Mapa

Levné letenky na letiště Málaga

Málaga

Málaga, významné přístavní město na jihu Španělska, představuje srdce známého Costa del Sol. Zavítejte na prosluněné pláže, objevte poklidné kouzelné uličky ve městě a více než majestátní památky. Návštěvníci si v ní cení známé španělské atmosféry spolu s vyhlášenou pohostinností místních. Neváhejte a zarezervujte si své letenky do Malágy!

 

Letiště v Maláze

Letiště Málaga nese oficiální název Málaga-Costa del Sol a podle počtu odbavených cestujících se jedná o čtvrté nejrušnější letiště celého Španělska. Na mapě ho najdeme 8 km od centra města Málaga a přibližně 5 km na sever od Torremolinos.

Letiště má celkem tři terminály, poslední byl otevřen v roce 2010. Jsou navzájem propojené chodbou a přechody mezi nimi nepředstavují dlouhou vzdálenost. Zejména v letních měsících se stává letiště poměrně velmi vytíženým, protože jím projde 85 % všech cestujících mířících do Andalusie.

Letiště Málaga nabízí spojení se zeměmi po celém světě, pravidelné linky do dvaceti měst Evropy nevyjímaje. Z Prahy sem můžete cestovat s nízkonákladovými společnosti Ryanair a SmartWings, případně využít lety s přestupem na některém z evropských letišť.

 

Doprava z letiště v Málaze a zpátky

Do centra Málagy a blízkých letovisek se nejrychleji dopravíte příměstskou železnicí, přesněji řečeno její linkou C1 jezdící s intervalem 20 minut, Za jízdenku zaplatíte 1,80 €, přičemž v centru Málagy budete za pouhých 12 minut. Pokud cestujete do blízkých měst jako Torremolinos, Benalmadena a Fuengirola, využijte vlak v opačném směru než do centra města.

Jestliže míříte na západ města, jako dobrá možnost pro přepravu se jeví autobusová linka A. Spoje vyjíždejí každou čtvrthodinu, jízdné stojí 3 € a cesta vám zabere něco přes půlhodinu.

Při cestě do pobřežních měst využijte linek dopravce Avanzabus nebo Alsa. Aktuální jízdní řády, zastávky a tarify najdete na webech společností.

 

Doprava po Málaze

Městkou hromadnou dopravu v Maláze zprostředkovává Empresa Malagueña de Transportes, zejména širokou sítí autobusových linek. Jedna jízdenka vyjde na 1,30 €. Pokud plánujete využívat MHD častěji, doporučujeme zakoupit jízdenku na 10 jízd za 8,30 €. V nočních hodinách ve městě operují zvláštní linky dopravce. Pokud cestujete se záměrem pohybovat se po celém pobřeží a jeho okolí, zvažte z praktických důvodů pronájem vlastního auta.

 

Co dělat v Málaze

Oblast je považována za jednu z nejslunečnějších a nejteplejších v celém Španělsku. Rozlehlé písčité pláže samy vybízejí k lenošivému odpočinku a rozmanutým vodním radovánkám. Málaga se řadí mezi poklady země i díky četným historickým a kulturním památkám. Narodil se v ní například slavný Pablo Picasso: navštivte jeho dům, dnes sloužící jako muzeum s více než 200 díly proslulého umělce. Tvář města utváří majestátní katedrála Catedral de la Encarnación, jejíž věž se po celá staletí hrdě tyčí nad městem. Velkou stopu v Málaze zanechali Mauři – například Starý maurský hrad na hoře Gibralfaro spolu s pevností Castillo de Gibralfaro. Zde však výčet nekončí, jedinečná Málaga toho nabízí mnohem více, přesvědčte se o tom však raději sami.

 

Ubytování v Málaze

Jako proslulé letovisko nabízí Málaga a Costa del Sol nejrůznější ubytování v hotelech, hostelech a prázdninových domech. Ať už dáváte přednost luxusním pětihvězdičkovým hotelům, či cenově dostupnějším studentským ubytovnám, tato destinace vám ve všem vyhoví. Vyberte si s námi tu pro sebe nejvhodnější nabídku na Skyscanner hotelech již nyní, doplňte jí o levné letenky a můžete hned vyrazit do Málagy!

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Málaga

Často kladené otázky

V destinaci Málaga je jedno letiště: Málaga.
Letecké společnosti Delta, Gulf Air, Transavia France, transavia, KLM, Danish Air Transport, Eurowings Europe a Kenya Airways létají přímo do destinace Málaga.
Nejlevnější měsíc pro let do destinace Málaga je březen.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.