Mapa

Levné letenky do Paříže

Paříž jako z filmů

Francouzská metropole si označení nejkulturnějšího města na světě zaslouží. Návštěvníkům předkládá doslova přehršli světoznámých památek, galerií klasického i soudobého malířství, různě zaměřených muzeí, architektonických skvostů a dalších pozoruhodností. A jako by to nestačilo, vyniká i neopakovatelnou pohodovou atmosférou. Ne nadarmo se říká, že kdo nebyl v Paříži, bezpochyby přišel o hodně. Platnost tohoto tvrzení si můžete ověřit sami na vlastní kůži – letenky do Paříže totiž sežene doslova za pár korun!

Letiště v Paříži

Pasažéry, kteří do Paříže přicestovali letecky, obsluhují tři letiště. Většina návštěvníků přistane na letišti Charlese de Gaulla (CDG nebo Roissy), počtem letů i odbavených cestujících jedno z největších na světě. Leží 23 kilometrů severovýchodně od Paříže, tvoří jej celkem tři terminály a do centra se z něj dopravíte buď kyvadlovými autobusy letecké společnosti Air France, nebo linkou příměstského vlaku RER.

Starší letiště Orly bylo vybudováno jižně od Paříže a slouží především vnitrostátním letům. Ze tří pařížských letišť leží nejblíže k centru, kam se svezete tramvají, autobusem nebo vlakem.

Nízkonákladové společnosti (nabízející nejlevnejší letenky) z České republiky často létají na letiště Beauvais nacházející se 80 kilometrů severně od metropole. Nejrychlejším způsobem, jak z něj dojet přímo do Paříže, zůstává doprava autobusem. 

Doprava po Paříži

Tvrzení, že Paříž vyniká veřejnou dopravou, není ani zdaleka nadsazené. Kromě husté pavučiny linek autobusů, tramvají a metra, jednoho z nejstarších na světě, proslulo francouzské velkoměsto spolehlivými příměstskými vlaky RER, vhodně doplňujícími podzemní dráhu. Proto se vyplatí pořídit si podle po počtu dnů kartu Paris Banlieue, Kromě toho, že platí pro veškerou městskou dopravu v zónách 1 – 3, kde leží většina pamětihodností, poskytuje řadu slev na vstupném kupř. i do Disneylandu či v některých restauracích a obchodech.

Pokud hodláte si prohlédnout Paříž i mimo její centrum, vhodnou variantu přepravy představuje pronájem auta. Zejména pro poznávání okolí, jako je dlouhou dobu rozlohou největší stavba – královský zámek ve Versailles, se zapůjčený vůz bude víc než hodit.

Ubytování v Paříži

Hlavní město sladké Francie zůstává jedním z nejnavštěvovanějších míst na naší planetě, proto doslova překypuje širokou paletou ubytovacích zařízení a hotelů různé kvality a následně i cen. Zejména ve středu města nepatří ubytování k právě nejlevnějším, proto se vyplatí důkladný průzkum nabídky, kupř. zde.

Co byste rozhodně měli v Paříži navštívit

Pobývat v Paříži a nezajít na Eiffelovu věž není dost dobře myslitelné. Legendární ocelová stavba dosahuje výšky 300 metrů a ve dne i v noci zůstává opravdovou dominantou města.

O nic méně proslulý Vítězný oblouk připomíná velké dny země galského kohouta a z něj vedoucí široký bulvár Champs-Élysées zůstává nejživější tepnou města. Každoročně právě tady Francouzi oslavují státní svátek velkolepou vojenskou přehlídkou, při níž defilují i příslušníci cizinecké legie. Za náhrobkem Napoleona Bonaparta se ale musíte vypravit do působivé Invalidovny s mohutnou zlatou kopulí.

Proslulý gotický chrám Notre-Dame s dvěma useknutými věžemi na ostrově v řece Seině patří mezí první památky, které UNESCO zařadilo mezi světové dědictví lidstva. Pokud chcete vidět na vlastní oči nejslavnější obraz světa, Monu Lisu Leonarda da Vinci, navštivte bývalý královský palác Louvre. Muzeum d´Orsay a Pompidovo středisko hostí skvělé sbírky novějšího výtvarného umění.

Z návrší Montmartre, kde stojí bílá bazilika Sacré-Coeur, se otvírá nádherný pohled na rozsáhlou pařížskou aglomeraci. Pokud sejdete úzkými uličkami dolů, ocitnete se v umělecké čtvrti, kde si můžete nechat namalovat svůj portrét.

Nejen odborníci považují Paříž mezi střediska světové módy. Kromě mnoha butiků ji nabízejí tradiční obchodní domy a nová nákupní centra, kupř. Galerie Lafayette. Neúplný výčet pařížských pozoruhodností zakončíme pozvánkou do v roce 1992 otevřeného Disneylandu.

Francouzská kuchyně je po právu vyhlášená mezi labužníky z celého světa. Určitě byste měli kromě oběda nebo večera si v některé z četných místních restaurací, kaváren nebo bister jen tak posedět nad kávou či se sklenicí vína v ruce a beze spěchu pozorovat kolem sebe, jak francouzské velkoměsto nejen žije, ale doslova kypí každý den.

Neváhejte a zarezervujte si své letenky do Paříže již nyní!

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Paříž

Často kladené otázky

V destinaci Paříž jsou 3 letiště: Paříž Charles de Gaulle, Paříž Orly a Paříž Beauvais.
Letecké společnosti Gulf Air, SkyUp Airlines, Transavia France, Oman Air, transavia, Nouvelair, Norwegian a GOL Linhas Aéreas létají přímo do destinace Paříž.
Nejlevnější měsíc pro let do destinace Paříž je únor.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.