Mapa

Levné lety z Kuala Lumpur do Kota Kinabalu

Informace o letu Kuala Lumpur - Kota Kinabalu

Nejlevnější cena za zpáteční letenku za minulý měsíc

1 463 Kč

Přímých leteckých spojů

6

Letů týdně

217

Průměrná doba letu, vzdálenost letu je 1635 kilometrů

2 hod. 25 min.

Nejpopulárnější letecká společnost za minulý měsíc

AirAsia

Kota Kinabalu

1 letiště

Uvedené informace jsou platné k 23. 9. 2015.

Letecké spojení Kuala Lumpur – Kota Kinabalu

Přímý let z mezinárodního letiště Kuala Lumpur vám nabídnou tři společnosti; Malindo Air, Air Asia a Malaysia Airlines. V letadle strávíte 2 hodiny a 35 minut. Přímé spoje jsou vypravovány každý den, jistě si vyberete. V okolí Kuala Lumpur leží ještě letiště Sultan Abdul Aziz Shah Airport. Z něj se dá do Kota Kinabalu dostat pouze s přestupem, Malaysia Airlines vás vezmou nejprve do Singapuru a poté do cílové destinace.

Odlet z Kuala Lumpur

Hlavním letištěm pro Kuala Lumpur je Kuala Lumpur International Airport. Má dva terminály, KLIA1 a KLIA2. Z jednoho na druhý se dostanete vlakem, přičemž musíte ujet vzdálenost 2 kilometrů. Pokud přijíždíte z města, vlak zastavuje nejprve v hlavním terminálu KLIA1, poté pokračuje na KLIA2. Dobře si zkontrolujte, z jakého terminálu odlétáte. Nechte si dostatek času na orientaci, letiště je velmi rozlehlé. Pokud můžete, přijeďte tři hodiny před odletem, v klidu vyřídíte vše potřebné. Minimální doporučená časová rezerva jsou dvě hodiny.

Letiště Sultan Abdul Aziz Shah se po otevření Kuala Lumpur International zaměřilo hlavně na soukromou aviatiku. Přesto se může stát, že ve výjimečném případě budete odlétat odtud. Letiště disponuje třemi terminály, vnitrostátní lety odbavuje Terminál 3. Protože celé letiště podstoupí rekonstrukci, zkontrolujte si pečlivě místo odletu.

Přílet do Kota Kinabalu

Letiště tvoří dva terminály označované jako 1 a 2. Spojení mezi nimi zajišťuje autobus, který dále pokračuje do města. Pokud do něj nastoupíte na Terminálu 1, další zastávkou bude Terminál 2 a poté centrum Kota Kinabalu. Lístek stojí 5 ringgitů a osmikilometrovou cestu do města zvládnete za 30 minut. Při cestě z města autobus nejprve zastaví u Terminálu 2, aby poté pokračoval k Terminálu 1. Z obou terminálů můžete odjet v taxi. Před nástupem si v příletové hale kupte kupón, který odevzdáte řidiči. Kupón vyjde na 30 ringgitů, cena platí pro jedno vozidlo. Pronájem aut zprostředkovává Avis, Budget, Europcar, Hertz a Sixt. Jděte do příletové haly Terminálu 1, tam najdete kanceláře všech společností.

Praktické rady a poznámky

Stále budete na území Malajsie, nepotřebujete tedy žádná dodatečná povolení. Stačí vám ta, která jste měli při vstupu do země.

Jaké to bude v Kota Kinabalu?

Kota Kinabalu a Kuala Lumpur nemají mezi cenami velký rozdíl. Levné jídlo v Kota Kinabalu koupíte za 8 ringgitů, zatímco v Kuala Lumpur stojí 10. Lepší restaurace vyjdou v Kota Kinabalu trochu dráž, ve dvou se najíte za 65 ringgitů, což je o 5 více než v Kuala Lumpur. Pivo je v také mírně dražší, dáte za něj 12 ringgitů. I v Kota Kinabalu vás čekají stejná vedra jako v Kuala Lumpur. Počítejte s průměrnými denními teplotami mezi 26 a 28 °C, a to celoročně.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.