Mapa

Nejnizší ceny letenek do města Milán

Milán
 
Milán, hlavní město Lombardie a severní Itálie a druhé město po Římu. Centrum prakticky všeho dění, Milán má dlouhou historii, je však určitě novým a moderním městem Itálie, dnes převážně orientované na obchod a byznys. Kromě honosných historických paláců a chrámů vás do očí jistě uhodí zářivé výlohy obchodů zastupujících snad všechny značky světa, které něco znamenají. Nejen proto se Milán vyjímá jako centrum nákupů. Zvláště v zimě před Vánočními svátky se město stává zcela uchvacujícím se svými zářivými světly a tradičním velikým vánočním stromem, stojícím vždy před milánským dómem – mohutnou Katedrálou Narození Panny Marie. Milán je tak vhodnou destinací k navštívení po celý rok, ale v zimě nečekejte subtropické středomořské klima. Teploty často padají pod body mrazu a bývá deštivo. Milán však netvoří jen „nablýskaný“ střed města, ale je v něm mnohé co objevovat i v relativně málo známých čtvrtích.
 
Milán možná postrádá atmosféru jiných italských měst kvůli své jisté uspěchanosti, způsobené tím, že jde o hlavní město byznysu v Itálii. Pro návštěvníky však nabízí mnohé obdivuhodné. Je bohaté svými kostely a katedrálami, muzei i galeriemi, paláci i zahradami a parky. Nejen studenti umění si zde přijdou na své. Mezi mnohými „monumenty“ ční zmíněný Milánský dóm, překrásná bělostná katedrála postavená z mramoru. Kostel Santa Maria delle Grazie či Bazilika sv. Ambrože představují důležité milníky evropské architektury. Hrad Castello Sforzesco, rodové sídlo Sforzů a mohutná citadela, dnes hostí několik muzeí a uměleckých sbírek, mezi nimiž najdete i Mantegnovy a Tiepolovy malby či Michelangelovu poslední sochu a mnohé jiné. Světově proslulý operní dům La Scala (Teatro alla Scala) byl dějištěm většiny velkých Italských oper a nedávno prošel renovací. I dnes zde samozřejmě můžete zajít na klasickou operu, předvedenou nejnadanějšími umělci. Pro klidnější rozjímání je nutností navštívit Cimitero Monumentale – monumentální, překrásně zdobené hrobky dávají jméno hřbitovu, kde leží pochovaní velcí italští mistři a další význačné osobnosti.
 
Někdo stejně dobře relaxuje v ruchu velkoměsta a právě těm je třeba navštívit nejznámější obchodní galerii Galleria Vittorio Emanuele, nákupní centrum par excellence ve stylu paláce z 19. století. Anebo posedět na největším milánském náměstí Piazza del Duomo – kulturním a společenském centru Milána, které se svými paláci, výzdobou a katedrálou působí vskutku majestátně. Oproti tomu Piazza Mercanti je kouzelné, malé středověké náměstíčko, schované mezi velkými paláci. Je lemované gotickými a renesančními domy, které se o Vánocích mění v tržiště, kde dostanete koupit lokální produkty, sladkosti a suvenýry.
 
Lombardii dominuje řeka Po a Alpy na severu. Miláno leží jen kousíček od jejich předhůří a malebné údolí s jezerem Como mu takřka vybíhá vstříc. Nacházejí se zde další překrásná města jako Bergamo či Mantova. V Alpách leží také malebná městečka Bellagio, Varenna a Tremezzo, skvělá místa pro romantické výlety a načerpání energie.

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Milán

Často kladené otázky

V destinaci Milán jsou 3 letiště: Milán Malpensa, Milán Bergamo a Milán Linate.
Letecké společnosti Gulf Air, SkyUp Airlines, Oman Air, Nouvelair, GOL Linhas Aéreas, Norwegian, BA Cityflyer a Azul Airlines létají přímo do destinace Milán.
Nejlevnější měsíc pro let do destinace Milán je březen.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.