Mapa

Lety Lufthansa

Lufthansa je největší německou aerolinií a jednou z největších leteckých společností v Evropě. Společnot je také jedním z pěti členů Star Alliance, která tvoří největší letecké společenství na světě. Vlastní také dceřiné společnosti Austrian Airlines, Swiss International Air Lines, Brussels Airlines a Eurowings včetně Germanwings. Celá tato skupina Lufthansa AG vlastní kolem 600 letadel, což z ní činí největší leteckou flotilu na světě. Společnost sídlí v německém Cologne. Hlavní základnu letadel má na letišti Frankfurt. Lufthansa spojuje Prahu právě především s Frankfurtem a Mnichovem, kde se nachází druhá velká základna společnosti. Lufthansa má na těchto letištích vlastní speciální terminály, kde nabízí svým zákazníkům bezplatné horké nápoje a další komfortní služby.

Proč letět se společností Lufthansa

Odbavení

Check-in je možný provést u přepážky na letišti zdarma. Pokud nemáte k odbavení žádné zavazadlo, můžete si check-in provést online doma na počítači nebo na mobilním telefonu s použitím mobilní aplikace. Na letišti tak nebudete muset čekat ve frontě, neboť přistoupíte přímo k bezpečnostní prohlídce. Check-in si lze provést také v samoobslužných kioscích na letišti, kdy vám systém po naskenování pasu vytiskne letenku. Odbavení v mobilní aplikaci Lufthansa nebo v kiosku začíná 23 hodin před vaším plánovaným odletem.

Zavazadla

U letů Lufthansy je vám zdarma povoleno jedno příruční zavazadlo s rozměry 55x40x23cm a jedno extra malé zavazadlo, kterým je typicky notebook nebo kabelka. U dálkových letů je v ceně letenky 1 zapsané zavazadlo s váhou do 23kg. Při kratších trasách u tarifu Economy Light zavazadlo v ceně letenky zahrnuto není. Letenky však bývají levnější. Zavazadlo si můžete dokoupit online za 15EUR.

Sedadla

Lufthansa si za výběr sedadla neúčtuje poplatek u žádné cestovní třídy. Sedadlo si lze vybrat během check-inu. Při delší rezervaci sedadla vám zaplatíte poplatek 10 EUR u krátkých letů a 25EUR u dlouhých letů. Za speciální sedadla s větším prostorem na nohy zaplatíte 25 a 50EUR.

Rezervační poplatky

Při online platbě letenky kartou si Lufthansa neúčtuje žádné skryté poplatky. Přijímány jsou platební karty American Express, Diners Club, Mastercard i VISA. Je možné platit také pomocí systému PayPal. Při platbě na letišti nebo v call centru zaplatíte za vystavení letenky 30EUR. Cena změny závisí na typu letu. V případě nutnosti změny se přihlaste k vašemu účtu na stránkách Lufthansy nebo zavolejte na informační centrum.

Služby na palubě

Lufthansa poskytuje svým zákazníkům jídlo na všech letech a ve všech cestovních třídách. Na krátkých letech po Evropě dostanete zdarma menší občerstvení, na dlouhých letech poté teplé jídlo. K dispozici je dětské menu nebo speciální jídlo. Na výběr je celkem 16 různých pokrmů. Lufthansa získala cenu za nejlepší výběr vína na palubě. Na dálkových spojích vám cestu zpříjemní obrazovky s filmy a Live TV. Internetové připojení Fly Net je k dispozici za poplatek.

Lufthansa

5,0/5
Na základě 165 hodnocení

Hodnotíme poskytovatele na základě zpětné vazby uživatelů týkající se: spolehlivosti cen, poplatků, služeb zákazníkům a snadnosti používání stránek poskytovatele.

Další informace

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.