Svědomité cestování

Milujeme naši planetu a chceme ji nadále objevovat. Ať už se chystáte na životní dobrodružství, spontánní prodloužený víkend, pracovní schůzi, na které musíte být, nebo setkání s rodinou a přáteli, jsme rádi, že si to užíváte.

Nelze popřít, že létání má pozitivní vliv na svět, ať už je to zvyšování kulturního porozumění a pomoc s ekonomickým vývojem. Ale má to také negativní vliv a víme, že cestování letadlem značně zatěžuje životní prostředí. Je na čase uvážit volby, které děláme, když chceme létat.

Zde je návod, jak začít.

Snižování emisí CO₂

Je to nevyhnutelné. Letadlové motory spalují palivo, což uvolňuje oxid uhličitý (CO₂). Čím více létáme, tím více CO₂ je vypouštěno do atmosféry.

Ale některá letadla spalují méně paliva nebo vypouštějí méně CO₂ než jiná. A proto jsme začali tyto lety označovat, abychom vám pomohli činit informovaná rozhodnutí při plánování vašich cest.

Jak vypočítáváme emise?

Analyzujeme model letadla létající na této trase, ověřujeme, zda má motory s efektivní spotřebou paliva a další alternativy.

Vypočítáváme emise na základě faktorů, jako je vzdálenost, kapacita a doba letu. Většina emisí vzniká při vzletu a přistání, a proto jsou přímé lety často nejekologičtější.

Poté označíme lety, které uvolňují menší než průměrné množství CO₂. Díky tomu můžete rozpoznat ekologicky vstřícné lety a porovnat je s vašimi ostatními možnostmi letů.

Jak cestujeme

Přestože jsme globální společnost – s pobočkami napříč Evropou, Severní Amerikou a Asii – naše létání se snažíme udržet na minimu díky video konferencím. Ale víme, že setkání tváří v tvář je důležité. Proto kupujeme udržitelné letecké palivo (SAF), kterým podporujeme tyto důležité cesty.

Spojili jsme se se SkyNRG, globální jedničkou na trhu s udržitelnými leteckými palivy. Jejich SAF je vyrobeno z odpadových olejů, jako je použitý kuchyňský olej, a slibuje až o 75 % nižší emise CO₂.

Začněte plánovat svou cestu