skvělou příležitost vidět, jak se Velikonoce slaví v jiných zemích. Ideálně můžete svůj výlet spojit i s poznávací návštěvou nebo i s delší dovolenou u moře. Oslavte velikonoční týden tento rok jinak a přivezte si nové zážitky ze světa! Skyscanner připravil 9 tipů na letošní velikonoční cestu.

1. Sevilla, Španělsko

Španělská Sevilla je jedním z nejlepších míst, kde můžete Velikonoce oslavit. V tomto nádherném hlavním městě Andalusie se každoročně pořádají opravdu velkolepé oslavy, které nemají na jiných místech země obdoby. Středem oslav svatého týdne, tzv. Semana santa, je úchvatná gotická Katedrála Panny Marie. Z této monumentální stavby jsou každý večer vynášeny obrovské dřevěné sochy symbolizující výjevy ze života Ježíše Krista. Sochy na svých ramenou nesou místní statní muži v průvodu. Procesí doprovází mnoho dalších světců s kříži, svícemi a fialovými kápěmi. Obřad působí velmi mysticky. Úplně se vám z něj zatají dech. Vypravit se lze i k dalším sevillským kostelům. Celé Španělsko je v tomto období totiž na nohou. V době velikonočních prázdnin už může být na jihu Andalusie pěkné teplo, a proto se můžete zajet vykoupat na Slunečné pobřeží do Malagy nebo si dokonce udělat výlet ke krásným plážím nedalekého Algarve na jihu Portugalska.

Letenky do Sevilly

Oslavte letošní velikonoční týden ve Španělsku

2. Jeruzalém, Izrael

Mimo Evropu budete těžko hledat lepší atmosféru Velikonoc, než na místě, kde byl Ježíš skutečně ukřižován. Nemusíte být věřící, abyste se vydali na velikonoční týden do Izraele a Palestiny na nejposvátnější křesťanská místa. Jeruzalém vás svými historickými památkami zaručeně ohromí, jakmile se budete procházet mezi místy, kde se Kristus narodil, kde zemřel nebo kde žila Panna Marie. U těchto míst se samozřejmě mohutně slaví i na Velikonoce a procesí se ve městě koná hned několik. Do oslav se lze zapojit už během poslední postní Palmové (u nás Květné) neděle, kdy probíhá rekonstrukce Ježíšova příjezdu do Jeruzaléma. Velký průvod se postupně přesouvá k Olivové hoře, zpívá písně a nese palmové listy. Podívejte se na kompletní bohatý program jeruzalémských oslav na tento rok. Svou návštěvu Izraele můžete spojit také s pobytem u moře! Pěkně se vykoupete nebo si zasurfujete už v samotném Tel Avivu. Máte-li více času, přesuňte se na jih Izraele k Rudému moři.

Na Velikonoce do Izraele

Velikonoce 2018 v Izraeli

3. Vídeň, Rakousko

Vídeň je o Velikonocích ideálním místem pro váš víkendový výlet. Hlavní město Rakouska je známé svou krásnou výzdobou, velikonočními trhy, dobrým jídlem a bohatým programem pro děti. Podobně jako na Vánoce se i vídeňské jarní svátky neobejdou bez tradičních řemeslníků a stánkařů, kteří zaplní snad každé náměstí. K nejlepším trhům patří každoročně areál pohádkového zámku Schönbrunn. Těšit se můžete na květinovou dekoraci a pochoutky ze všech koutů země. Na starém vídeňském velikonočním trhu na náměstí Freyung zase uvidíte největší věž z vajec v Evropě. Každoročně se tu staví z neuvěřitelných 40 tisíc malovaných kraslic. Děti si mohou svá vlastní vajíčka namalovat ve velikonoční dílně. Kromě klobás nezapomeňte ochutnat také pečená jablka nebo trhanec. Během festivalu Kalvarienberg si vychutnáte i živou muziku.

Lety do Vídně

Krásné Velikonoce v Rakousku

4. Mérida, Mexiko

Mexiko je velmi silně nábožensky založené, a proto jsou i oslavy Velikonoc velkou událostí pro celou zemi. Vezměte si letos delší dovolenou a leťte na svátky za oceán. K návštěvě vám doporučujeme město Mérida, a to hned z několika důvodů. Mérida si uchovává pravou mexickou tvář a oslavy (španělsky fiestas) jsou zde brány velmi vážně. Ve všech kostelech probíhají mše a po celém městě pochodují nejrůznější průvody. Herci v dokonalých dobových kostýmech připomínají poslední Ježíšovi chvíle a chůzi křížovou cestou. Další výhodou návštěvy Méridy je její výhodná poloha na poloostrově Yucatán, kde se nachází nejlepší mexické pláže. Svou dovolenou v Mexiku proto hravě spojíte s koupáním v azurovém moři. Za potápěním nebo šnorchlováním se vypravte na ostrov Cozumel a rozhodně zavítejte také ke slavným mayským pyramidám.

Cestujte do Mexika

Přečtěte si Nejlepší dovolená u moře v roce 2018

Velikonoce 2018: Vyrazte do Mexika k moři

5. Athény, Řecko

Do Athén se dají sehnat levné letenky, a proto se neváhejte na velikonoční týden vypravit do Řecka. Počasí už vám tou dobou bude přát. Během vašeho pobytu můžete cestovat i na různé řecké ostrovy, které ještě nebudou o Velikonocích praskat ve švech jako pod letním náporem turistů. Vydejte se např. na Krétu, Rhodos, Santorini nebo Korfu. V Řecku jsou navíc oslavy velikonočních svátků velmi zábavné a kromě náboženských rituálů se točí kolem vajec. Můžete být svědkem toho, že si Řekové přinesou vejce do kostela, kde si je vzájemně oťukávají. Pořádají se také závody v kutálení vajec nebo vajíčkové bitvy. Samozřejmě probíhá i řada mší, průvodů, zpěvů a dalších oslav. Nejvíce akcí je tradičně k vidění v Athénách. Vašim fotoaparátům určitě neuniknou řecké ortodoxní kostely, které jsou opravdu nádherné. Dejte si pozor na to, že termín pravoslavných Velikonoc v Řecku se od toho našeho lehce liší z důvodu rozdílných kalendářů.

Levné letenky do Athén

Na Velikonoce do Athén? Proč ne! Na ostrovech už bude teplo

6. Řím, Itálie

V Itálii se lze vždy bezpečně spolehnout na monumentální velikonoční oslavy. Centrem dění je v období svátků zejména Řím v čele s Vatikánem. Velikonoce každý rok přilákají do Věčného města desítky tisíc poutníků, kteří se shromažďují na náměstí svatého Petra, aby vyslechli papežovo požehnání. Příležitost vidět papeže Francisca z blízka máte např. na ranní čtvrteční mši v bazilice svatého Petra. Ranní mši totiž navštěvuje méně lidí, a proto máte šanci jeho svatost zahlédnout. Večer na Velký pátek vede papež průvod pomyslnou křížovou cestou u římského Kolosea. Na velikonoční neděli se poté všichni přihlížející dočkají papežova požehnání z balkónu Svatopetrského dómu. V poklidnějším rázu se slaví i v ostatních římských kostelech, do kterých si určitě zajděte. Stejně tak si nenechte ujít ani další úžasné historické památky, jako jsou Fontána di Trevi, Andělský hrad nebo Forum Romanum. Podívejte se na nabídky hotelů v centru Říma.

Poznejte Řím

Podívejte se na 10 tipů na nejlepší místa Itálie

Obří oslavy v Římě a ve Vatikánu

7. Tenerife, Španělsko

Dalším skvělým místem, kde spojit kulturní zážitek s pláží a mořem, jsou Kanárské ostrovy. Do tipů na cestu jsme pro vás vybrali jejich největší ostrov Tenerife, neboť nabízí mnoho oslav. Ubytovat se můžete na slunném pobřeží Costa de Adeje poblíž města Los Cristianos. Na tomto pobřeží téměř nikdy neprší a návštěvníci si užívají slunce a koupání v moři po celý rok. Nejlépe uděláte, když se za velikonočními oslavami vypravíte do hlavního města Santa Cruz a ještě trochu dále na sever. Působivá procesí prochází každoročně městem La Laguna. Podobně jako v Seville nechybí vynášení soch Krista ani zástup věřících oděných v kápích. Obzvláště působivé jsou večerní průvody se zapálenými svícemi. Na Tenerife se budete nejlépe pohybovat autem. Podívejte se proto na výhodné nabídky autopůjčoven.

Leťte na Tenerife

Kanárské ostrovy a velikonoční oslavy na Tenerife

8. Manila, Filipíny

Máme pro vás i jeden tip na extrémní zážitek, kterého se můžete zúčastnit, vypravíte-li se na velikonoční týden na Filipíny. Někteří fanatičtí křesťané se tam nechávají na Velký pátek sami reálně ukřižovat, aby tak připomněli Ježíšovo utrpení a zároveň si očistili svou vlastní duši od hříchů. Někteří oddaní Filipínci se také na památku Krista bičují do krve. Jedná se o velmi silný zážitek, který není pro každého. Rekonstrukce událostí s velkým množstvím lidí v kostýmech je tak dokonalá, že nebudete věřit svým očím. Tyto pro nás bizarní slavnosti s dlouholetou tradicí se konají v centrální části největšího ostrova Luzon v provincii Pampanga. Filipínci jsou díky španělským kolonizátorům velmi věřící a krásné oslavy Velikonoc v mírnější formě naleznete na všech ostrovech. Zároveň si na své dovolené užijete pláže s bílým pískem, které patří k nejlepším na světě.

Velikonoce na Filipínách

Velikonoce na Filipínách

9. San Carlos de Bariloche, Argentina

Naše poslední doporučení pro velikonoční výlet směřuje až na samý jih Latinské Ameriky. O Velikonocích navštivte Patagonii a město San Carlos de Bariloche. Letenky si snadno zakoupíte přes Buenos Aires, neboť Bariloche je nejvýznamnějším městem argentinské části Patagonie. Nemusíme vám připomínat, že příroda je zde naprosto kouzelná. Vysoké hory, průzračná jezera a obří ledovce vypadají jako namalované. Krásné turistické stezky a typické argentinské horské chaty, kde nikdy nechybí oheň, kocour ani tradiční nápoj maté, si zkrátka zamilujete. A proč jet do Argentiny o Velikonocích? V San Carlos de Bariloche se totiž každý rok koná festival čokolády. Místní vyhlášené čokoládovny se spojí, aby vytvořily rekord v podobě největšího čokoládového vejce na světě. Tato kuriozita, na které si následně pochutná celé město, měří až 8 metrů!

Letenky do Patagonie

Na Velikonoce do Patagonie v Argentině. Uvidíte největší čokoládové vejce na světě.

Skyscanner vám přeje veselé Velikonoce 2018!!

Podívejte se i na další články:

Utečte davům turistů na neobvyklá místa Exotické destinace pro vaši dovolenou Kam na výlet do zahraničí Kam o víkendu v Evropě

Skyscanner je světový cestovní vyhledávač, který vám pomůže ušetřit peníze za letenky, hotely a půjčení auta.

Mapa