Mapa

Lety Brussels Airlines

Brussels Airlines je hlavní leteckou aerolinií v Belgii. Společnost létá do 66 destinací ve 20 evropských zemích. Dálkové lety nabízí do USA a Afriky. Brussels Airlines je členem Star Alliance. Aerolinie fungují od roku 2005. Pod názvem Brussels Airlines začaly vystupovat o dva roky později. V roce 2008 získala 45% podíl ve společnosti německá skupina Lufthansa AG. V roce 2009 povolila Evropská komise Lufthanse společnost převzít.

Proč letět s Brussels Airlines

Odbavení

Odbavení na letišti začíná zpravidla 2 hodiny před odletem u letů po Evropě. U mezikontinentálních letů je check-in otevřen 3 hodiny před odletem. Na letiště se proto dostavte s dostatečnou časovou rezervou. Odbavit se můžete také sami přes internetový systém Brussels Airlines. Letenky si doma jednoduše vytisknete a na letišti zamíříte přímo k bezpečnostní proceduře. Pokud máte k odbavení velké zavazadlo, zanecháte jej na speciální přepážce, kde se většinou netvoří fronty. Ještě rychlejší odbavení je možné ve speciální aplikaci ve vašem mobilním telefonu. V tomto případě budete místo papírové letenky ukazovat QR kód ve vašem zařízení.

Zavazadla

Cestující si mohou vzít na palubu letadla jedno kabinové zavazadlo s povolenými rozměry 55x40x23cm a také jeden osobní předmět, kterým může být typicky notebook nebo větší fotoaparát. Váha těchto dvou zavazadel by neměla přesáhnout 12kg. Pokud jste si zakoupili letenky v tarifu Check & Go, nemáte při letech po Evropě zahrnuto v ceně letenky odbavené zavazadlo. V případě potřeby si zavazadla můžete dokoupit za 21USD. U dálkových letů je zavazadlo 23kg součástí ceny letenek ve všech cestovních třídách.

Sedadla

Vaše oblíbené sedadlo si můžete zvolit při check-inu zdarma ve všech třídách kromě nejnižší třídy Check & Go. V této cenové skupině si budete muset za výběr oblíbeného místa připlatit 10EUR. Za 25EUR si i v ostatních typech ekonomické třídy můžete zvolit sedadlo dříve před check-inem. Pro ekonomickou třídu jsou na výběr také speciální komfortní sedadla. Za extra místo na nohy u nouzových východů si připlatíte 60EUR.

Rezervační poplatky

Rezervace letenky platební kartou online je zdarma. Při koupi letenky po telefonu nebo na pobočce na letišti vám však bude účtován poplatek. Změny u letenky v nejnižším tarifu nejsou možné. U tarifu Light&Relax zaplatíte za změnu 50EUR a rozdíl cenách letenek. Pro bližší informace můžete kontaktovat servisní tým online na stránce Brussels Airlines. Společnost lze kontaktovat také na facebooku a twitteru.

Služby na palubě

U krátkých letů v Evropě je občerstvení cestujícím nabídnuto jen za poplatek. Při dálkových letech máte v ceně teplé jídlo a nápoje. Zabavit se můžete interaktivní obrazovkou před vámi. K dispozici jsou vám hry, hudba a filmy.

Brussels Airlines

5,0/5
Na základě 5751 hodnocení

Hodnotíme poskytovatele na základě zpětné vazby uživatelů týkající se: spolehlivosti cen, poplatků, služeb zákazníkům a snadnosti používání stránek poskytovatele.

Další informace

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.