Mapa

Levné letenky do Barcelony

Barcelona

Katalánská metropole oplývá četnými památkami, zajímavostmi, restauracemi a obchody, ale především architekturou, která utváří bez nadsázky jedinečný charakter. Toto fascinující místo opravdu stojí za návštěvu. Neváhejte a najděte si s námi své letenky do Barcelony.

 

Letiště v Barceloně

Letiště Barcelona El Prat najdeme přibližně 12 kilometrů jihozápadně od středu města. Jedná se o největší katalánské letiště a celkově druhé největší v zemi, hned po známém letišti Barajas v Madridu. Základnu zde mají společnosti Vueling Airlines a Spainair, nabízející dostupné letenky. Míří sem ponejvíce lety z evropských a severoafrických destinací společně s vnitrostátními linkami. Menší počet letů cílí na jihovýchodní Asii a Latinskou a Severní Ameriku.

 

Letiště má celkem dva terminály, které od sebe dělí vzdálenost asi dvou kilometrů. Pokud přestupujete mezi terminály, vyjděte z tranzitní zóny ven a přepravte se bezplatnou kyvadlovou dopravou. Na přestup mezi terminály počítejte celkově s větší časovou rezervou, kdežto v rámci jednoho terminálu bude stačit něco přes půlhodiny.

 

Cesta z letiště v Barceloně

Dopravit se z letiště do centra Barcelony trvá v závislosti na zvoleném dopravním prostředku a provozu asi 30 minut. Lze využít autobusových linek, metra či příměstských vlakových spojů.

Velmi oblíbenou možností dopravy do centrálních části města jsou autobusová linka 46. Jízdenku platnou pouze pro autobus koupíte v ceně 2,15 € u řidiče. Lze také pořídit celodenní jízdenku na MHD za 8,40 €, případně bloček jízdenek T-10 po 10 kusech v celkové ceně 10 €.

Do centra míří taktéž metro linky L9 se stanicemi v obou terminálech. Jízdenka na metro stojí 4,50 € a je přestupní pouze v rámci spojů metra. Pro dosažení středu Barcelony musíte přestoupit na modrou nebo červenou trasu metra a tato cesta vám zabere přibližně 50 minut.

 

Příměstský vlak R2 směřující na hlavní nádraží představuje další vhodnou možnost, především pokud míříme dále mimo Barcelonu. Jízdenka na vlak stojí 4,10 €, lze také uplatnit jednu z výše zmíněných jízdenek T-10.

Letiště obsluhuje také zvláštní linka Aerobus, která není součástí městské hromadné dopravy. Autobus jede přímo do centra bez dalších zastávek, cesta trvá asi 35 minut. Jízdenky se dají zakoupit  za 5,90 €.

V případě nočního letu mezi 23:00 a 5:00 cestujte autobusem N17 (terminál 1) či N16 (terminál 2). Autobusy jezdí každých dvacet minut a jízdenky vyjdou na 2,50 €.Co dělat v Barceloně

Jako hlavní město autonomního Katalánska se Barcelona řadí mezi pravé španělské klenoty. Spojuje slunečné pláže na Costa Brava, ale i historické památky a významné atrakce přímo ve městě. O její magickou a pestrobarevnou podobu se z velké části zasloužil jeden z velikánů své doby – Antoni Gaudí. K vidění je zde mnoho jeho staveb, které vás vtáhnou do pohádkové říše symbolů a snů. Dále si zde užijete nejrůznější atrakce jako lanovku, nákupní třídy nebo skvělé gastronomické zážitky v místních restauracích.

 

Ubytování v Barceloně

Barcelona nabízí pestrou škálu nejrůznějších hotelů, hostelů, penzionů a dalšího ubytování. Překvapivě ani střed metropole nemusí cestovatele nepříjemně zaskočit cenou za ubytování. Vyberte si s námi to pro sebe tu nejlepší možnost, kde strávit svůj pobyt na Skyscanner hotelech. Navštivte kouzelnou Barcelonu s výhodnými letenkami – rezervujte ještě dnes!

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Barcelona

Často kladené otázky

V destinaci Barcelona je jedno letiště: Barcelona.
Letecké společnosti SkyUp Airlines, Transavia France, Oman Air, transavia, Norwegian, GOL Linhas Aéreas, Azul Airlines a Laudamotion létají přímo do destinace Barcelona.
Nejlevnější měsíc pro let do destinace Barcelona je březen.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.