Mapa

Lety s Condor

Condor je třetí největší německá aerolinie, jsou-li posuzovány počty přepravených cestujících a počet letadel. Hlavní leteckou základnu má na letišti ve Frankfurtu. Další velké základny naleznete na letišti v Mnichově a dalších větších německých městech. Aerolinie se specializuje na prázdninové destinace. V roce 2000 převzala společnost Condor od firmy Lufthansa skupina Thomas Cook. Condor létá do 90 destinací ve Středomoří, Africe, Severní a Jižní Americe a také Karibiku. V posledním roce došlo k mírnému poklesu cestujících, neboť společnost se snaží o snížení nákladů a zmírnění ztráty. Condor stále zůstává v Lufthansa Miles & More programu a také v podobném programu dalšího z partnerů – společnosti Alaska Airlines.

Proč letět se společností Condor

Odbavení

Check-in u společnosti Condor je zdarma. Odbavení u letů po Evropě začíná zpravidla 2 hodiny před odletem. U delších letů např. do Ameriky se přepážky check-inu otevírají o hodinu dříve. Check-in si můžete na některých letištích provést sami v automatech, které vám vytisknou palubní vstupenku. Další možností je odbavit se již z domova. Aerolinie umožňuje online check-in 24 hodin před cestou. Na některých trasách však online odbavení možné není. Můžete si také bezplatně stáhnout mobilní aplikaci Condor a to pro systém Android i iOS.

Zavazadla

Na palubu letů Condor si můžete bezplatně zabalit příruční zavazadlo s rozměry 55x40x20cm a váhou 6kg. Odbavené zavazadlo do 20kg je bezplatnou součástí dálkových letů do Afriky, Asie, Karibiku nebo Latinské Ameriky. Letíte-li např. do USA nebo do Kanady, je vám zdarma povolen dokonce kufr s maximální hmotností 23kg. Na kratších trasách není palubní zavazadlo součástí ceny a musíte si ho dokoupit. Cena závisí na destinaci. Vždy je však levnější si zavazadlo rezervovat online. Na letišti bývají totiž ceny dvakrát vyšší.

Sedadla

Rezervaci oblíbeného sedadla máte zdarma u cestovních tříd Business Class a Premium. U nižší třídy si budete muset za výběr místa zaplatit. Poplatek závisí na typu destinace. Společnost rozlišuje celkem 5 zón. V nejnižší zóně, kterou tvoří lety do blízkých států, zaplatíte za standardní sedadlo 12,99USD. Speciální XL sedadlo s větším prostorem na nohy stojí 29.99USD. Nejdražší skupinou jsou lety do USA, Kanady a Portorika, u kterých je standardní sedadlo zpoplatněno částkou 39.99USD a XL sedadlo dokonce 119.99USD.

Rezervační poplatky

Poplatky za změnu letenky závisí opět na třídě letu a také zóně, do které poletíte. Kromě poplatku je nutné uhradit rozdíl cen letů, je-li vaše nová rezervace dražší. Změna u evropských letů má zpravidla poplatek 50EUR. U ostatních delších letů se pak poplatek zvyšuje na 70EUR. Změny je možné provádět max. 24 hodin před odletem. Zrušení letu s vrácením peněz není možné.

Služby na palubě

U krátkých letů po Evropě není u třídy Economy občerstvení zahrnuto v ceně letenky. U třídy Premium je jídlo na palubě poskytnuto zdarma. Občerstvení si můžete zarezervovat dopředu za výhodnou cenu. Dostanete zdarma vodu a horký nápoj. Standardní menu stojí 10USD. Za menší občerstvení typu sendvič pak zaplatíte 5,50USD. Na dálkových letech jsou teplé pokrmy a nápoje poskytnuty všem cestujícím.

Condor

5,0/5
Na základě 100 hodnocení

Hodnotíme poskytovatele na základě zpětné vazby uživatelů týkající se: spolehlivosti cen, poplatků, služeb zákazníkům a snadnosti používání stránek poskytovatele.

Další informace

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.