Mapa

Lety Turkish Airlines

Národní turecká aerolinie provozuje své lety do téměř 300 destinací. Společnost má svou hlavní leteckou základnu na Atatürkovo letišti v Istanbulu. Mezi další významné základny patří letiště v Ankaře a také letiště Sabiha Gökçe rovněž v Istanbulu. Aerolinie zažívá v posledních letech výrazný rozvoj a nabízí lety do více míst. Od roku 2008 jsou Turkish Airlines členem Star Alliance. Sesterskými společnostmi Turkish Airlines jsou Anadolujet a SunExpress. Aerolinii létá na pražské letiště Václava Havla od roku 2000. V současnosti nabízí 3 lety denně do Istanbulu. V roce 2016 měla Turkish Airlines k dispozici 295 letadel.

Proč letět s Turkish Airlines

Odbavení

Check-in na letišti se otevírá 2-3 hodiny před letem a uzavírá 60 minut před letem. Odbavení u přepážky je u Turkish Airlines zdarma stejně tak jako check-in online. Odbavit z domova se můžete přes internetové stránky společnosti nebo pomocí speciální aplikace, kterou si stáhnete do vašeho mobilního telefonu. Online check-in se otevírá 24 hodin před vaším plánovaným odletem.

Zavazadla

Pro cestu s Turkish Airlines jsou vám k dispozici 2 bezplatná příruční zavazadla. Jedno zavazadlo musí splňovat povolené rozměry 55x40x23cm a hmotnost 8kg. Druhé malé zavazadlo je typicky notebook, kabelka či fotoaparát. Nákup z duty free obchodu se do zavazadel nepočítá a je běžně akceptován nad rámec. U Business třídy máte povoleny 2 velká palubní zavazadla. Jedno odbavené zavazadlo máte v ceně letenky i u třídy Economy. U mezikontinentálních letů si můžete zabalit dokonce 2 zavazadla po 23kg.

Sedadla

U domácích letů po Turecku je možný bezplatný výběr sedadla při check-inu 24 hodin před odletem. U mezinárodních letů lze bezplatně zvolit standardní sedadlo až 100 dní dopředu. Speciální sedadlo s větším prostorem na nohy vás bude stát 19-79USD a můžete si jej rezervovat až 355 dní dopředu.

Rezervační poplatky

Při platbě letenky online neplatíte žádné skryté poplatky. Platbu můžete uskutečnit na stránkách Turkish Airlines. Letenky je možné uhradit platebními kartami VISA, Eurocard/Mastercard a American Express. V případě nákupu letenky na pobočce na letišti budete však muset zaplatit poplatek. Za letenku pro dítě do dvou let vám bude účtováno 10 % z ceny klasické letenky. V takovém případě vám bude dítě muset sedět na klíně a nemá nárok na vlastní místo.

Služby na palubě

Služby na palubě patří k nejlepším. Na všech letech mají všichni cestující nárok na teplé jídlo. Platí to i pro lety z Prahy do Turecka. Většinou máte na výběr z 2-3 skvělých pokrmů. Zdarma jsou podávány také alkoholické a nealkoholické nápoje. Palubní systém se zabudovanými obrazovkami patří také k nejlepším. Těšit se můžete na nejnovější filmy, hudbu a další zábavu. Společnost SKYTRAX vyhodnotila Turkish Airlines několikrát v řadě nejlepší aerolinií v Evropě.

Turkish Airlines

4,0/5
Na základě 8329 hodnocení

Hodnotíme poskytovatele na základě zpětné vazby uživatelů týkající se: spolehlivosti cen, poplatků, služeb zákazníkům a snadnosti používání stránek poskytovatele.

Další informace

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.