Mapa

Lety Austrian Airlines

Austrian Airlines je rakouská národní aerolinie. Hlavní základna společnosti je ve Vídni. Další základny má Austrian Airlines v Inssbrucku, Salzburgu a Štýrském Hradci. Společnost byla založena v roce 1957. Během let se sloučila s dalšími aeroliniemi Austria a Austrian Airways. V roce 2000 se stala členem Star Alliance. Austrian Airlines létá do cca 130 destinací po celém světě. Do Prahy létá až 5x denně. Majitelem Austrian Airlines je německá společnost Lufthansa.

Proč letět s Austrian Airlines

Odbavení

Odbavení u společnosti Austrian Airlines je zdarma. Svůj check-in můžete bezplatně provést na přepážce na letišti. Pro evropské lety se odbavení otevírá zpravidla 2 hodiny před odletem, pro dálkové lety je k dispozici 3 hodiny dopředu. Check-in většinou zavírá 45 minut před letem, a proto buďte na letišti včas. Online check-in je možný už 47 hodin před odletem. Z pohodlí domova si sami vytisknete letenku a na letišti přistoupíte přímo k bezpečnostní prohlídce bez čekání ve frontě. Máte-li k odbavení zapsané zavazadlo, stačí toto zavazadlo zanechat na speciální přepážce, tzv. „drop-off“. Další možností je využití mobilního odbavení v aplikace Austrian. Tuto aplikaci si jednoduše stáhnete do vašeho mobilního telefonu.

Zavazadla

Jedno příruční zavazadlo o rozměrech 55x40x23cm a hmotnosti 8kg je zdarma. Společnost po vzoru ostatních aerolinií zavedla nejnižší cenový tarif Economy Light. U této cestovní třídy nemáte v ceně letenky zapsané zavazadlo. Můžete si jej však dokoupit za poplatek 30EUR u kratších letů. U dálkových letů je odbavené zavazadlo do 23kg zahrnuto v ceně vždy a to i v případě, že se jedná o cestu s přestupem v Evropě.

Sedadla

U evropských letů si během check-inu můžete vybrat své oblíbené místo zdarma od třídy Economy Classic. Pokud byste chtěli mít jistotu, že bude sedadlo dostupné, můžete provést rezervaci dříve za poplatek. Za vyšší poplatek si lze také vybrat sedadlo s větším prostorem na nohy v první řadě nebo v řadě s únikovými východy. U třídy Economy Light je výběr standardního místa zpoplatněn částkou 10EUR. U střednědobých a dálkových letů si sedadlo můžete zdarma vybrat pouze ve třídě Business. Třídy Economy zaplatí 10 nebo 25EUR.

Rezervační poplatky

Poplatek za nákup letenky zaplatíte pouze v případě telefonické rezervace nebo nákupu přímo na letišti. Online platba přes stránky Austrian Airlines je zdarma. Jsou akceptovány všechny běžné platební karty. V případě změny letenky zaplatíte poplatek a rozdíl letenek. Čas letu, datum a třída lze změnit v online systému. S ostatními požadavky změn se budete muset obrátit na call centrum.

Služby na palubě

Na trasách delších než 2,5 hodiny je cestujícím nabídnuto bezplatné jídlo ve všech cestovních skupinách. U kratších letů jsou k dispozici pouze teplé a studené nápoje včetně rakouských piv a vín. U dálkových letů slouží cestujícím zdarma zabudované obrazovky s palubní zábavou.

Austrian Airlines

5,0/5
Na základě 148 hodnocení

Hodnotíme poskytovatele na základě zpětné vazby uživatelů týkající se: spolehlivosti cen, poplatků, služeb zákazníkům a snadnosti používání stránek poskytovatele.

Další informace

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.