Mapa

Lety SmartWings

SmartWings je nízkonákladová značka české firmy Travel Service. Hlavní základnu má na letišti Václava Havla v Praze. Své další základny má v Bratislavě, v Brně a v Ostravě. Společnost Travel Servis funguje od roku 1997, kdy začala obsluhovat charterové lety cestovních kanceláří. V roce 2004 pak založila dceřinou společnost pro nízkorozpočtovou přepravu mezi několika evropskými městy. Smart Wings zajišťuje pravidelnou leteckou dopravu do cca 15 destinací. Během sezóny se však její seznam destinací rozšiřuje o mnohá prázdninová letoviska. V letních měsících se tak můžete s touto aerolinií vydat např. na Kanárské ostrovy, do Chorvatska nebo do Řecka. SmartWings má úzkou spolupráci s ČSA, a proto se často setkáte s kombinací letadel obou společností.

Proč letět se SmartWings

Odbavení

Check-in je na letišti bezplatný a otevírá se 2 hodiny před plánovaným odletem. Online check-in je možný pouze na vybraných spojích. Po úspěšném online check-inu obdržíte emailem elektronickou letenku. Tuto letenku si vytiskněte a na letišti přistupte přímo k bezpečnostní kontrole. Pokud máte k odbavení zapsané zavazadlo, zastavte se nejprve toto zavazadlo odevzdat na přepážce „drop off“.

Zavazadla

Na palubu letadel SmartWings si můžete vzít zdarma jedno příruční zavazadlo s rozměry 56x45x25cm a váhou 5kg. Zapsané zavazadlo s hmotností 15kg je také zdarma. Vždy si svá zavazadla zarezervujte a zaplaťte online. Na letišti totiž bývají ceny i dvojnásobné. U třídy Business je zahrnuto bezplatné zavazadlo do 20kg. Součet rozměrů odbaveného zavazadla nesmí přesáhnout 250cm. Přepravovat bezplatně je možné např. kočárky. SmartWings vám umožní cestovat s vaší kočkou nebo psem v kabině za poplatek 60EUR. Vždy je však nutné tuto možnost předem konzultovat.

Sedadla

Při rezervaci letenky si můžete zakoupit oblíbené sedadlo. Standardní místo v letadle stojí 15EUR. Sedadlo s větším prostorem na nohy (typicky v u nouzových východů nebo v první řadě) vás bude stát 29EUR. Sedadla si budete moci dokoupit i později ve správě vašich rezervací na internetových stránkách společnosti SmartWings. Tato možnost se uzavírá 48 hodin před odletem.

Rezervační poplatky

Při online rezervaci letenky neplatíte žádný poplatek. Změna letu je možná nejpozději 2 hodiny před samotným letem. Poplatky za změnu závisí na cestovní třídě. U třídy Economy SemiFlexible zaplatíte 100EUR za osobu u evropských letů a 120EUR za lety mimo Evropu. Pokud je váš nový let dražší, doplatíte také cenový rozdíl. U tříd Economy Flexible a Business Flexible můžete provést změnu letu bez poplatku.

Služby na palubě

Občerstvení je zdarma nabízeno na vybraných trasách delších než 4 hodiny. Pokrmy si můžete zakoupit online při rezervaci letenky. Drobnější občerstvení je také prodáváno na palubách letadel.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.