Mapa

Lety KLM

KLM Royal Dutch Airlines je královská národní aerolinií Holandska. Hlavní leteckou základnu má na letišti Schiphol v Amsterdamu. KLM se před lety spojila s francouzskou leteckou společností Air France. Vytváří tak spolu jednu z největších společností na světě. KLM je zároveň členem aliance Sky Team. Společnost létá do více než 130 destinací v 70 zemích, mnoho letů má do Ameriky. Společnost se snaží o úsporné využití paliva a ochranu životního prostředí. Historie firmy sahá až do roku 1919, což z ní dělá nejstarší aerolinii na světě. První let byl zahájen o rok později mezi Londýnem a Amsterdamem.

Proč letět s KLM

Odbavení

Společnost KLM nabízí bezplatný check-in a to i u přepážky na letišti. Odbavení u kratších letů začíná zpravidla dvě hodiny před letem a zavírá se 40 minut před časem odletu. Letenku si můžete vytisknout také z pohodlí domova po přihlášení do systému na internetových stránkách KLM. Spravování vašich rezervací je velmi jednoduché. Letenku si lze vytisknout také v kiosku na letišti po naskenování vašeho cestovního pasu. Check-in si můžete provést také pomocí mobilní aplikace a na letišti ukázat pouze čárový kód ve vašem přístroji.

Zavazadla

Na linkách KLM máte k dispozici zdarma příruční zavazadlo s rozměry 55x35x25cm a jednu kabelku nebo notebook. Tyto dvě zavazadla musí splňovat limit 12kg. Odbavené zavazadlo je u nejnižší třídy bezplatné na vybraných dálkových trasách. V současnosti je zaváděn nový tarif Light. Letenka je levnější, ale zavazadlo není součástí. Na dálkových trasách si můžete kufr přikoupit za 50EUR.

Sedadla

Vaše oblíbené standardní sedadlo si můžete zdarma zvolit při otevření check-inu. Chcete-li si zamluvit sedadlo déle dopředu, budete muset zaplatit extra poplatek stejně jako v případě rezervace sedadla s větším prostorem na nohy. Jedná se o první řady za Business třídou a také evakuační řadu.

Rezervační poplatky

Při online rezervaci z většiny zemí není účtován žádný poplatek. Při telefonické rezervaci nebo při rezervaci na pobočce na letišti však zaplatíte. Při rezervaci máte možnost využít služby „Time to think“, kdy je vám letenka zamluvena na dobu až 14 dní. Během této doby se cena nezmění a vy můžete rezervaci kdykoliv zrušit. Cena této služby se pohybuje mezi 10-15EUR.

Služby na palubě

U třídy Economy u dálkových letů je vám servírován nápoj, teplé jídlo a aperitiv. Otřít se budete moci horkým ubrouskem. Na výběr máte ze dvou jídel. Horké i studené nápoje jsou rovněž v ceně letenky. Mezi jídly je vám nabídnut ještě sendvič nebo zmrzlina. U krátkých letů po Evropě se můžete těšit na malou svačinu a nápoje. U dálkových letů je pro vás zdarma připraven zábavní systém. Na obrazovkách si budete moci naladit hudbu a filmy.

KLM

5,0/5
Na základě 129 hodnocení

Hodnotíme poskytovatele na základě zpětné vazby uživatelů týkající se: spolehlivosti cen, poplatků, služeb zákazníkům a snadnosti používání stránek poskytovatele.

Další informace

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.