Mapa

Levné lety z Hanoj do Ho Či Minovo město

Informace o letu Hanoj - Ho Či Minovo město

Nejlevnější cena za zpáteční letenku za minulý měsíc

1 200 Kč

Přímé letecké spoje

4

Letů týdně

387

Průměrná doba letu, vzdálenost letu je 1161 kilometrů

2 hod. 5 min.

Nejpopulárnější letecká společnost za minulý měsíc

Vietnam Airlines

Ho Či Minovo město

1 letiště

Často kladené otázky

V destinaci Ho Či Minovo město je jedno letiště: Ho Či Minovo město.
Nejlepší cena nalezená na Skyscanner za let Hanoj - Ho Či Minovo město je 1 200 Kč. Byla nalezena shromážděním informací od různých přepravců a je to nejlevnější cena za celý měsíc.
2 hod. 5 min. je průměrná doba letu Hanoj - Ho Či Minovo město.
4 letecké společnosti létají přímo z Hanoj do Ho Či Minovo město.
387 letů týdně létá z Hanoj do Ho Či Minovo město, a to k měsíci červenec.

Lety z Hanoje do Ho Či Minova města (Saigonu)

Uvedené informace jsou platné k 28. 2. 2016.

 

Letecké spojení Hanoj–Ho Či Minovo město

Na této vnitrostátní trase se vám nejvíce vyplatí cesta s VietJet Air. Provozují přímé lety mezi dvěma největšími vietnamskými městy a let trvá jen 2 hodiny a 5 minut. Cena je rovněž příjemná. Podobně je na tom společnost Jetstar, která nabízí jen nepatrně vyšší ceny. Obě aerolinky létají několikrát každý den.

 

Odlet z Hanoje

Hanojské letiště Noi Bai je největší v severním Vietnamu a nachází se 45 km od města. Dostanete se sem taxíkem, minibusem nebo autobusem. Jízda taxi z města by za normálních podmínek (které už zahrnují přecpané silnice) neměla trvat déle než půl hodiny a stát okolo 320 000 vietnamských dongů. Minibus od kanceláře Vietnam Airlines na ulici Quang Trung v centru Hanoje stojí cizince 32 000 dongů (místní mají jízdenku o 10 000 levnější). Nejlevnější variantou jsou veřejné autobusy. Z autobusového nádraží Kim Ma sem dojedete spojem číslo 7 a na nádraží Long Bien hledejte 17. Frekvence spojů je od páté ranní do desáté večerní každých 15–20 minut a jízdenku pořídíte za pakatel 5 000 dongů. Vnitrostátní lety jsou vypravovány z terminálu 1, který poskytuje veškeré potřebné zázemí. Můžete si zde vybrat peníze z bankomatu, najíst se, dát si výbornou vietnamskou kávu či si zkrátit dlouhou chvíli nákupy. Pokud jste do Vietnamu právě přiletěli a jen pokračujete na jih, potěší vás, že transfery mezi terminály jsou k dispozici zdarma.

 

Přílet do Ho Či Minova města

Největší letiště ve Vietnamu je právě v Saigonu a jmenuje se Tan Son Nhat. Jde o moderní budovu se všemi vymoženostmi, na které jste zvyklí z Evropy. Při cestě z Hanoje přiletíte na Terminál 1. Přímo před příletovou halou najdete stanoviště taxíků. Jízda do centra netrvá déle než půl hodiny, letiště se rozkládá jen 6 km odtud. Cesta do většiny hotelů by měla stát okolo 150 000–170 000 dongů. Dejte si pozor na to, aby měl řidič zapnutý taxametr, případně si dohodněte cenu předem. Pokud se nechcete u taxíků mačkat s ostatními turisty, můžete využít přepážku taxi společnosti Mai Linh uvnitř terminálu. Objednat si vůz i uhradit potřebnou částku za cestu můžete beze všeho shonu zde. Za tuto službu zaplatíte přibližně 300 000 dongů. Jednou z dalších možností taxislužby v případě vnitrostátního terminálu je firma Sasco. V budově najdete i pobočky společností pronajímajících auta světových jmen: Avis, Hertz, Europcar, Budget a Sixt. Pamatujte ale, že větší zábava je na všudypřítomných skútrech.

 

Praktické rady a poznámky

Občané České republiky si při návštěvě Vietnamu musí vyřídit vstupní víza. Nabídka víz „on arrival“, tedy po příletu, většinou funguje bez problémů, pokud si však chcete být naprosto jistí, že nedojde k žádným nečekaným nepříjemnostem, zařiďte si víza raději předem na patřičné ambasádě. Budete také potřebovat platný pas, ideálně s biometrickými údaji. Ve Vietnamu je o 6 hodin víc než v České republice. Pokud do Hanoje přilétáte odsud, nezapomeňte si přenastavit čas. Mezi oběma místními městy pak není časový rozdíl.

 

Jaké to bude v Saigonu?

V Saigonu bude horko a vlhko. Sever Vietnamu je, co se týče počasí, v podstatě ideální. Je zde dost teplo, ale teploty se drží mezi 20 a 30 stupni a vlhkost vzduchu je o něco nižší než na jihu. Naproti tomu v Saigonu panuje tropické počasí s vlhkostí vzduchu v průměru až 70%. Zdejší jídlo vám však zvedne tlak. Typické polévky pho jsou nejen horké samy o sobě, jsou k nim servírovány navíc štědré porce nasekaných chilli papriček. Pamatujte, že čím déle se v lázni rozkládají, tím pálivější polévka je, nepřehánějte to tedy s nimi. Zvykat si je potřeba pomalu. Vietnam je v regionu jednou z dražších zemí, pro Evropana, a to i toho Středního, však stále cenově velmi příjemný. Nezapomeňte vyzkoušet překapávanou kávu se zahuštěným mlékem.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.