Autopůjčovny mohou účtovat příplatek pro řidiče mladší 25 let, který je splatný při vyzvednutí auta. V některých lokalitách mohou platit věková omezení. Před rezervací si vše ověřte na webové stránce autopůjčovny.

Pronájem auta v Londýn – porovnejte pomocí služby Skyscanner

###Pronájem auta na Londýnských letištích Heathrow a Gatwick Tyto informace jsou platné k červnu 2015

Díky statutu globálního města je Londýn místem největšího počtu přepravených pasažérů na světě, co se letů týče.
Londýn je obsluhován šesti letišti (Heathrow, Gatwick, City, Stansted, Luton a Southend). Přeprava mezi městem a jednotlivými letišti je relativně snadná díky velkému počtu linek veřejné dopravy a kvalitnímu silničnímu spojení, které se nadále zlepšuje. Pokud však musíte cestovat skrze Londýn, je lepší si zajistit dostatek času k přesunu, jelikož doprava v centru Londýna může být značně časově náročná. K šesti oficiálním letištím, z nichž pouze dvě se nacházejí v regionu Velký Londýn, můžete připočíst další britská regionální letiště (Biggin Hill, Blackbushe a další), které jsou z Londýna snadno dosažitelné. Mnohé z nich provozují nízkonákladové linky do zbytku Evropy i jinde a výběr těchto letišť může být finančně výhodný, ale i časově - zaleží, do jaké části Londýna cestujete.
Pro velký počet letišť se budeme věnovat pouze letištím Heathrow a Gatwick. ###Kde si na Londýnských letištích pronajmout auto? Některé společnosti vyžadují věk řidiče nejméně 21 let a držení řidičského průkazu po dobu alespoň tří let. Jiní provozovatelé mohou požadovat věk řidiče 25 let pro půjčení si vozu. Informujte se u své autopůjčovny a vyhněte se tak nepříjemnostem na letišti. ###Heathrow: Pronájem auta na letišti Heathrow umožňuje pružnost při plánování vaší cesty ve Spojeném království. Všichni provozovatelé půjčoven nabízejí široký výběr z mnoha vozů všech tříd a dalších služeb a mají své přepážky na všech letištních terminálech, kde se dozvíte nezbytné informace o pronájmu auta a lokaci samotných půjčoven a jejich parkovišť.
Půjčovny Hertz, Enterprise, Europcar, National, Alamo se nacházejí u letiště na Northern Perimeter Rd, Avis a Budget se nacházejí poblíž Terminálu 5 a půjčovna Sixt nedaleko Terminálu 4 na Great South West Rd. ###Gatwick: Orientace na letišti Gatwick je snadnější, neboť zde se všechny autopůjčovny nacházejí v Jižním Terminálu, nebo v jeho blízkosti.
Výběr z mnoha značek a tříd vozů, které jsou na letišti Gatwick k dispozici, vám usnadní tito provozovatelé: Hertz, Enterprise, Europcar, National, Alamo, Avis, Budget a Sixt. ###Čerpací stanice poblíž letišť Heathrow a Gatwick V závislosti na podmínkách pronájmu vašeho auta bude možná nutné vůz vrátit s plnou nádrží. ###Heathrow: V blízkosti letiště se nacházejí tři čerpací stanice:
Texaco Petrol na A4 Bath Road naproti hlavnímu vstupu letiště; British Petrol na Hatton Cross, Great West Road na silnici A30; Esso na okružní silnici okolo letiště Southern Perimeter Rd. Můžete si tak snadno vybrat, která čerpací stanice je nejblíž vašemu terminálu a udělat si tak čas na dočerpání nádrže. ###Gatwick: Nemusíte se obávat, pokud vaše auto potřebuje dočepovat nádrž. U obou terminálů, Severního i Jižního, jsou čerpací stanice v provozu 24 hodin denně. Řízení okolo letišť Heathrow a Gatwick ###Heathrow: Umístění letiště Heathrow umožňuje velmi snadné spojení na hlavní silniční síť poté, co jste si pronajali váš vůz. Ať už cestujete po Anglii, Skotsku či Walesu, cestování je přímočaré a rychlé.
Letiště se nachází blízko dálnic M4 a M25, které umožňují rychlý přístup do Londýna a jeho centra a také do menších měst a vesnic v jeho okolí.
Přes dostatek parkovacích míst je vhodné, vzhledem k obrovskému množství pasažérů, vyšetřit si dostatek času před vlastním odletem, pokud se s vypůjčeným vozem vracíte na letiště. ###Gatwick: Letiště Gatwick je vzdáleno 28 mil jižně od Londýna. Má přímé spojení na dálnici M23 (skrze Junction 9) a na silnici A23 London-Brighton. Dálnice M25 s napojením na celostátní dálniční síť je vzdálena pouhých deset minut cesty.

Avis
Europcar
Enterprise
Hertz
National Car
Alamo

Pronájem aut se společností Skyscanner

Vítejte u komplexního vyhledávání pronájmů aut ve Skyscanner. Prohledáváme tisíce destinací a porovnáváme tisíce nabídek autopůjčoven, abychom vám pomohli najít skvělou jízdu za nízkou cenu. Pomůžeme vám zorganizovat vaši cestu co nejlevněji, abyste na silnice mohli vyrazit s úsměvem. Zařiďte si cestu autem u nás.

Bezplatné porovnání autopůjčoven

Služba Skyscanner vám najde nejlevnější pronájmy aut na internetu. Jakmile najdete požadovanou nabídku pronájmu auta, přesměrujeme vás přímo na půjčovnu aut, kde můžete provést rezervaci. Nikdy si neúčtujeme žádné provize, proto vždy získáte nejlepší cenu.

Hledejte se společností Skyscanner

Potřebujete si pronajmout auto? Dál nehledejte. Ať už pojedete kamkoli a budete potřebovat jakékoli auto, máme pro vás řešení. Stačí zadat požadovanou destinaci, datum vyzvednutí a datum odevzdání auta a my vám najdeme všechny nabídky od předních autopůjčoven, abyste je mohli porovnat a rezervovat si vhodné auto za několik sekund.