Mapa

Levné letenky do Londýna

LONDÝN

Neopakovatelný Londýn v současné chvíli představuje největší město celé západní Evropy. Skloubí se v něm dlouholetá britská tradice a kosmopolitní nádech mnoha kultur a etnik. Potěší vás památkami světového věhlasu, ale i veskrze moderními objekty s nádechem budoucnosti. Kromě toho se dají sehnat výhodné letenky do Londýna za skvělou cenu. Tato perla na řece Temži má mnoho tváří a masek, nechcete je poodhalit?

Letiště v Londýně

Jelikož Londýn je pro mnohé cíl jejich cesty, ale často i odrazový můstek pro další putování, obsluhuje ho neuvěřitelný počet letišť. Jedná se o pět vzdušných přístavů, a to London City Airport, London Heathrow Airport, London Gatwick Airport, London Stansted Airport a London Luton Airport. Jen London City Airport se nachází přímo ve městě, pravděpodobně z něj však nikdo nepoletíte, primárně slouží pro menší a soukromá letadla převážející vybranou klientelu.

V současnosti největším a nejmodernějším letištěm je London Heathrow. Nalezneme ho jihozápadně od středu města a náleží mu titul vůbec nejrušnějšího evropského letiště. Velkou výhodu pro pasažéry představuje přímé dopravní spojení s městem pomocí metra – Tube.

London Stansted leží přibližně 45 kilometrů od srdce metropole. Ve Velké Británii se kapacitou provozu řadí na třetí příčku, protože do něj míří velký počet nízkonákladových (lowcost) linek. Pro přesun přímo do Londýna můžete využít velkou škálu autobusových dopravců a také vlak, jehož stanice se nalézá přímo pod letištní budovou.

Asi 40 kilometrů od Londýna najdeme letiště London Gatwick, jehož vytíženost narůstá a nyní se v počtu odbavených cestujících ujímá v rámci celé Velké Británie druhé příčky. Obsluhuje ho velký počet autobusových dopravců a pravidelná linka vlaku. 

Pátým letištěm poblíž britské metropole je London Luton. Na mapě ho najdeme asi 50 kilometrů severozápadně od města. Plochou spadá spíše mezi menší letiště, i tak je však často využíváno. V jeho bezprostřední blízkosti se sice nenachází žádná stanice, ale k nejbližší zastávce vlaku vás spolehlivě dopraví letištní kyvadlový autobus (shuttle bus). Do vlastního Londýna můžete dále zamířit některou z četných linek autobusů.

Letenky do Gatwicku, Stanstedu a Lutonu jsou obvykle levnější, jelikož tyto letiště využívají především nízkonákladové aerolinky.

Doprava po Londýně

Veřejná doprava v Londýně se právem řadí k absolutní evropské špičce. Po městě se můžeme dopravovat metrem, DLR (Docklands Light Railway), tramvajemi, nadzemní dráhou, vlaky, autobusy nebo dokonce lodí. Návštěvníkům se vyplatí pořídit si Oyster Card. Seženete ji téměř u každé stanice metra a funguje jako slevová karta na metro, tramvaje, autobusy i vlaky. Při jejím zakoupení je od vás vybrána vratná záloha tří liber, poté už jen na ni dobíjíte kredit. Jako bonus navíc získáte slevu na vstup na některé londýnské atrakce. Pokud plánujete se zdržovat i mimo centrum metropole, rozhodně dobrou variantu přepravy představuje pronájem auta. Zejména pro poznávání okolí Londýna je to nejpohodlnější možnost.

Ubytování v Londýně

Hlavní město Velké Británie nabízí neuvěřitelnou škálu ubytovacích zařízení a hotelů. Po dlouhých výletech k Big Benu, procházce po Hyde Parku či nákupech na živoucí Oxford Street určitě zatoužíte po příjemném místu k odpočinku a nabrání sil na další den. Mějte na paměti, že ceny za ubytování v Londýně můžou někdy zbytečně šplhat do skoro astronomických částek. Vyberte si s námi to nejlepší a nejvýhodnější místo k ubytování zde.

Co dělat v Londýně

V Londýně najdeme mnoho dnes již ikonických památek. Jistě nelze minout Buckinghamský palác, kde sídlí britská panovnice. Od něho se lze dojít k Westminsterskému paláci, budově parlamentu. V jeho blízkosti se nachází i Westminsterské opatství, což je tradiční místo korunovace králů. Na jižním břehu řeky Temže vyrostla pro Londýn typická atrakce – London Eye. K městu patří i slavné mosty London Bridge a Tower Bridge. Druhý zmíněný vám umožní průchod k pevnosti Tower. Pro milovníky moderní architektury doporučujeme mrakodrapy v City of London, industriální Lloyd’s Building nebo třeba tzv. okurku, budovu Gherkin. Miliony turistů ročně přitahují do města muzea a galerie (např. Tate Modern, Britské muzeum), která mají navíc vstup zdarma.

Londýn však není jen o památkách a velkolepých atrakcích, ale především o jedinečné atmosféře a zážitcích, které nikde jinde nezískáte. Rezervujte si u nás své letenky do Londýna za skvělou cenu.

 

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Londýn

Často kladené otázky

V destinaci Londýn je 6 letišt: Londýn Heathrow, Londýn Gatwick, Londýn Stansted, Londýn Luton, Londýn City a Londýn Southend.
Letecké společnosti Gulf Air, Oman Air, Nouvelair, Norwegian, GOL Linhas Aéreas, BA Cityflyer, Tianjin Airlines a TUI létají přímo do destinace Londýn.
Nejlevnější měsíc pro let do destinace Londýn je únor.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.