Autopůjčovny mohou účtovat příplatek pro řidiče mladší 25 let, který je splatný při vyzvednutí auta. V některých lokalitách mohou platit věková omezení. Před rezervací si vše ověřte na webové stránce autopůjčovny.

Porovnejte pronájem aut z letiště Barcelona pomocí služby Skyscanner

Informace uvedené v textu jsou ověřené ke květnu 2015

Katalánská metropole Barcelona vás očaruje blízkostí moře, středověkou i současnou architekturou i temperamentem pouličních umělců. V jejím okolí najdete pláže, krásnou přírodu i horský klášter. ###Jak si půjčit auto na letišti v Barceloně Řadu půjčoven aut najdete přímo na letišti. Můžete zde využít nabídek firem Avis, Sixt, Budget, Europcar a National/Atesa. Mají kanceláře v terminálu T1 v 1. patře a terminálu T2B v přízemí. ###Dopravní situace kolem letiště Letiště leží asi 10 kilometrů od Barcelony. Je sice napojeno na hustou síť plnou mimoúrovňových křížení, nicméně kolem Barcelony se i tak tvoří dopravní kolony, a to na dálnicích C32 a B10 a na řadě silnic nižších tříd u centra. Kvůli zácpám se nedoporučuje jezdit přímo v centru. Dálnice jsou zpoplatněné mýtným asi osm euro za sto kilometrů. Přes Barcelonu prochází hlavní tah z Francie a míří sem i dálnice z Madridu. ###Čerpací stanice v okolí letiště Některé půjčovny požadují vrácení auta s plnou nádrží. Přímo u letiště jsou dvě stanice Petrocat, jedna z nich u zastávky rychlodráhy. Pokud k letišti jedete z jihu dálnicí C 31, necelé dva kilometry před letištním exitem odbočíte doleva k pumpě Cespa. Stejná firma má stanici asi 1,5 kilometru před odbočkou k letišti na stejné dálnici od Barcelony. ###Tipy na výlety v okolí Španělská riviéra nabízí nejen rozlehlé pláže, ale také řadu připomínek staletého mísení různých kultur. Na své si přijdou i milovníci hor a středomořské přírody.

Montserrat

Benediktinský klášter ukrytý vysoko v horách a postavený přímo na skále je nejvýznamnějším poutním místem Katalánska. V místní katedrále je vystavena Černá madona, nalezená v jeskyni.

Ke klášteru je to z letiště asi 50 kilometrů. Najedete na dálnici C32B ve směru na Barcelonu a po asi dvou kilometrech odbočíte na Autovia de Castelldefels neboli C31. Po třech kilometrech obkroužíte oblouk a dostanete se na dálnic B10 ve směru na sever, která se po chvíli změní na A2. Po ní absolvujete 30 kilometrů a v Abřere z ní sjedete na silnici C55. Až vystoupáte do Monistrol de Monserrat, dáte se úzkou cestou se serpentinami až k parkovišti.

Barcelona

Moderní město skrývá perly v podobě staveb Antonia Gaudího, tepnu La Rambla či Park Güell. Nesmíte vynechat Gotickou čtvrť, pomník Kryštofa Kolumba či stadion Nou Camp. Více tipů na výletu najdete tady.

Do centra je to asi 15 kilometrů. Od terminálu letiště se napojíte na silnici C 32B a po asi dvou kilometrech odbočíte na dálnici C 31. Po třech kilometrech zatočíte doprava na dálnici B 10 (Ronda Litoral) a po ní se budete držet kolem pobřeží. Poblíž Moll de Sant Bertran, je směrem ke Světovému obchodnímu centru bezplatné parkoviště. Další bezplatné parkování se nachází poblíž Parku Güell a třetí u budovy univerzity. V Barceloně je složitý systém parkování podle barev a parkování je poměrně drahé. Tipy na hotely najdete zde.

Sitges

Čilý ruch život nabízí městečko Sitges, zvané španělské St. Tropez. Najdeme zde 17 písečných pláží, řada z nich je oceněná Modrou vlajkou. Sitges je známé i filmovým festivalem a karnevalem.

K Sitges se z letiště dostanete za půl hodiny, přičemž kolonám kolem Barcelony byste se měli vyhnout. Na rozdíl od předchozích destinací z letiště vyjedete silnici AA1 a po ní se napojíte na dálnici C31 ve směru na jih na Valencii. Řadou tunelů podél pobřeží jste za půl hodiny v Sitges.

Národní park Montseny

Nejstarší národní park v Katalánsku se může pochlubit tím, že na relativně malém území se tu nachází rostliny typické pro Středomoří, Evropu i Alpy.

Od terminálu vyjdete silnicí C 32B, která se brzy změní v dálnici B22. Po čtyřech kilometrech jízdy zatočíte doprava na dálnici B20. Asi po 17 kilometrech na objezdu u Santa Coloma de Gramenet zahnete doleva na dálnici B10, která po pár kilometrech končí a vy pokračujete na dálnici C33. Za Mollet de Vallès se napojíte na dálnici AP-7 a z ní sjedete na exitu 11. Odtud se vrátíte kus zpět a po více než kilometru odbočíte do Santa Maria de Palautordera. Za osm kilometrů jste v parku. Cesta trvá hodinu.

Avis
Europcar
Enterprise
Hertz
National Car
Alamo

Pronájem aut se společností Skyscanner

Vítejte u komplexního vyhledávání pronájmů aut ve Skyscanner. Prohledáváme tisíce destinací a porovnáváme tisíce nabídek autopůjčoven, abychom vám pomohli najít skvělou jízdu za nízkou cenu. Pomůžeme vám zorganizovat vaši cestu co nejlevněji, abyste na silnice mohli vyrazit s úsměvem. Zařiďte si cestu autem u nás.

Bezplatné porovnání autopůjčoven

Služba Skyscanner vám najde nejlevnější pronájmy aut na internetu. Jakmile najdete požadovanou nabídku pronájmu auta, přesměrujeme vás přímo na půjčovnu aut, kde můžete provést rezervaci. Nikdy si neúčtujeme žádné provize, proto vždy získáte nejlepší cenu.

Hledejte se společností Skyscanner

Potřebujete si pronajmout auto? Dál nehledejte. Ať už pojedete kamkoli a budete potřebovat jakékoli auto, máme pro vás řešení. Stačí zadat požadovanou destinaci, datum vyzvednutí a datum odevzdání auta a my vám najdeme všechny nabídky od předních autopůjčoven, abyste je mohli porovnat a rezervovat si vhodné auto za několik sekund.