Mapa

Lety Eurowings

Eurowings je německá nízkorozpočtová společnost, která spadá pod skupinu Lufthansa. Hlavní sídlo firmy je v Düsseldorfu. Další velké základny má aerolinie v Hamburku, Vídni, Stuttgartu nebo Mnichově. Společnost obsluhuje mnoho destinací v Německu a dalších evropských zemích. Létá také do Asie a do Ameriky. Eurowings vznikla již v roce 1993. Až od roku 2014 je ale součástí Lufthansa Regional. Společnost začala vystupovat pod jménem Germanwings. V roce 2015 začala pro dálkové lety využívat Airbus A330-200. Ve stejném roce začalo postupné slučování společnosti Germanwings do aerolinie Eurowings.

Proč letět s Eurowings

Odbavení

Check-in je u německé společnosti Eurowings zdarma, přestože se jedná o nízkonákladovou aerolinii. Vaše odbavení začíná zpravidla 2 hodiny před odletem a končí 40 minut před plánovaným časem letu. Online check-in, který je rovněž zdarma, je přístupný 72 hodin před cestou. Na letišti můžete využít připravené také kiosky. Letenku si lze také vytisknout doma po odbavení na vašem počítači. Poslední možností je využití mobilní aplikace Eurowings. V tomto případě ukážete na letišti pouze čárový kód letenky z mobilního telefonu nebo tabletu.

Zavazadla

V ceně letenky máte zahrnuto jedno příruční zavazadlo o max. velikosti 55x40x23 cm s celkovou váhou 8kg. Povolena je ještě malá taška o velikosti 40x30x10cm, kterou může být např. kabelka, fotoaparát nebo notebook. Odbavené zavazadlo 23kg je v ceně od tarifu Smart. V cenové skupině Basic si musíte zavazadlo připlatit. Při letech v Evropě zaplatíte 15EUR, při dálkových letech dvakrát tolik. Za sportovní vybavení, jako jsou např. lyže, se platí stejné částky.

Sedadla

U nejnižší třídy Basic si budete muset za oblíbené sedadlo připlatit. V tarifu Smart si standardní sedadlo zvolíte zdarma. Máte-li zájem o sedadlo s extra 10cm prostoru, budete si muset připlatit 4-6EUR dle typu destinace. V rámci tarifu Best si lze zdarma vybrat i sedadla v prvních třech řadách s větším prostorem na nohy.

Rezervační poplatky

Koupíte-li si svůj let online platební kartou, nezaplatíte žádné další skryté poplatky. Při rezervaci letenky telefonicky nebo na letišti však poplatky účtovány jsou. Změna letenky je možná online, telefonicky nebo v mobilní aplikaci. Poplatky vždy záleží na typu změny a na dané trase. U změny datumu budete kromě poplatku za změnu muset uhradit i rozdíl v ceně letenek.

Služby na palubě

Pokud máte koupenou letenku ve třídě Smart, obdržíte během letu malé občerstvení, vodu a další nápoj typu džus, coca-cola nebo káva. S tarifem Best si budete moci vybrat občerstvení z menu Wings Bistro, které obsahuje teplé pokrmy. Ze stejného menu se dá občerstvení zakoupit se všemi typy letenek. Speciální dietní menu není u Eurowings dostupné.

eurowings

5,0/5
Na základě 311 hodnocení

Hodnotíme poskytovatele na základě zpětné vazby uživatelů týkající se: spolehlivosti cen, poplatků, služeb zákazníkům a snadnosti používání stránek poskytovatele.

Další informace

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.