Mapa

Levné lety z Ko Samui do Bangkok

Informace o letu Ko Samui - Bangkok

Nejlevnější cena za zpáteční letenku za minulý měsíc

3 980 Kč

Přímých leteckých spojů

7

Letů týdně

151

Průměrná doba letu, vzdálenost letu je 477 kilometrů

1 hod. 15 min.

Nejpopulárnější letecká společnost za minulý měsíc

Bangkok Airways

Bangkok Suvarnabhumi a Bangkok Don Meung

2 letiště

Často kladené otázky

V destinaci Bangkok jsou 2 letiště: Bangkok Suvarnabhumi a Bangkok Don Meung.
Nejlepší cena nalezená na Skyscanner za let Ko Samui - Bangkok je 3 980 Kč. Byla nalezena shromážděním informací od různých přepravců a je to nejlevnější cena za celý měsíc.
1 hod. 15 min. je průměrná doba letu Ko Samui - Bangkok.
7 leteckých společností létá přímo z Ko Samui do Bangkok.
151 letů týdně létá z Ko Samui do Bangkok, a to k měsíci červenec.

Lety z Koh Samui do Bangkoku

Informace jsou ověřené k březnu 2016

Aerolinky, které létají z Koh Samui do Bangkoku

Trasu z Koh Samui do Bangkoku bez mezipřistání obsluhují zejména dvě letecké společnosti: Bangkok Airways a Thai Airways. Létají zejména na letiště Suvarnabhumi. Na trase se pohybují asi tři až čtyři letadla denně. V Bangkoku je ještě letiště Don Meung, tam ale operují zejména nízkonákladové společnosti.

Informace o terminálech

Letiště na Koh Samui tvoří jen jeden přízemní terminál. Jeho zvláštností je, že je volně průchozí, není nijak uzavřený a je obklopený květinami a zelení.

Existuje řada možností, jak si čekání před odletem na letišti zpříjemnit. Pokud vás přepadne hlad, podél promenády před letištěm se nacházejí tři restaurace a dvě kavárny. Podávají se v nich nejen tradiční thajské speciality, tedy zejména mořské plody na sto způsobů zdobené známými i neznámými druhy ovoce a zeleniny, ale i vybrané pochoutky jedné ze zahraničních kuchyní. Pokud se budete chtít zchladit, obchod Swensens přímo na letišti nabízí nepřeberné množství různých druhů zmrzliny.

Pokud si budete chtít domů přivézt něco na památku, v prostorách letiště i v jeho těsné blízkosti se nacházejí stánky s ručními výrobky místních obyvatel. Ke koupi jsou ručně vyšívané dečky, hračky i dřevěné výrobky. V obchodech travel value a duty free koupíte parfémy světových značek i tabákové výrobky a vyhlášené cukrovinky.

Dostupnost WiFi na letišti není stoprocentní, pokud se ale potřebujete připojit na internet, několik minut chůze od letiště se nacházejí hotely, v nichž vám buď zdarma, nebo za drobný poplatek WiFi zpřístupní. Před letištěm je jen malé parkoviště. Pokud máte tedy možnost se sem dopravit jiným způsobem než vlastním autem, využijte ji.

Letiště Suvarnabhumi leží asi 33 kilometrů od centra Bangkoku. Cesta taxíkem do centra by neměla zabrat více než tři čtvrtě hodiny a stát více než 400 korun. Pozor na to, že thajští taxikáři turistům účtují vyšší sazby než místním. Další možností je minibus, který vyjde na necelých 700 korun a v centru by měl být v podobném čase jako taxi. Levnější alternativou je linkový autobus, který vás bude stát zhruba stovku, cesta se ale protáhne až o půl hodiny. A nejlevnější je vlak, který jede necelou půlhodinu a vyjde na 90 korun.

Praktické informace

Na letišti buďte zhruba tři hodiny před odletem. Připravte si pas, vízum nebudete potřebovat, pokud v Thajsku nehodláte zůstat déle než tři měsíce a nebudete tam pracovat. Více informací poskytne velvyslanectví Thajského království v Praze.

Co lze v Bangkoku očekávat

Většina cen v thajské metropoli je vyšších než u nás. Ačkoli oběd v běžné restauraci vyjde asi na 40 korun, láhev piva tam stojí asi 80 korun. I ceny v běžných obchodech jsou vyšší. Láhev mléka stojí 35 korun, kilo jablek vyjde na 75 korun a za kilo sýra zaplatíte až 500 korun. Na druhou stranu jsou v Bangkoku levnější pohonné hmoty, litr benzinu natankujete za 20 korun. A ušetří i kuřáci. Krabička cigaret Marlboro stojí asi 65 korun.

V Thajsku vás může překvapit zejména hromadná doprava. Pokud vám nevadí si připlatit, využijte služeb některého taxikáře. Pokud nemáte strach z dobrodružství, svezte se motorovou rikšou „tuk tuk“. V Thajsku se příliš neřeší řidičské oprávnění, takže si můžete také vypůjčit na celý den motorku. Dveře místních obchodů jsou otevřeny prakticky každý den. Většina minimarketů má otevřeno od sedmi ráno do jedenácti večer.

Nejteplejšími měsíci jsou duben a květen, kdy se teploty pohybují kolem 35 °C. Klima je ovlivněno letním a zimním monzunem. Například v červnu je jím zasažen východ Thajska a západní pobřeží. Tam se spouštějí husté lijáky až do října. Na jihu prší v zimě. Většinou ale prší přes noc nebo nejvýš hodinu v kuse. Při cestě do Bangkoku z Česka posuňte své hodinky o pět hodin dopředu. Tipy na výlety naleznete zde.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.