Mapa

Levné lety z Washington do Praha

Informace o letu Washington - Praha

Nejlevnější cena za zpáteční letenku za minulý měsíc

9 118 Kč

Přímých leteckých spojů

0

Průměrná doba letu, vzdálenost letu je 6888 kilometrů

9 hod. 45 min.

Nejpopulárnější letecká společnost za minulý měsíc

Lufthansa

Praha

1 letiště

Uvedené informace jsou platné k 23. 9. 2015.

Letecké spojení Washington–Praha

Cestu do Prahy můžete začít na každém ze tří letišť, které leží v okolí Washingtonu. Z žádného není vypravován přímý let, ale snadno najdete spojení s jedním přestupem. Nejvíce možností nabízí Washington Dulles International Airport. Své lety tu vypravuje Lufthansa, se kterou zamíříte nejprve do Mnichova nebo Frankfurtu, dále Turkish Airlines, které vás vezmou do Istanbulu, s Deltou přistanete nejdřív v New Yorku, s United v Bruselu, s Austrian Airlines ve Vídni, s KLM v Amsterdamu a s British Airways v Londýně. Dalším mezinárodním letištěm je Baltimore-Washington. Odtud létá Delta do New Yorku a posléze do Prahy, British Airways vypravují přímé lety do Londýna, odkud se už do cíle dostanete snadno. Na palubu můžete nastoupit i na Ronald Reagan National Airport. Odtud se s Deltou podíváte nejprve do New Yorku, a poté do cíle. Air Canada nabízí cestu se dvěma přestupy, přes Toronto a Frankfurt. Dva přestupy absolvujete i během cesty s Deltou přes Atlantu a Paříž.

Odlet z Washingtonu

Než vyrazíte na letiště, přesvědčte se, že míříte na to správné. Washington Dulles International Airport i Baltimore-Washington International Airport leží 40 kilometrů od města. Na Ronald Reagan National Airport to máte z centra 5 kilometrů, spojení obstarává linka metra. Nechte si dostatečnou časovou rezervu jak na cestu, tak na odbavení a bezpečnostní kontrolu. Letištní procedury byste měli stihnout za 2 hodiny, rezerva 3 hodin vám dá téměř úplnou jistotu.

Přílet do Prahy

Na letišti Václava Havla v Praze se místo přistání dělí podle toho, z jakého města jste přiletěli. Jestliže jde o místo patřící do Schengenského prostoru, přistanete na Terminálu 2, ostatní lety přistávají na Terminálu 1. Terminály jsou u sebe a spojeny chodbou, z jednoho dojdete na druhý během 10 minut. Městská hromadná doprava obsluhuje oba terminály, zajíždí k nim autobusy 100, 119 a 191. Ty vás odvezou na metro, kterým se do centra dostanete do 20 minut. Lístek stojí 32 korun. Přímá linka Airport Express spojuje letiště a vlakovou stanici Hlavní nádraží, odkud vyjíždí mezinárodní rychlíky. Cesta na nádraží vám zabere 35 minut. Zastávky leží vždy u východu z příletových hal obou terminálů. Stanoviště taxi najdete stejně jednoduše, prostě vyjděte ven a hned je uvidíte. Pokud potřebujete odjet vozem, pronájem zprostředkovává Avis, Budget, Czechocar, Dvořák Rent a Car, Europcar, Hertz, Rent plus a Sixt. Kanceláře mají všechny společnosti trochu stranou, v přízemí Parkingu C. Dojdete tam podle směrovek.

Praktické rady a poznámky

Pro let je nutné mít pas se strojově čitelnými a biometrickými údaji. Pokud jste občan České republiky, nepotřebujete nic dalšího.

Jaké to bude v Praze?

Ve srovnání s Washingtonem bude v Praze o něco větší zima, například v červenci bývají denní průměrné teploty 17,1 °C, což je o 9 °C méně než ve Washingtonu. Leden v Praze má průměr -2 °C, ve Washingtonu 2,2 °C. Náladu vám zlepší účet v restauraci. Oběd pro dva stojí 600 korun, levné jídlo pro jednoho pak 120. A pivo pouze 33. Dlouhá cesta na východ má za následek změnu časového pásma o 6 hodin. Ručičky posuňte dopředu.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.