Mapa

Lety Qatar Airways

Qatar Airways jsou národní katarské aerolinie. Hlavní základna se nachází v Dauhá. Společnost létá do cca 150 destinací po celém světě a disponuje 200 letadly. Právě Qatar Airways, Etihad Airways a Emirates jsou tři nejvýznamnější společnosti na Blízkém Východě. Aerolinie vznikla v roce 1993 primárně pro účely královské rodiny. O čtyři roky později začala obsluhovat i komerční lety. V roce 2012 se letecká společnost stala součástí aliance Oneworld. Do Prahy začala firma z Kataru létat v srpnu roku 2017. Ve stejném roce postihla Katar diplomatická krize a okolní státy jako Saudská Arábie nebo Spojené arabské emiráty zakázaly lety Qatar Airways na svá území. Společnost se rozhodla nevyužitá letadla pronajímat a čeká, jak se situace vyvine.

Proč letět se společností Qatar Airways

Odbavení

Všechny způsoby odbavení jsou u společnosti Qatar Airways zdarma. Letištní přepážky se otevřou 2 nebo 3 hodiny před odletem v závislosti na vzdálenosti destinace. Online check-in se otevírá 48 hodin před odletem. Svou palubní vstupenku si tak můžete vytisknout už doma. Můžete si jí také zaslat do mobilního telefonu. Na letišti pak pouze ukážete čárový kód. Podobně jako ostatní aerolinie nabízí i katarská společnost mobilní check-in pomocí speciální aplikace. Tento program si bezplatně stáhnete do mobilního telefonu nebo tabletu. Aplikace je dostupná pro systémy Android i iOS.

Zavazadla

Bezplatné příruční zavazadlo musí mít povolené rozměry 50x37x25cm a váhu do 7 kilogramů. Tolerováno je také další malé zavazadlo (notebook, fotoaparát, kabelka). Velkou výhodou oblíbené společnosti Qatar Airways je povolený limit odbaveného zavazadla. Na všech letech si mohou cestující ve všech tarifech přibalit min. jeden kufr o velikosti až 30kg. Na trasách např. do Kanady a USA máte k dispozici dokonce dvě 32kg zavazadla.

Sedadla

Qatar Airlines má velmi nová a moderní letadla a zakládá si na komfortu svých cestujících. Pyšní se velkými prostory i u standardních sedadel. Navíc vám u některých dálkových letů rozdá kromě deky také oční masku, dentální nit, ponožky a špunty do uší.

Rezervační poplatky

Společnost nabízí široké možnosti pro platbu letenky včetně všech klasický debetních i kreditních karet nebo služby PayPal. Za online rezervaci vám není účtován žádný poplatek. Za případnou změnu letenky déle než 24 hodin před cestou je zaplatíte u třídy Silver 25USD. U vyšších tříd je změna zdarma.

Služby na palubě

Služby u katarské letecké společnosti jsou precizní. Teplé jídlo je nabídnuto všem cestujícím bez ohledu na třídu a vzdálenost letu. Nabízené pokrmy bývají velmi chutné. Na vysoké úrovni je také palubní zábava. Na zabudovaných obrazovkách si tak můžete pustit velké množství nových filmů a seriálů v celkovém počtu 4000. Vašim dětem jsou nabídnuty nejrůznější omalovánky a hry. K dispozici je také připojení k síti wifi. Po 15 minutách bezplatného připojení budete vyzváni k zaplacení poplatku.

Qatar Airways

4,5/5
Na základě 7861 hodnocení

Hodnotíme poskytovatele na základě zpětné vazby uživatelů týkající se: spolehlivosti cen, poplatků, služeb zákazníkům a snadnosti používání stránek poskytovatele.

Další informace

Proč letět se společností Qatar Airways

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.