Mapa

Levné letenky Mallorca

Uvedené informace jsou platné k 1.3.2018

Španělská Mallorca

Mallorca je součástí Baleárských ostrovů a skvělým tipem pro vaši letní dovolenou. Těšit se můžete na krásné pláže a křišťálově čistou vodu. Ve Španělsku je základem dobré jídlo a spousta večerní zábavy!

Letiště Mallorca

Z Letiště Václava Havla v Praze si lze rezervovat přímé lety na Mallorcu s nízkorozpočtovou společností Smart Wings. Cesta z Prahy trvá 2,5 hodiny. Letenky si můžete porovnat také s jedním přestupem s aeroliniemi Lufthansa nebo Austrian Airlines.

Letiště na Mallorce je vzdálené 10km od centra hlavního města Palma. Cesta taxi z letiště vás bude stát 18Kč. Alternativou je cesta autobusem č. 1. Jízdenka na autobus stojí 5EUR a dá se zakoupit přímo u řidiče. Na letišti si můžete také pronajmout automobil.

Mallorca a aktivity

Historické památky Mallorcy jsou směsí různých kultur, neboť ostrov byl dobýván Římany i Maury. Vaší pozornosti by nemělo uniknout hlavní město Palma s krásnou katedrálou La Seu. Tato katedrála zasvěcená Panně Marii patří k největším gotickým katedrálám v Evropě. Klášter a olivové háje na vás čekají ve Valldemose. Velmi pěknými městečky jsou také Deia a Fornalutx. Z Palmy se můžete vydat na výlet historickým vláčkem do Sólleru. Trasa vede přes hory a vlak projíždí mnoha tunely. Příznivci pěší turistiky ocení stezku na vrchol nejvyšší hory ostrova Puig Major. V pohoří Tramuntana jsou dobré podmínky i pro horolezce. Jednou z nejhezčích pláží je Cala Amarador. Tyrkysová barva moře vás na Mallorce zcela jistě nadchne. Na ostrově je mnohem více zeleně než např. na Kanárských ostrovech. Letenky Mallorca-Praha si můžete vyhledat zdarma už nyní!

Hotely a doprava

Na Mallorce zajišťují přepravu autobusy. Určitě se projeďte také zmíněným vláčkem do Sólleru. Nejlépe a nejrychleji se však budete po ostrově pohybovat, pokud si pronajmete vlastní automobil. Podívejte se na aktuální nabídku přítomných autopůjčoven. Hotely najdete kolem hlavního města Palma a především na severu ostrova. Dvoulůžkový pokoj lze vyhledat od 1200Kč.

Kdy na Mallorcu?

Středomořské klima je nejteplejší v letních měsících. V červenci a v srpnu bývá velké horko s teplotami přes 30 stupňů. Ideálním časem návštěvy je květen, červen nebo září. V zimě jsou mnohem častější dešťové přeháňky. Teploty v zimních měsících zpravidla neklesají pod 15 stupňů.

Gastronomické speciality

Typickým pokrmem na Mallorce je Frito Mallorquín. Jedná se o smažené vepřové nebo jehněčí maso s bramborami a zeleninou. Oblíbená je také rýže s houbami, králíkem nebo šneky. Šneci jsou součástí i jiných pokrmů. Další specialitou jsou lilky plněné směsí masa, slaniny, rajčat a cibule. Ve Španělsku nemůže na stole chybět výborné víno. Jako zákusek je možné podávat plněné "koblihy" Ensaimada de Mallorca.

Další rady a tipy

Koupíte-li si letenky na Mallorcu, zkontrolujte si platnost vašeho občanského průkazu. Pro vstup do Španělska je zapotřebí právě tento doklad. Úředním jazykem je katalánština a španělština. Domluvíte se i anglicky, neboť ostrov je tradiční destinací dovolených. Vydáte-li se na Mallorcu v listopadu, čeká na vás známý festival plný trhů ve městě Inca. Krásné jsou také oslavy církevních svátků, jako jsou Vánoce, Velikonoce včetně karnevalu nebo svátek San Juan. 20. ledna se koná svátek San Sebastian, při kterém se zapalují vatry a po celém ostrově se griluje maso. V srpnu se zase slaví svátek Moros i Cristianos (mauři a křesťané). V rámci těchto oslav probíhá rekonstrukce dobových bitev.

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Palma De Mallorca

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.