Mapa

Levné lety z Ostrava do Amsterodam Schiphol

Informace o letu Ostrava - Amsterodam Schiphol

Nejlevnější cena za zpáteční letenku za minulý měsíc

3 874 Kč

Přímých leteckých spojů

0

Průměrná doba letu, vzdálenost letu je 978 kilometrů

3 hod. 0 min.

Nejpopulárnější letecká společnost za minulý měsíc

Czech Airlines

Amsterodam Schiphol

1 letiště

Lety z Ostravy do Amsterdamu

Informace jsou ověřené k lednu 2016

Aerolinky, které létají z Ostravy do Amsterdamu

Z ostravského letiště Leoše Janáčka na letiště Amsterdam Schiphol se dostanete pouze s přestupem v Praze, kam jsou vypravovány lety každý všední den. Celou cestu z Ostravy do Amsterdamu můžete absolvovat s Českými aeroliniemi, s holandským dopravcem KLM nebo s nízkonákladovou společností Smart Wings. Z Prahy do Amsterdamu pak vypravuje lety ještě společnost easyJet.

Informace o terminálech

Ostravské letiště disponuje pouze jedním odbavovacím terminálem. Čas před odletem letadla můžete vyplnit návštěvou zdejších obchodů či kaváren. Zavítat můžete například do obchodu Relay, kde koupíte noviny, časopisy, tabákové výrobky, cukrovinky, nápoje i drobné občerstvení. Na kávu zajděte do Mattoni Grand Café a na jídlo do Bistro Gastro Flight.

Můžete si koupit také vstup do business salonku, který je oddělený od odletových čekáren a nabízejí v něm množství teplých i studených nápojů, drobné občerstvení a denní tisk. Připojení k WiFi síti je samozřejmostí, stejně jako v ostatních částech odbavovací haly.

Pokud cestujete s dětmi, vězte, že ani ony se na ostravském letišti nebudou nudit. Za bezpečnostní kontrolou se totiž nachází dětský koutek a také místnost pro rodiče s dětmi. V této místnosti jsou umístěny přebalovací pulty, které najdete také na toaletách ve spojovacím koridoru ve veřejné části odbavovací haly.

Na letišti se nacházejí dvě parkoviště pro krátkodobé stání a jedno parkoviště pro dlouhodobé stání. Jejich kapacita je dostatečná, proto letiště ani nenabízí možnost rezervovat si parkovací místo předem.

Letiště Amsterodam Schiphol leží přibližně 18 kilometrů od centra Amsterdamu. Pokud budete cestovat autem, první úsek z letiště pojedete po dálnici A4. Po asi 7 kilometrech se dostanete na dálnici A10, která obtáčí Amsterdam. Hromadná doprava je v blízkosti letiště velmi dobře propracovaná. Do nizozemské metropole jezdí každých patnáct minut autobusová linka 197. Stanice vlaku se nachází přímo u letiště a ve dne i v noci odtud jezdí vlaky na hlavní vlakové nádraží v Amsterdamu. Cesta vlakem zabere necelých 20 minut.

Praktické informace

Odbavovací přepážky se otevírají vždy dvě hodiny před plánovaným časem odletu. Poslední možnost pro odbavení na letišti je 40 minut před plánovaným odletem u společností Czech Airlines a Smart Wings a 30 minut před plánovaným odletem u ostatních leteckých společností. Některé společnosti nabízejí možnost odbavení přes internet. K cestě do Nizozemí vám postačí občanský průkaz, nebo cestovní pas. Vízum není potřeba.

Co lze v Amsterdamu očekávat

V Nizozemí se platí eurem. V Amsterdamu jsou ceny vyšší než u nás. V běžné restauraci se tam najíte v přepočtu za 400 korun, za tři deci vody dáte 50 korun a za cappuccino v kavárně zaplatíte přes 70 korun. Litr mléka v obchodě pořídíte za 25 korun, kilo brambor za 40 korun a kilo jablek za 60 korun. Láhev vína stojí kolem 200 korun. Taxikáři si účtují cca 60 korun za kilometr a litr benzínu natankujete za 40 korun.

Celé Nizozemí má typicky přímořské podnebí mírného pásu. Počítejte s tím, že je zde velmi deštivo, často se objevují mlhy a vane silný vítr. V letních měsících se průměrné teploty pohybují okolo 20 stupňů Celsia. Nejchladněji bývá v lednu a v únoru, nicméně průměrné teploty se i v těchto měsících drží nad bodem mrazu.

Nizozemí leží ve stejném časovém pásmu jako Česko a stejně jako my má i letní čas. Co v Amsterdamu rozhodně nevynechat a kam se podívat, si můžete přečíst v tomto článku.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.